iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2017
Αναστασάκης

Με τον Αναστασάκη έφτασαν τις 83 οι συμμετοχές για Ρίο


Με τον Μιχάλη Αναστασάκη η αποστολή της Ελλάδας ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο έφτασε τα 83 μέλη!

Ο Χανιώτης σφυροβόλος με εκπληκτική βολή χθες έπιασε το όριο για το Ρίο και θα ζήσει το όνειρό του τον Αύγουστο. Φυσικά η ελληνική αποστολή ενδεχομένων να μεγαλώσει κι άλλο καθώς υπάρχουν και άλλοι αθλητές που κυνηγούν το όριο είτε στο στίβο είτε στην κολύμβηση, ενώ υπάρχει και η Εθνική μας ομάδα μπάσκετ, η οποία μέσα από το Προολυμπιακό θα διεκδικήσει μία θέση στο όνειρο. Παράλληλα αναμένονται οι wild cards στην άρση βαρών, αλλά και το μπιτς βόλεϊ.


Η μέχρι στιγμής ελληνική αποστολή


Στίβος – 23

Κώστας Φιλιππίδης (επί κοντώ)

Κατερίνα Στεφανίδη (επί κοντώ)

Νικόλ Κυριακοπούλου (επί κοντώ)

Λυκούργος Τσάκωνας (200μ.)

Μαρία Μπελιμπασάκη (200μ.)

Αντώνης Μάστορας (ύψος)

Κώστας Μπανιώτης (ύψος)

Κώστας Δουβαλίδης (110μ. εμπόδια)

Αλέξανδρος Παπαμιχάηλ (50χλμ. και 20χλμ. βάδην)

Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (20χλμ. βάδην)

Δέσποινα Ζαπουνίδου (20χλμ. βάδην)

Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (δίσκος)

Σοφία Ρήγα (μαραθώνιος)

Ράνια Ρεμπούλη (μαραθώνιος)

Μερούσης Χριστόφορος (μαραθώνιος)

Βούλα Παπαχρήστου (τριπλούν)

Γιώτα Βλαχάκη (μαραθώνιος)

Νίκος Σκαρβέλης (σφαιροβολία)

Παναγιώτα Τσινοπούλου (20χλμ. βάδην)

Αλεξία Παππά (10.000μ.)

Μίλτος Τεντόγλου (μήκος)

Χάιδω Αλεξούλη (μήκος)

Μιχάλης Αναστασάκης (σφυροβολία)


Κολύμβηση – 12

Κριστιάν Γκολομέεφ (50μ. και 100μ. ελεύθερο)

Στέφανος Δημητριάδης (200μ. πεταλούδα)

Οδυσσέας Μελαδίνης (50μ. ελεύθερο)

Ανδρέας Βαζαίος (200μ. μεικτή ατομική)

Παναγιώτης Σαμιλίδης (100μ. και 200μ. πρόσθιο)

Νόρα Δράκου (50μ. ελεύθερο)

Άννα Ντουντουνάκη (100μ. πεταλούδα)

Απόστολος Χρήστου (100μ. και 200μ. ύπτιο)

Δημήτρης Κουλούρης (200μ. πρόσθιο)

Σπύρος Γιαννιώτης (10χλμ. μαραθώνια κολύμβηση)

Κέλυ Αραούζου (10χλμ. μαραθώνια κολύμβηση)

Χρήστος Κατραντζής (4Χ100μ. ελεύθερο)


Γυμναστική – 9

Λευτέρης Πετρούνιας (ενόργανη – κρίκοι)

Βλάσης Μάρας (ενόργανη – σύνθετο ατομικό)

Βάσω Μιλλούση (ενόργανη – σύνθετο ατομικό)

Βαρβάρα Φίλιου (ρυθμική – συνθετο ατομικό)

Σταυρούλα Σαμαρά (ρυθμική – ανσάμπλ)

Ελένη Δόικα (ρυθμική – ανσάμπλ)

Μιχαέλα Μεταλλίδου (ρυθμική – ανσάμπλ)

Ιωάννα Αναγνωστοπούλου (ρυθμική – ανσάμπλ)

Ζωή Κοντογιάννη (ρυθμική – ανσάμπλ)


Πάλη – 1

Μαρία Πρεβολαράκη (53κ.)


Ποδηλασία – 3

Γιάννης Ταμουρίδης (δρόμος)

Χρήστος Βολικάκης (πίστα)

Δημήτρης Αντωνιάδης ή Περικλής Ηλία (ορειβατική)


Τζούντο – 2

Ηλίας Ηλιάδης (90κ.)

Ρομάν Μουστόπουλος ή Αλέξης Ντανατσίδης (81κ.)


Υδατοσφαίριση – 13

Εθνική ανδρών


Κωπηλασία – 6

Κατερίνα Νικολαΐδου (διπλό σκιφ)

Σοφία Ασουμανάκη (διπλό σκιφ)

Γιάννης Χρήστου (τετράκωπος)

Γιώργος Τζιάλας (τετράκωπος)

Διονύσης Αγγελόπουλος (τετράκωπος)

Γιάννης Τσίλης (τετράκωπος)


Ιστιοπλοΐα – 7

Βύρωνας Κοκκαλάνης (RS:Χ)

Τζέλη Σκαρλάτου (RS:Χ)

Παύλος Καγιαλής (470)

Παναγιώτης Μάντης (470)

Γιάννης Μιτάκης (Φιν)

Σοφία Μπεκατώρου – Μιχάλης Πατενιώτης (Nάκρα 17)


Πινγκ πονγκ – 1

Παναγιώτης Γκιώνης


Συγχρονισμένη κολύμβηση – 2

Ευαγγελίδα Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου ή Ευαγγελία Κουτίδη


Ξιφασκία – 2

Βάσω Βουγιούκα (σπάθη)

Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου (ξίφος ασκήσεων)


Σκοποβολή – 2

Άννα Κορακάκη (αεροβόλο πιστόλι)

Ευθυμης Μίττας (σκητ)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση