iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 24 Ιανουαρίου 2017
EURO 2016

«Κλείδωσαν» οι 23άδες ενόψει Euro


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

To Euro αρχίζει στις 10 Ιουνίου και πλέον είναι γνωστές οι 23άδες των είκοσι τεσσάρων ομάδων που θα βρεθούν στα γήπεδα της Γαλλίας.

Η διορία για τις Ομοσπονδίες εξέπνευσε χθες και δείτε στις παρακάτω λίστες, ανά γκρουπ, τους ποδοσφαιριστές που θα απολαύσουμε για περίπου ένα μήνα.

Αναλυτικά οι 23άδες, τα γήπεδα και το πρόγραμμα των αγώνων:


1ος ΟΜΙΛΟΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

3ος ΟΜΙΛΟΣ

4ος ΟΜΙΛΟΣ

5ος ΟΜΙΛΟΣ

6ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΙΣΛΑΝΔΙΑ ΑΥΣΤΡΙΑ  ΟΥΓΓΑΡΙΑ

ΤερματοφύλακεςΠατρίσιο (Σπόρτινγκ)Λόπες (Λυών)Εντουάρντο (Ντιναμό Ζ.)ΑμυντικοίΆλβες (Φενερμπαχτσέ)Πέπε (Ρεάλ Μαδρίτης)Φόντε (Σαουθάμπτον)Γκερέιρο (Λοριάν)Καρβάλιο (Μονακό)Βιεϊρίνια (Βόλφσμπουργκ)Ελιζέου (Μπενφίκα)Σέντρικ (Σαουθάμπτον)ΜέσοιΜοουτίνιο (Μονακό)Μάριο (Σπόρτινγκ)Περέιρα (Πόρτο)Καρβάλιο (Σπόρτινγκ)Γκόμες (Βαλένθια)Σάντσες (Μπενφίκα)Σίλβα (Σπόρτινγκ)ΕπιθετικοίΡονάλντο (Ρεάλ)Έντερ (Λιλ)Νανί (Φενερμπαχτσέ)Σίλβα (Μπράγκα)Κουαρέσμα (Μπεσίκτας)

ΤερματοφύλακεςΧάλντορσον (Μπόντο)Κρίστινσον (Χάμαρμπι)Γιόνσον (Σάντεφιορντ)ΑμυντικοίΣίβαρσον (Χάμαρμπι)Χάουκσον (ΑΪΚ Στοκχ.)Χέρμανσον (Γκέτεμποργκ)Ίνγκασον (Λόκερεν)Σίγκουρτσον (Κρασνοντάρ)Άρνασον (Μάλμε)Μάγκνουσον (Τσεζένα)Σκούλασον (Οντένσε)ΜέσοιΓκούντμουνσον (Τσάρλτον)Μπιάρνασον (Βασιλεία)Σίγκουρτσον (Σουόνσι)Σιγκούριονσον (Σούντσβαλ)Γκούναρσον (Κάρντιφ)Μπιάρνασον (Όρχους)Χάλφρεντσον (Ουντινέζε)Τράουστασον (Νόρκεπινγκ)ΕπιθετικοίΣίγκτορσον (Ναντ)Φινμπόγκασον (Άουγκσμπ.)Μπέντβαρσον (Καϊζερσλ.)Γκούντγιονσεν (Μόλντε)

ΤερματοφύλακεςΆλμερ (Αούστρια)Λίντνερ (Άιντραχτ)Εζτζάν (Ίνγκολσταντ)ΑμυντικοίΦουχς (Λέστερ)Πρεντλ (Γουότφορντ)Ντράγκοβιτς (ΝτιναμόΚ.)Γκάρικς (Ντάρμστατ)Κλάιν (Στουτγάρδη)Ζούτνερ (Ίνγκολσταντ)Χίντερεγκερ(Γκλάντμπ.)Βίμερ (Τότεναμ)ΜέσοιΧάρνικ (Στουτγάρδη)Αρναούτοβιτς (Στόουκ)Γιουνούζοβιτς (Βέρντερ)Αλάμπα (Μπάγερν)Μπάουμγκαρτλινγκερ(Μάιντς)Γιάντσερ (Λουκέρνη)Ζάμπιτσερ (Λειψία)Ίλσανκερ (Λειψία)Σεπφ (Σάλκε)ΕπιθετικοίΓιάνκο (Βασιλεία)Οκότιε (Μόναχο 1860)Χίντερσερ (Ίνγκολσταντ)

ΤερματοφύλακεςΚίραϊ (Χάλαντας)Ντίμπους (Φερεντσβάρος)Γκουλάσι (Λειψία)ΑμυντικοίΜπέσε (ΜΤΚ)Φιόλα (Ακ. Πούσκας)Γκούζμικς (Βίσλα)Γιούχας (Βιντεότον)Κάνταρ (Λεχ Πόζναν)Κόρχουτ (Ντέμπρετσεν)Λανγκ (Βιντεότον)ΜέσοιΈλεκ (Ντιοσγκιόρι)Γκέρα (Φερεντσβάρος)Κλάινχαϊσλερ (Βέρντερ)Λόβρενσιτς (Λ. Πόζναν)Νάγκι (Φερεντσβάρος)Πίντερ (Φερεντσβάρος)Στίμπερ (Νυρεμβέργη)ΕπιθετικοίΜπέντε (Φερεντσβάρος)Τζούτζακ(Μπούρσασπορ)Νέμετ (Αλ Γκαράφα)Νίκολιτς (Λέγκια)Πρίσκιν (Σλόβαν)Ζάλαϊ (Ανόβερο)

Προπονητής: Φερνάντο Σάντος (Πορτογαλία)

Προπονητές:Λάγκερμπεκ Σουηδία), Χάλγκριμσον (Ισλανδία)

Προπονητής: Μάρσελ Κόλερ (Ελβετία)

Προπονητής: Μπερντ Στορκ (Γερμανία)


Το πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος ΠοδοσφαίρουΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

01. 22:00 ΓΑΛΛΙΑ - ΡΟΥΜΑΝΙΑ


ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

02. 16:00 ΑΛΒΑΝΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ

03. 19:00 ΟΥΑΛΙΑ - ΣΛΟΒΑΚΙΑ

04. 22:00 ΑΓΓΛΙΑ - ΡΩΣΙΑ


ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

05. 16:00 ΤΟΥΡΚΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ

06. 19:00 ΠΟΛΩΝΙΑ - Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ

07. 22:00 ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΟΥΚΡΑΝΙΑ


ΔΕΥΤΕΡΑ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

08. 16:00 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΤΣΕΧΙΑ

09. 19:00 ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΣΟΥΗΔΙΑ

10. 22:00 ΒΕΛΓΙΟ - ΙΤΑΛΙΑ


ΤΡΙΤΗ 14 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

11. 19:00 ΑΥΣΤΡΙΑ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ

12. 22:00 ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - ΙΣΛΑΝΔΙΑ


ΤΕΤΑΡΤΗ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

13. 16:00 ΡΩΣΙΑ - ΣΛΟΒΑΚΙΑ

14. 19:00 ΡΟΥΜΑΝΙΑ - ΕΛΒΕΤΙΑ

15. 22:00 ΓΑΛΛΙΑ - ΑΛΒΑΝΙΑ


ΠΕΜΠΤΗ 16 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

16. 16:00 ΑΓΓΛΙΑ - ΟΥΑΛΙΑ

17. 19:00 ΟΥΚΡΑΝΙΑ - Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ

18. 22:00 ΓΕΡΜΑΝΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

19. 16:00 ΙΤΑΛΙΑ - ΣΟΥΗΔΙΑ

20. 19:00 ΤΣΕΧΙΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ

21. 22:00 ΙΣΠΑΝΙΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ


ΣΑΒΒΑΤΟ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

22. 16:00 ΒΕΛΓΙΟ - ΙΡΛΑΝΔΙΑ

23. 19:00 ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΟΥΓΓΑΡΙΑ

24. 22:00 ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - ΑΥΣΤΡΙΑ


ΚΥΡΙΑΚΗ 19 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

25. 22:00 ΡΟΥΜΑΝΙΑ - ΑΛΒΑΝΙΑ

26. 22:00 ΕΛΒΕΤΙΑ - ΓΑΛΛΙΑ


ΔΕΥΤΕΡΑ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

27. 22:00 ΡΩΣΙΑ - ΟΥΑΛΙΑ

28. 22:00 ΣΛΟΒΑΚΙΑ - ΑΓΓΛΙΑ


ΤΡΙΤΗ 21 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

29. 19:00 ΟΥΚΡΑΝΙΑ - ΠΟΛΩΝΙΑ

30. 19:00 Β.ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΓΕΡΜΑΝΙΑ

31. 22:00 ΤΣΕΧΙΑ - ΤΟΥΡΚΙΑ

32. 22:00 ΚΡΟΑΤΙΑ - ΙΣΠΑΝΙΑ


ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016:

33. 19:00 ΙΣΛΑΝΔΙΑ - ΑΥΣΤΡΙΑ

34. 19:00 ΟΥΓΓΑΡΙΑ - ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

35. 22:00 ΙΤΑΛΙΑ - ΙΡΛΑΝΔΙΑ

36. 22:00 ΣΟΥΗΔΙΑ - ΒΕΛΓΙΟ


ΣΑΒΒΑΤΟ 25 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016 - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16:

37. 16:00 2Α - 2Γ

38. 19:00 1Β - 3Α/Γ/Δ

39. 22:00 1Δ - 3Β/Ε/ΣΤ


ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016 - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16:

40. 16:00 1Α - 3Γ/Δ/Ε

41. 19:00 1Γ - 3Α/Β/ΣΤ

42. 22:00 1ΣΤ - 2Ε


ΔΕΥΤΕΡΑ 27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016 - ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16:

43. 19:00 1Ε - 2Δ

44. 22:00 2Β - 2ΣΤ


ΠΕΜΠΤΗ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016 - ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ:

45. 22:00 Ν37 - Ν39


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 1 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016 - ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ:

46. 22:00 Ν38 - Ν42


ΣΑΒΒΑΤΟ 2 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016 - ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ:

47. 22:00 Ν41 - Ν43


ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016 - ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ:

48. 22:00 Ν40 - Ν44


ΤΕΤΑΡΤΗ 6 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016 - ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ:

49. 22:00 Ν45 - Ν46


ΠΕΜΠΤΗ 7 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016 - ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ:

50. 22:00 Ν47 - Ν48


ΚΥΡΙΑΚΗ 10 ΙΟΥΛΙΟΥ 2016 - ΤΕΛΙΚΟΣ:

51. 22:00 Ν49 - Ν50

ΠΗΓΗ: pamesports.gr

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση