iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 17 Οκτωβρίου 2017
ΣΥΝΟΛΑΚΗ ΑΡΚΑΔΙ

Το πρόγραμμα του Παγκοσμίου στίβου εφήβων-νεανίδων


Κατευθείαν στη μάχη του Παγκοσμίου πρωταθλήματος εφήβων-νεανίδων θα ριχτεί η πρωταθλήτρια του ΟΦΗ Αφροδίτη Μανιού καθώς αγωνίζεται αύριο στα προκριματικά του ακοντισμού.

Στην πρεμιέρα των αγώνων που φιλοξενούνται στο Μπίντγκος της Πολωνίας από αύριο Τρίτη ως την Κυριακή 24 Ιουλίου θα πάρουν μέρος 15 αθλητές και αθλήτριες από την Ελλάδα.

Στην πρεμιέρα πέραν της Μανιού θα συμμετάσχουν και άλλοι πέντε αθλητές-τριες.  Πρώτοι ανοίγουν την αυλαία για την ελληνική αποστολή οι Οδυσσέας Μουζενίδης και Κώστας Χατζημιχαήλ που αγωνίζονται στον προκριματικό της σφαιροβολίας στις 10.35.

Λίγο αργότερα η Αφροδίτη Μανιού θα αγωνιστεί στον προκριματικό του ακοντισμού, στη συνέχεια ο Άγγελος Βασιλείου στα 1.500μ, στον προκριματικό του μήκους οι Τεντόγλου Μαντζουρογιάννης και η παρουσία της ομάδας μας ολοκληρώνεται με την απογευματινή παρουσία της Αδαμοπούλου στον προκριματικό του επί κοντώ (18:00).

Το ωρολόγιο πρόγραμμα σε ώρες Ελλάδας (η διαφορά με το Μπίντγκος είναι -1 ώρα)


1η ημέρα 19 Ιουλίου


Πρωί

10:30     100μ 10θλου Ε                                  

10:35     Σφαιροβολία (6κ) Ε προκριματικός  ΜΟΥΖΕΝΙΔΗΣ - ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ                                                       

10:55     3.000μ ΦΕ Ν προκριματικός                                                       

11:05     Ακοντισμός Ν προκριματικός γκρουπ Α   ΜΑΝΙΟΥ                                             

11:20     Μήκος 1θλου Ε                                                                

11:35     1.500μ Ε προκριματικός ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ                                                        

12:10     800μ Ν προκριματικός                                                  

12:20     Ακοντισμός Ν προκριματικός γκρουπ Β                                                

12:55     Μήκος Ε προκριματικός ΤΕΝΤΟΓΛΟΥ-ΜΑΝΤΖΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ

13:05     100μ Ε προκριματικός                                                   

13:10     Σφαιροβολία 10θλου Ε                                                


Απόγευμα

18:00     Επί κοντώ Ν προκριματικός ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ                                                   

18:15     Υψος 10θλου Ε                                                 

19:00     10.000μ βάδην Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                          

19:20     Δίσκος Ν προκριματικός γκρουπ Α                                                         

20:10     400μ Ν προκριματικός                                                  

20:35     Δισκοβολία Ν προκριματικός Β                                                                

21:00     Σφαίρα (6κ) Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                 

21:05     400μ 10θλου Ν                                                 

21:30     10.000μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                          


2η ημέρα 20 Ιουλίου


Πρωί

10:30     110μ εμπόδια (99εκ) 10θλου Ε                                                  

10:40     Σφαίρα Ν προκριματικός                                                            

10:55     110μ εμπόδια (99εκ) Ε προκριματικός                                                   

11:20     Δίσκος (1.750γρ) 10θλου Ε γκρουπ Α                                                     

11:50     400μ εμπόδια Ν προκριματικός  ΓΝΑΦΑΚΗ - ΚΙΑΦΑ                                        

12:30     Δίσκος (1.750γρ) 10θλου γκρουπ B                                                         

12:35     Τριπλούν Ε προκριματικός ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ                                                   

12:40     400μ Ε προκριματικός                                                   

13:35     100μ Ν προκριματικός                                                  

13:50     Σφύρα (6κ) Ε προκριματικός γκρουπ Α ΠΡΟΔΑΝΑΣ                                                        

14:05     Κοντώ 10θλου Ε                                                               

15:10     Σφύρα (6κ) Ε προκριματικός γκρουπ Β                                                 


Απόγευμα

19:00     Ακόντιο 10θλου Ε γκρουπ Α                                                       

19:10     110μ εμπόδια (99εκ) Ε Ημιτελικός                                                           

19:35     Σφαίρα Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                         

19:40     Υψος Ε προκριματικός                                                  

19:45     800μ Ν Ημιτελικός                                                          

20:10     Ακόντιο 10θλου Ε γκρουπ B                                                       

20:20     100μ Ε Ημιτελικός                                                           

20:45     Μήκος Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

20:55     400μ Ν Ημιτελικός                                                          

21:25     3.000μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

21:45     Ακόντιο Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                        

22:00     1.500μ 10θλου Ε                                                              

22:35     100μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ


3η ημέρα 21 Ιουλίου


Πρωί

10:30     Σφύρα Ν προκριματικός γκρουπ Α                                                         

10:35     100μ εμπόδια 7θλου Ν                                                 

10:40     Μήκος Ν προκριματικός                                                             

10:45     Κοντώ Ε προκριματικός  ΚΑΡΑΛΗΣ- ΝΕΡΑΤΖΗΣ                                                                

11:00     3.000μ ΦΕ Ε προκριματικός                                                        

11:35     400μ εμπόδια Ε προκριματικός                                                                

11:40     Υψος 7θλου Ν                                                  

11:55     Σφυροβολία Ν προκριματικός  γκρουπ B                                                             

12:30     200μ Ε προκριματικός


Απόγευμα                                                         

19:00     Σφαίρα 7θλοθ Ν                                                             

19:05     100μ Ν Ημιτελικός                                                          

19:25     Κοντώ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

19:30     200μ Ε Ημιτελικός                                                           

19:50     Δίσκος Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                          

19:55     400μ εμπόδια Ν Ημιτελικός                                                        

20:20     200μ 7θλου Ν                                                   

20:45     400μ Ε Ημιτελικός                                                           

21:10     Τριπλούν Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                      

21:15     400μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                               

21:25     1.500μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                            

21:45     800μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                               

22:00     110μ εμπόδια (99εκ) ΤΕΛΙΚΟΣ                                                   

22:20     100μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ


4η ημέρα 22 Ιουλίου


Πρωί                                                    

10:30     Ακοντισμός Ε προκριματικός γκρουπ A                                                

10:35     100μ εμπόδια Ν προκριματικός                                                               

11:10     Μήκος 7θλου Ν                                                               

11:15     Υψος Ν προκριματικός                                                                 

11:25     800μ Ε προκριματικός                                   

11:50     Ακόντιο Ε προκριματικός γκρουπ B                                                        

12:20     1.500μμ Ν προκριματικός                                                           

12:50     Τριπλούν Ν προκριματικός ΡΩΜΑΙΟΥ                                                   

13:00     200μ Ν προκριματικός                                                  

13:25     Ακόντιο 7θλου Ν γκρουπ Α                                                        

14:35     Ακόντιο 7θλου Ν γκρουπ Β


Απόγευμα                                                         

19:00     4χ100μ Ν προκριματικός                                                             

19:20     Υψος Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                               

19:30     4χ100μ Ε προκριματικός                                                              

20:00     800μ 7θλου Ν                                   

20:25     Μήκος Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                          

20:30     400μ εμπόδια Ημιτελικός                                                            

21:00     3.000μ ΦΕ Ν ΤΕΛΙΟΣ                                                       

21:25     Σφύρα (6κ) Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                  

21:30     400μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                                

21:45     400μ εμπόδια Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                            

22:00     200μ Ν Ημιτελικός                                                          

22:30     200μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ


5η ημέρα 23 Ιουλίου


Πρωί

10:30     10.000μ Βάδην Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

10:40     Δίσκος (1.750κ) Ε προκριματικός γκρυπ A ΘΑΝΑΣΗΣ                                                      

11:30     5.000μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

11:40     Τριπλούν Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                     

12:00     Δίσκος ( 1.750κ) προκριματικός γκρουπ B                                                           

12:10     4χ400μ Ν προκριματικός                                                             

12:45     4x400μ Ε προκριματικός                                                              


Απόγευμα

18:00     Σφυροβολία Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                               

18:10     Κοντώ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                            

18:15     100μ εμπόδια Ν Ημιτελικός                                        

18:45     800μ Ε Ημιτελικός                                                           

19:20     200μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                               

19:40     Ακόντιο Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                         

19:45     5.000μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                            

20:15     400μ εμπόδια Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                             

20:35     4χ100μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

20:50     4χ100μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ


6η ημέρα 24 Ιουλίου

Δεν έχει πρωϊνό πρόγραμμα


Απόγευμα

17:00     Υψος Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                              

17:05     100μ εμπόδια Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                            

17:10     Δίσκος (1.750κ) Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                          

17:20     3.000μ ΦΕ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                     

17:45     1.500μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                                           

18:10     800μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ                                                                

18:30     4χ400μ Ν ΤΕΛΙΚΟΣ                                          

18:50     4χ400μ Ε ΤΕΛΙΚΟΣ

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση