iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 12 Δεκεμβρίου 2017
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΣΤΙΒΟΥ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ

Ξεχώρισαν Γναφάκη και Βασιλείου στο διασυλλογικό στίβου


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Με πολύ καλές επιδόσεις πραγματοποιήθηκε χθες Σάββατο η 2η αγωνιστική του διασυλλογικού πρωταθλήματος ανδρών - γυναικών στο Παγκρήτιο Στάδιο από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης.

Αρκετοί ήταν οι αθλητές που ξεπέρασαν τον εαυτό τους πραγματοποιώντας ατομικό ρεκόρ, ενώ ξεχώρισε ο χρόνος της Δήμητρας Γναφάκη στα 400μ. εμπόδια με 59.76 που είναι καλύτερος από το όριο για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα νεανίδων. Ωστόσο θα πρέπει να επιβεβαιώσει το χρόνο της καθώς το διασυλλογικό της Κρήτης δεν προσμετρά στη παγκόσμια κατάταξη.

Εξαιρετική ήταν η κούρσα και των 200μ. γυναικών, εκεί όπου η Ειρήνη Βασιλείου πραγματοποίησε ατομικό ρεκόρ με 23.83 (το προηγούμενό της ήταν 24.06), ενώ ατομικό ρεκόρ σημείωσε και η αδελφή της Άννα που τερμάτισε 2η με 24.34.

Οι δύο αδελφές πρωταγωνίστησαν και στη νίκη της ομάδας γυναικών της ΓΕΗ στα 4Χ400μ. με επίσης πολύ καλό χρόνο 3.55.13.

Σε επίπεδο ανδρών ξεχώρισε η παρουσία του Νυφαντόπουλου στα 200μ., όπου τερμάτισε πρώτος με 21.65, ενώ την παράσταση έκλεψε η παρουσία του Γιώργου Κωστάκη στο μήκος.

Ο αθλητής ΑμεΑ του Α.Ο. Λασιθίου όχι μόνο αγωνίστηκε, αλλά κατέκτησε και την πρώτη θέση πραγματοποιώντας ατομικό ρεκόρ με 6.77. Μία επίδοση πολύ καλή που αφήνει υποσχέσεις ενόψει των σημαντικών διοργανώσεων που ακολουθούν, αλλά και της Παραολυμπιάδας του Ρίο.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα στα αγωνίσματα που πραγματοποιήθηκαν χθες στο Παγκρήτιο Στάδιο:


400μ Ανδρών: Καλογεράκης Γιώργος (ΟΦΗ) 56.31, Τσομάνι Γκεντιάν (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 57.96, Λαπιδάκης Νίκος (ΑΟΛ) 58.71


200μ Ανδρών (Άνεμος 0.0) Νυφαντόπουλος Γιάννης (Βενιζέλος) 21.65, Σταματελόπουλος Γιάννης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 22.18, Διάκος Γεώργιος (ΟΦΗ) 22.22


Ακοντισμός Ανδρών: Χουλάκης Γιάννης (ΟΦΗ) 69.36, Τζαγκαράκης Μιχαήλ (ΟΦΗ) 60.63, Βουτουφιανάκης Ραφαήλ (ΟΦΗ) 56.77


800μ Ανδρών: Βασιλάκης Κώστας (Βενιζέλος) 1.53.42, Πόπα Γκεοργκίτσα (ΑΟ Κισάμου) 2.00.54, Βαγιανός Γεώργιος (Κύδων) 2.02.57


Άλμα σε μήκος Ανδρών: Κωστάκης Γιώργος (ΑΟΛ) 6.77 (-0.2), Περράκης Εμμανουήλ (ΓΣ Λιβυκός) 6.76 (+0.3), Κυτράκης Θοδωρής (Βενιζέλος) 6.44 (+0.4)


5000μ Ανδρών: Ελ Αρφαουϊ Αμντελατιφ (ΟΦΗ) 15.30.78, Ζερβάκης Γιάννης (Βιτσέντζος Κορνάρος) 15.34.67, Βότσος Χρήστος (Βιτσέντζος Κορνάρος) 15.52.03


4Χ400μ Ανδρών: Βενιζέλος 3.22.28 (Παπαθεοδώρου Π.-Βασιλάκης Κ.-Φραγκούλης Στ.-Γράβαλος Δ.) ΟΦΗ 3.25.08 (Διάκος Γ. - Λοπινέ Θ. - Μαυρουδής Γ. - Καλογεράκης Γ.) ΓΑΣ Ιεράπετρας 3.30.50 (Καρασάββας Η. - Σαββίδης Ι. - Τσομάνι Γκ. - Σταματελόπουλος Ι.)


Άλμα επί κοντώ Ανδρών: Νταμοτσίδης Βαλεντίνος (Βενιζέλος) 4.80, Κολομβάκης Κυριάκος (Βενιζέλος) 4.70, Παπαγρηγοράκης Ευτύχης (ΟΦΗ) 4.40


400μ εμπόδια: Γναφάκη Δήμητρα (Κύδων) 59.76, Κανάκη Αλέξια (ΟΦΗ) 61.64, Μέτα Εγκλαντίνα (ΟΦΗ) 67.83


Δισκοβολία Γυναικών: Αϊβαλιώτη Αικατερίνη (ΓΕΗ) 44.04, Ψαρράκης Ευαγγελία (ΟΦΗ) 42.42, Ξεζωνάκη Αικατερίνα (ΟΦΗ) 36.64


800μ Γυναικών: Κότσι Ντοριάνα (ΟΦΗ) 2.35.36


200μ Γυναικών: (Ανεμος 0.0) Βασιλείου Ρένα (ΓΕΗ) 23.86, Βασιλείου Άννα (ΓΕΗ) 24.34, Σαρρή Αικατερίνη (Βενιζέλος) 24.70


5000μ Γυναικών: Μανιαδάκη Μαρίνα (ΑΟΛ) 17.47.91, Αχλάτη Μαρίνα (ΓΣ Λιβυκός) 19.04.97, Κέκελου Ανδριάνα (ΑΟΛ) 19.12.70


Άλμα επί κοντώ Γυναικών: Λεδάκη Στέλλα (Βενιζέλος) 3.70


Σφαιροβολία Γυναικών: Γερομαρκάκη Ευαγγελία (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 13.43, Γαϊτανάκη Αντωνία (ΓΣ Λιβυκός Ιεράπετρας) 12.39, Ζάρρα Παρασκευή (ΟΚΑ Αρκάδι) 11.23


4Χ400μ Γυναικών: ΓΕΗ 3.55.13 (Δολαψάκη Κ. - Καραταράκη Κ. - Βασιλείου Α. - Βασιλείου Ε.), ΟΦΗ 4.02.71 (Μέτα Ε. - Κότσι Ντ. - Καστρινού Μ. - Κανάκη Αλ.) ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ Ρεθύμνου 4.18.25 (Παπαδοπούλου Ι. - Κόλια Ηλ. - Μπικέσκου Χρ. - Χανιωτάκη Μαρ.)


Βαθμολογία Ανδρών: Βενιζέλος 308, ΟΦΗ 250, ΑΟ Κύδων Χανίων 96.5, ΓΑΣ Ιεράπετρας 83.5, ΑΟ Λασηθίου 56, ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος 37, Σητειακός 11, ΓΕΗ 9, ΑΟ Κισάμου 8, Λιβυκός 3.


Βαθμολογία Γυναικών: ΟΦΗ 220, Βενιζέλος 195, ΓΕΗ 110, ΑΟΛ 56, Κύδων 46, ΓΑΣ Ιεράπετρας 25, ΟΚΑ Αρκάδι 23, Λιβυκός 22, ΑΟ Κισάμου 1.

Στο διασυλλογικό στνθέτων ΠΠ-ΠΚ Α΄που έγινε παράλληλα πρώτευσαν :


6αθλο ΠΠΑ΄: Τζελιλάϊ Άγγελος (ΑΟΛ) 3667β, Κοκκίνης Εμμανουήλ (ΑΟΛ) 3257β, Καλογεράκης Γεράσιμος (ΟΦΗ) 3202β


5αθλο ΠΚΑ¨: Χαραλαμπάκη Ραφαέλα (ΓΣ Λιβυκός Ιεράπετρας) 3142β, Παπαχατζάκη Μαρίνα (ΟΦΗ) 2552, Κρουσανιωτάκη Ραφαέλα (ΟΦΗ) 2518

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση
 
   



Photo Stories

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΑΡΡΗ ΒΛΑΤΑΚΗΣ ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ