iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 17 Αυγούστου 2017
ΜΑΝΙΟΥ ΑΚΟΝΤΙΟ ΟΦΗ

Οι κρητικοί που πάνε στο Βαλκανικό στίβου των μικρών κατηγοριών



Ανακοινώθηκαν από το ΣΕΓΑΣ οι αποστολές τόσο των Εφήβων- Νεανίδων όσο και των Παίδων- Κορασίδων για το Βαλκανικό πρωτάθλημα που θα γίνει στην Τουρκία και τη Σερβία αντίστοιχα με τη συμμετοχή αθλητών και αθλητριών από τα σωματεία της Κρήτης.

Σε ότι αφορά τους Έφηβους  στη σφυροβολία  θα αγωνιστεί  ο Γιάννης Γουμενάκης  (Ελευθέριος Βενιζέλο) ενώ στις Νεάνιδες θα λάβει μέρος στα 400μ. εμπόδια η  Δήμητρα Γναφάκη (Κύδων Χανίων), στα 5.000μ.  και 3.000μ. στιπλ η Βασιλεία Γουνάκη (Ελευθέριος Βενιζέλος), στη σφαιροβολία η Ευαγγελία Γερομαρκάκη (ΓΕ Ιεράπετρας), στη δισκοβολία η Κωνσταντίνα Σπανουδάκη (Ελευθέριος Βενιζέλος), στη σφυροβολία η Ευθυμία Καραστογιάννη (Αίολος Μακ.) και στον ακοντισμό η  Αφροδίτη Μανιού (ΟΦΗ).

Στην αποστολή των Παίδων θα συμμετάσχει στα 4Χ100μ. ο Αντώνης Μποτωνάκης (Κύδων Χανίων) και σε αυτή των Κορασίδων στα 4Χ100μ. η Εύα Λιναράκη (Ελευθέριος Βενιζέλος)

Αναλυτικότερα:

Την ομάδα εφήβων-νεανίδων για το βαλκανικό πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στο Μπολού της Τουρκία 2-3 Ιουλίου αποτελούν οι:


Έφηβοι

100μ. Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων)

200μ. Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη Ιωαννίνων)

400μ. Νίκος Εμπέογλου (ΣΑΚΑ)

800μ. Θανάσης Καλάκος (ΓΣ Γλυφάδας)

1.500μ. Χρήστος Παπούλιας (Πανιώνιος)

5.000μ. Γιώργος Μιχάλης Τάσσης (ΑΕΚ)

400μ. εμπόδια Δημήτρης Λεβαντίνος (ΓΣ Ηλιούπολης)

3.000μ. στιπλ Ανέστης Παπούλιας (ΑΕΚ)

Υψος Θοδωρής Αλεξιάδης (ΓΣ Κηφισιάς)

Επί κοντώ Νίκος Νεράτζης (Κερκυραικός ΓΣ)

Μήκος Μίλτος Τεντόγλου (ΓΕ Γρεβενών), Νίκος Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)

Τριπλούν Δημήτρης Μονώπολης (Κερκυραικός), Νίκος Ανδρικόπουλος (ΑΕ Μεσογείων)

Σφαιροβολία Κώστας Χατζημιχαήλ (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)

Δισκοβολία Ανδρέας Θανάσης (ΑΓΕ Ζακύνθου)


Σφυροβολία Γιάννης Γουμενάκης (Ελευθέριος Βενιζέλος)

Ακοντισμός Άρης Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας)

Δέκαθλο Αλέξανδρος Σπυριδωνίδης (ΠΑΟΚ)


Νεάνιδες

100μ. Σοφία Ιωσηφίδου (ΟΚΑ Καβάλας)

200μ. Κατερίνα Λαφτσή (ΟΚΑ Φίλιππος Καβ.)

400μ. Βαρβάρα Γρίλλου (ΓΣ Κερατσινίου), Αλεξία Πολυκράτη (Σχολή Μωραίτη)


400μ. εμπόδια Δήμητρα Γναφάκη (Κύδων Χανίων), Αννα Κιάφα (Αρχέλαος Κατ.)

800μ. Κατερίνα Κουτλή (ΑΓΕ Μεσογείων)


5.000μ. Βασιλεία Γουνάκη (Ελευθέριος Βενιζέλος)

100μ. εμπόδια Γεωργία Τερζάκη (Ηρακλής)


3.000μ. στιπλ Βασιλεία Γουνάκη (Ελευθέριος Βενιζέλος)

Υψος Αλκηστη Βαγγέλη (ΠΑΟ Θέρσιπος)

Επί κοντώ Αριάδνη Αδαμοπούλου (ΑΟ Φιλοθέης)

Μήκος Ναταλία Μπέση (ΓΣ Πρωτέας Ηγ.)

Τριπλούν Κωνσταντίνα Ρωμαίου (Κερκυραϊκός ΓΣ)


Σφαιροβολία Ευαγγελία Γερομαρκάκη (ΓΕ Ιεράπετρας)Δισκοβολία Κωνσταντίνα Σπανουδάκη (Ελευθέριος Βενιζέλος)

Σφυροβολία Ευθυμία Καραστογιάννη (Αίολος Μακ.)


Ακοντισμός Αφροδίτη Μανιού (ΟΦΗ)

Επταθλο Νίκη Ξυδώνα (Πίνδαρος Θηβών)


Η αποστολή των Παίδων- Κορασίδων

Από 30 μέλη αποτελείται η αποστολή Παίδων- Κορασίδων για το βαλκανικό πρωτάθλημα στίβου που θα διεξαχθεί το Σάββατο στις 2 Ιουλίου στο Κρούσεβατς της Σερβίας.


Παίδες

100μ. Μιχάλης Παυλίδης (ΓΣ Σερρες 93)

400μ. Γιώργος Λαμπρόπουλος (Ολυμπιακή Δομή 2004)

800μ. Βασιλης Κοπανάς (Σχολή Μωραΐτη)

1.500μ. Γιώργος Μηλιαράς (ΣΑΚΑ)

3.000μ. Μάριος Αναγνώστου (ΓΣ Αναγέννηση Λαμίας)

110μ. εμπόδια Παύλος Μπόιτσιος (ΣΚΑ Δράμας)

2.000μ. στιπλ Νίκος Σάκης (ΑΕΚ)

Υψος Αντώνης Μέρλος (Ποσειδών Λουτρακίου)

Μήκος Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (Κερκυραϊκός ΓΣ)

Τριπλούν Ανδρέας Πανταζής (ΑΟ Μεγάρων)

Σφαιροβολία Οδυσσέας Μουζενίδης (ΑΣ Κένταυρος)

Δισκοβολία Νίκος Νικολόπουλος (ΑΕ Μεσογείων)

Ακοντισμός Δημήτρης Τσίτσος (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαννιτσών)

Σφυροβολία Εμμανουήλ Καμτσικλής (ΓΣ Μανδρών)


4Χ100μ. Αντώνης Μποτωνάκης (Κύδων Χανίων)


Κορασίδες

100μ. Δήμητρα Τσουκαλά (ΓΣ Νίκη Βόλου)

400μ. Μαρία Αργυρού (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης)

800μ. Νικολέτα Κυνατίδου (ΣΚΑ Δράμας)

1.500μ. Αναστασία Μάκκου (ΓΣ Χαλανδρίου)

3.000μ. Ευσταθία Φλώρου (ΓΣ Νίκη Βόλου)

100μ. εμπόδια Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδάς)

2.000μ. στιπλ Παρασκευή Μουρούζη (ΣΚΑ Δράμας)

Υψος Δέσποινα Μαλταμπέ (ΑΕ Μεσογείων)

Μήκος Αναστασία Σαρλάνη (ΑΕ Μεσογείων)

Τριπλούν Χριστίνα Κωστή (Πανιώνιος)

Σφαιροβολία Μαρία Μαγκούλια (Κάλυμνος 2000)

Δισκοβολία Δήμητρα Αλεξίου (Εσπερος Λαμίας)

Ακοντισμός Μελπομένη Γρηγοριάδου (Αίολος Μακεδονίας)

Σφυροβολία Ολγα Καραμανίδου (Αίολος Μακεδονίας)


4Χ100μ. Εύα Λιναράκη (Ελευθέριος Βενιζέλος)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση