iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 30 Μαΐου 2017
ΠΑΙΔΕΣ ΟΦΗ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ

Ξεκινά το Πανελλήνιο για τους Παίδες του ΟΦΗ


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Στην μάχη του Πανελλήνιου πρωταθλήματος, ρίχνονται την Τετάρτη (4/5) οι παίδες του ΟΦΗ, ως πρωταθλητές Κρήτης.

Οι αγώνες θα γίνουν στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ στην Αθήνα και ο πρώτος αντίπαλος του ΟΦΗ είναι τα φροντιστήρια Βροντάδου (Τετάρτη, 5μμ). Ο ΟΦΗ θα αναμετρηθεί ακόμη με τη Χαλκίδα, τον Ιπποκράτη Κω και τη Σαντορίνη.

Η ομάδα του ΟΦΗ μετέχει στον τρίτο όμιλο του Πανελλήνιου πρωταθλήματος.

Απο κάθε όμιλο στο final-6 προκρίνονται οι πρώτοι, οι οποίοι θα πλαισιωθούν με τους πρώτους απο τους ομίλους Αθήνας, Πειραιά και Θεσσαλονίκης.

Η αποστολή του ΟΦΗ αναχώρησε απο το Ηράκλειο με πλοίο της ΑΝΕΚ, η οποία προσφέρει δωρεάν την μετακίνηση, στο πλαίσιο της χορηγίας που έχει κάνει με την ΕΚΑΣΚ.

Υπεύθυνος της αποστολής του ΟΦΗ είναι ο Συμμεών Καμπάκας, ενώ μετέχουν ακόμη ο προπονητής της ομάδας παίδων του ΟΦΗ Μάνος Καρλάφτης και ο τεχνικός διευθυντής Γιάννης Κόκκινος.


«Στόχος του ΟΦΗ η τελική εξάδα»

Αναφερόμενος στο στόχο του ΟΦΗ στους αγώνες, ο Συμεών Καμπάκας ανέφερε ότι «στόχος μας είναι να περάσουμε στην τελική εξάδα. Πιστεύουμε πολύ στα παιδιά μας και είμαστε βέβαιοι ότι θα δώσουν τον καλύτερο τους εαυτό. Σε κάθε περίπτωση οι αγώνες αυτοί είναι μια μεγάλη εμπειρία για τους ίδιους».

Το πρόγραμμα του Γ' Ομίλου (Αθήνα, Βοηθητικά ΟΑΚΑ):

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ(04/05):

(17:00): Φ.Ο. Βροντάδου- Ο.Φ. Ηρακλείου

(19:00): ΑΓΕ Χαλκίδας- Α.Ε. Σαντορίνης

Ρεπό έχει ο Ιπποκράτης Κω

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (05/05):

(17:00): Α.Ε. Σαντορίνης- Ιπποκράτης Κω

(19:00): Ο.Φ. Ηρακλείου- ΑΓΕ Χαλκίδας

Ρεπό έχει ο Φ.Ο. Βροντάδου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (06/05):

(17:00): ΑΓΕ Χαλκίδας- Φ.Ο. Βροντάδου

(19:00): Ιπποκράτης Κω- Ο.Φ. Ηρακλείου

Ρεπό έχει η Α.Ε. Σαντορίνης

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (07/05):

(14:00): Φ.Ο. Βροντάδου- Ιπποκράτης Κω

(16:00): Ο.Φ. Ηρακλείου- Α.Ε. Σαντορίνης

Ρεπό έχει ο ΑΓΕ Χαλκίδας.

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (08/05):

(10:00): Ιπποκράτης Κω- Πρωταθλητής Ε.Σ.Κ.Α.Σ.Ε.

(12:00): Α.Ε. Σαντορίνης- Φ.Ο. Βροντάδου

Ρεπό έχει ο Ο.Φ. Ηρακλείου

Οι υπόλοιποι όμιλοι:

Α' ΟΜΙΛΟΣ (Μίκρα Α'):  Α.Σ. Καστοριάς, Αετός Μουδανιών, Ασπίδα Ξάνθης Πιερικός/Αρχέλαος, Αίολος Τρικάλων

Β' ΟΜΙΛΟΣ (Κιάτο):  Προμηθέας Πάτρας, Καλαμάτα 1980, Άρατος Κιάτου, Δόξα Λευκάδας

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση