iphone app
android app
iphone app android app
Παρασκευή 28 Ιουλίου 2017
ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Και η Παπάζογλου στο Ρίο



Ογδόντα επτά έγιναν τα μέλη της ελληνικής αποστολής μέχρι στιγμής σε ότι αφορά την Ολυμπιάδα του Ρίο. Συγκεκριμένα η ομοσπονδιακή τεχνικός της συγχρονισμένης κολύμβησης, Ναταλία Τσερνέσκα, επέλεξε την Εβελίνα Παπάζογλου για την εθνική ομάδα ενόψει των Ολυμπιακών του Ρίο και πλέον η ομάδα έγνε 87μελής.

Αμφίβολη ωστόσο είναι η συμμετοχή του πρωταθλητή του ύψους Αντώνη Μάστορα λόγω τραυματισμού. Εκκρεμούν ακόμα το μπάσκετ, ορισμένοι αθλητές του στίβου αλλά και οι κολυμβητές που κυνηγούν τα όρια. Εάν τα καταφέρει η Εθνική ομάδα μπάσκετ στο Προολυμπιακό στο Τορίνο η ελληνική αποστολή θα ξεπεράσει τους 100 αθλητές.

Η μέχρι στιγμής αποστολή:


Στίβος - 26

Κώστας Φιλιππίδης (επί κοντώ)

Κατερίνα Στεφανίδη (επί κοντώ)

Νικόλ Κυριακοπούλου (επί κοντώ)

Λυκούργος Τσάκωνας (200μ.)

Μαρία Μπελιμπασάκη (200μ.)

Κώστας Μπανιώτης (ύψος)

Κώστας Δουβαλίδης (110μ. εμπόδια)

Αλέξανδρος Παπαμιχάηλ (50χλμ. και 20χλμ. βάδην)

Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (20χλμ. βάδην)

Δέσποινα Ζαπουνίδου (20χλμ. βάδην)

Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (δίσκος)

Σοφία Ρήγα (μαραθώνιος)

Ράνια Ρεμπούλη (μαραθώνιος)

Μερούσης Χριστόφορος (μαραθώνιος)

Βούλα Παπαχρήστου (τριπλούν)

Γιώτα Βλαχάκη (μαραθώνιος)

Νίκος Σκαρβέλης (σφαιροβολία)

Παναγιώτα Τσινοπούλου (20χλμ. βάδην)

Αλεξία Παππά (10.000μ.)

Μίλτος Τεντόγλου (μήκος)

Χάιδω Αλεξούλη (μήκος)

Μιχάλης Αναστασάκης (σφυροβολία)

Mιχάλης Καλομοίρης (μαραθώνιος)

Ειρήνη Βασιλείου (400μ.)

Ελισάβετ Πεσιρίδου (100μ. εμπόδια)

Αντώνης Μάστορας (ύψος) - έχει το όριο αλλά είναι απίθανο να ταξιδέψει στο Ρίο.


Κολύμβηση - 12

Κριστιάν Γκολομέεφ (50μ. και 100μ. ελεύθερο)

Στέφανος Δημητριάδης (200μ. πεταλούδα)

Οδυσσέας Μελαδίνης (50μ. ελεύθερο)

Ανδρέας Βαζαίος (200μ. μεικτή ατομική)

Παναγιώτης Σαμιλίδης (100μ. και 200μ. πρόσθιο)

Νόρα Δράκου (50μ. ελεύθερο)

Άννα Ντουντουνάκη (100μ. πεταλούδα)

Απόστολος Χρήστου (100μ. και 200μ. ύπτιο)

Δημήτρης Κουλούρης (200μ. πρόσθιο)

Σπύρος Γιαννιώτης (10χλμ. μαραθώνια κολύμβηση)

Κέλυ Αραούζου (10χλμ. μαραθώνια κολύμβηση)

Χρήστος Κατραντζής (4Χ100μ. ελεύθερο)


Γυμναστική - 9

Λευτέρης Πετρούνιας (ενόργανη - κρίκοι)

Βλάσης Μάρας (ενόργανη - σύνθετο ατομικό)

Βάσω Μιλλούση (ενόργανη - σύνθετο ατομικό)

Βαρβάρα Φίλιου (ρυθμική - συνθετο ατομικό)

Σταυρούλα Σαμαρά (ρυθμική - ανσάμπλ)

Ελένη Δόικα (ρυθμική - ανσάμπλ)

Μιχαέλα Μεταλλίδου (ρυθμική - ανσάμπλ)

Ιωάννα Αναγνωστοπούλου (ρυθμική - ανσάμπλ)

Ζωή Κοντογιάννη (ρυθμική - ανσάμπλ)


Πάλη - 1

Μαρία Πρεβολαράκη (53κ.)


Άρση βαρών - 1

Θόδωρος Ιακωβίδης (85κ.)


Ποδηλασία - 3

Γιάννης Ταμουρίδης (δρόμος)

Χρήστος Βολικάκης (πίστα)

Περικλής Ηλίας (ορειβατική)


Τζούντο - 2

Ηλίας Ηλιάδης (90κ.)

Ρομάν Μουστόπουλος (81κ.)


Υδατοσφαίριση - 13

Εθνική ανδρών


Κωπηλασία - 6

Κατερίνα Νικολαΐδου (διπλό σκιφ)

Σοφία Ασουμανάκη (διπλό σκιφ)

Γιάννης Χρήστου (τετράκωπος)

Γιώργος Τζιάλας (τετράκωπος)

Διονύσης Αγγελόπουλος (τετράκωπος)

Γιάννης Τσίλης (τετράκωπος)


Ιστιοπλοΐα - 7

Βύρωνας Κοκκαλάνης (RS:Χ)

Τζέλη Σκαρλάτου (RS:Χ)

Παύλος Καγιαλής (470)

Παναγιώτης Μάντης (470)

Γιάννης Μιτάκης (Φιν)

Σοφία Μπεκατώρου - Μιχάλης Πατενιώτης (Nάκρα 17)


Πινγκ πονγκ - 1

Παναγιώτης Γκιώνης


Συγχρονισμένη κολύμβηση - 2

Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου


Ξιφασκία - 2

Βάσω Βουγιούκα (σπάθη)

Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου (ξίφος ασκήσεων)


Σκοποβολή - 2

Άννα Κορακάκη (αεροβόλο πιστόλι)

Ευθυμης Μίττας (σκητ)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση