iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 29 Μαΐου 2017
ΒΑΣΑΡΜΙΔΕΙΑ

Με καλές επιδόσεις τίμησαν την Βασαρμίδου οι Λασιθιώτες


Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το Λασίθι τίμησε τη σπουδαία πρωταθλήτρια Μαρίνα Βασαρμίδου με τη διεξαγωγή των αγώνων «Βασαρμίδειων 2016».

Την ευθύνη της διοργάνωσης είχε ο ΓΑΣ Ιεράπετρας με τη συνεργασία - υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης - Περιφερειακής Ενότητας Λασιθίου και την έγκριση της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης.

Παρούσα στους αγώνες ήταν και η Μαρίνα Βασαρμίδου, η οποία γιόρτασε με τον καλύτερο τρόπο τόσο τα γενέθλιά της όσο και την ονομαστική της γιορτή.

Σε αγωνιστικό επίπεδο ξεχώρισε η επίδοση της ομάδας 4Χ100μ του ΓΑΣ Ιεράπετρας, η οποία με τους  Κουκουρογιαννάκης Ε., Σταματεόπουλος Ι., Σαββίδης Ι.  και Φιλανδαράκης Ν. έκανε χρόνο 41.91 και κατέκτησε την 1η θέση.

Αναλυτικά, οι τρεις πρώτοι νικητές ανά αγώνισμα:


100μ Ανδρών: (Άνεμος -1.6) Σταματελόπουλος Ι. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.36,  Φιλανδαράκης Ν. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.49, Κουκουρογιαννάκης Ε.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 11.66.


200μ Ανδρών : (Ανεμος +0.1) Σαββίδης Ι. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 23.39, Κουκουρογιαννάκης Π. (ΑΟΛ) 24.51, Καρασάββας Η. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 24.67.


400μ Ανδρών : Ι. Σαββίδης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 55.78.


800μ Ανδρών : Πόπα Γκεοργκίτσα (ΑΟ Κισσάμου) 2.02.78.


110μ εμπόδια Ανδρών (Ανεμος : -0.9)  Φιλανδαράκης Ν. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 14.91, Κουκουρογιαννάκης Ε.(ΓΑΣ Ιεράπετρας) 16.60.


400μ εμπόδια Ανδρών: Σταματελόπουλος Ι. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 58.55, Τσομάνι Γκ. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 60.27.


4Χ100μ Ανδρών: ΓΑΣ Ιεράπετρας (Ε. Κουκουρογιαννάκης - Ι. Σταματελόπουλος - Ι. Σαββίδης - Ν. Φιλανδαράκης) 41.91.


200μ Γυναικών (Άνεμος : +0.1) Μπικέσκου Χρ. (Αρκάδι) 26.52, Τσάκωνα Ν. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 31.33.


Ύψος Γυναικών: Γκέλη Ελ. 1.50 Παπαδάκη Όλγα (ΓΑΣ Μαλίων) 1.50, Ανδριανάκη Ραφ. (ΓΑΣ Μαλίων) 1.40.


Ακοντισμός Παίδων (700γρ) Αλεξάκης Δημ. (ΓΕΗ) 45.88, Λάκο Παν. (ΑΟΛ) 45.18, Βασιλικάκης Ι. (ΓΕΗ) 43.98.


80μ ΠΠΑ΄: (Άνεμος -1.5) Ψύχουλας Κ. (ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ) 10.03, Βασιλόπουλος Α. (ΑΟΛ) 10.22.


150μ ΠΠΑ΄: (Άνεμος : +1.4)  Ψύχουλας Κ. (Αρκάδι) 18.08, Γαβριλάκης Χ. (ΑΟΛ) 18.34, Πετσαγγουράκης Μ. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 19.21.


300μ ΠΠΑ΄: Φορτετζανός Γ. (ΑΟΛ) 39.22, Παραγιουδάκης Π. (Αρκάδι) 43.90, Παπαδάκης Φ. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 50.98.


80μ ΠΚΑ¨: (Άνεμος : 0.0)  Γιαννουλάτου Ν. (Αρκάδι) 10.38, Μοργιάνη Α. (Αρκάδι) 11.32, Τσάκωνα Ν. (ΑΟΛ) 11.45.


150μ ΠΚΑ¨: (Άνεμος +1.7) Γιαννουλάτου Νατ. (Αρκάδι) 19.29, Τσάκωνα Ν. (ΑΟΛ) 21.06, Μοργιάνη Α. (Αρκάδι) 21.41.


600μ ΠΚΑ¨: Ραφαηλάκη Ν. (ΑΟΛ) 1.47.69, Τσαγκαράκη Γ. (ΑΟΛ) 1.53.07, Βαν Λίντουτ Π. (ΑΟΛ) 1.54.07.


Στα υπόλοιπα αγωνίσματα νικητές ήταν:


200μ ΑΜΕΑ: Λουτέτσης Στ. (Προστατ. Διαμ. Μεταβ. Ιεραπ.) 40.60.


60μ ΠΚΒ΄: Παπαδάκη Ειρ. (ΟΦΗ) 8.85.


60μ ΠΠΒ΄:  Αγγελάκης Ι. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 8.94.


Μήκος ΠΚΒ¨: Ζαμπετάκη Αγ. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 4.07.


Μήκος ΠΠΒ΄: Βασιλειάδης Γ. (ΓΑΣ Μαλίων) 4.32.


50μ Μίνι ΠΠ: Ανδρουλιδάκης Γ. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 8.05.


50μ Μίνι ΠΚ: Ίβιτς Αν.Μαρ. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 7.75.


Μήκος Μίνι ΠΚ: Κιοκάϊ Νικ. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 3.57.


Μήκος Μίνι ΠΠ: Ανδρουλιδάκης Γ. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 3.95.


300μ Μίνι ΠΚ : Ίβιτς Α.Μ. (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 49.02.

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση