iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 24 Ιουλίου 2017
ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΡΙΟ 2016 ΣΗΜΑ

Το πρόγραμμα του μπάσκετ στην Ολυμπιάδα



Κροατία, Γαλλία και Σερβία προκρίθηκαν στους Ολυμπιακούς Αγώνες, μέσω των Προολυμπιακών Τουρνουά που έγιναν σε Τορίνο, Μανίλα και Βελιγράδι, αντίστοιχα, και συμπλήρωσαν τις δώδεκα ομάδες που θα ταξιδέψουν μέχρι το Ρίο και θα διεκδικήσουν ένα μετάλλιο.

Εξασφαλισμένη θέση είχαν ήδη οι: Η.Π.Α., Βενεζουέλα, Κίνα και Αυστραλία που βρίσκονται στον πρώτο όμιλο, και οι Αργεντινή, Ισπανία, Βραζιλία, Λιθουανία και Νιγηρία στο δεύτερο όμιλο.

Μετά από κλήρωση που έγινε, η Γαλλία και η Σερβία τοποθετήθηκαν στο πρώτο γκρουπ, ενώ η Κροατία στο δεύτερο.

Από τη φάση των ομίλων θα προκριθούν συνολικά οχτώ ομάδες στα προημιτελικά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων, που θα γίνουν από 6 ως 21 Αυγούστου:


Σάββατο 06/08 Α' όμιλος

Αυστραλία - Γαλλία (20:15)


Κυριακή 07/08 Α' όμιλος

Κίνα - Η.Π.Α. (01:00)

Βενεζουέλα - Σερβία (04:30)


Β' όμιλος

Βραζιλία - Λιθουανία (20:15)


Δευτέρα 08/08 Β' όμιλος

Κροατία - Ισπανία (01:00)

Νιγηρία - Αργεντινή (04:30


Α' όμιλος

Σερβία - Αυστραλία (20:15)


Τρίτη 09/08 Α' όμιλος

Η.Π.Α. - Βενεζουέλα (01:00)

Γαλλία - Κίνα (04:30)


Β' όμιλος

Ισπανία - Βραζιλία (20:15)


Τετάρτη 10/08 Β' όμιλος

Λιθουανία - Νιγηρία (01:00)

Αργεντινή - Κροατία (04:30)


Α' όμιλος

Γαλλία - Σερβία (20:15)


Πέμπτη 11/08 Α' όμιλος

Αυστραλία - Η.Π.Α. (01:00)

Βενεζουέλα - Κίνα (04:30)


Β' όμιλος

Βραζιλία - Κροατία (20:15)


Παρασκευή 12/08 Β' όμιλος

Νιγηρία - Ισπανία (01:00)

Λιθουανία - Αργεντινή (04:30)


Α' όμιλος

Κίνα - Αυστραλία (20:15)


Σάββατο 13/08 Α' όμιλος

Η.Π.Α. - Σερβία (01:00)

Γαλλία - Βενεζουέλα (04:30)


Β' όμιλος

Αργεντινή - Βραζιλία (20:15)


Κυριακή 14/08 Β' όμιλος

Ισπανία - Λιθουανία (01:00)

Κροατία - Νιγηρία (04:30)


Α' όμιλος

Η.Π.Α. - Γαλλία (20:15)


Δευτέρα 15/08 Α' όμιλος

Αυστραλία - Βενεζουέλα (01:00)

Σερβία - Κίνα (04:30)


Β' όμιλος

Νιγηρία - Βραζιλία (20:15)


Τρίτη 16/08 Β' όμιλος

Ισπανία - Αργεντινή (01:00)

Λιθουανία - Κροατία (04:30)


Προημιτελικοί Τετάρτη 17/08

1ος Α' ομ. - 4ος Β΄ομ. (17:00)

2ος Α' ομ. - 3ος Β' ομ. (20:30)


Πέμπτη 18/08

1ος Β' ομ. - 4ος Α' ομ. (00:45)

2ος Β' ομ. - 3ος Α' ομ. (04:15)


Ημιτελικοί Παρασκευή 19/08

Νικητής 2ου προημ. - Νικητής 3ου προημ. (21:30)


Σάββατο 20/08

Νικητής 1ου προημ. - Νικητής 4ου προημ. (01:00)


Τελικοί Κυριακή 21/08

Μικρός τελικός (17:30)

Μεγάλος τελικός (21:45)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση