iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2017
ΔΡΟΜΕΙΣ

Νικητής ο Νίκος Καμπιτάκης στον 22ο δρόμο Κουδουμά


Με τη συμμετοχή 81 δρομέων πραγματοποιήθηκε την περασμένη Κυριακή ο 22ος Δρόμος Κουδουμά, τον οποίο συνδιοργάνωσαν η Περιφέρεια Κρήτης-Περιφεριακή Ενότητα Ηρακλείου, ο Δήμος Γόρτυνας, η  Ιερά Μονή Κουδουμά, ο Όμιλος Υπεραποστάσεων Κρήτης και ο Σύλλογος φίλων Ι.Μ. Κουδουμά.

Η διαδρομή είχε απόσταση 22,5 χιλιόμετρα με την εκκίνηση να δίνεται στις Στέρνες και μέσω Κόφινα να τερματίζουν οι δρομείς στην Ιερά Μονή του Κουδουμά.

Από τους 81 δρομείς τερμάτισαν οι 69, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι πήραν μέρος και 120 πεζοπόροι.

Νικητής αναδείχτηκε ο Νικός Καμπιτάκης από την Αγία Βαρβάρα με χρόνο 01:38:16, ενώ δεύτερος Τζιώτης του ΟΦΗ με 01:45:28.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα:

1.    Καμπιτάκης Νίκος                       Αγία Βαρβάρα              1967           01:38:16

2.    Φιλιππάκης Εμμανουήλ             Ιεράπετρα                     1959           01:41:38

3.    Τζιώτης Νικηφόρος                     Ο.Φ.Η.                           1976           01:45:28

4.    Ζαγκανάς Σταύρος                      ΣΔΥ. Χανίων                1979           01:46:13

5.    Πεδιαδιτάκης Εμμανουήλ           Σ.Μ.Κ. – Πόμπια          1988           01:58:36

6.    Σωμαράκης Γιάννης                    ΣΔΥ. Ηρακλείου          1974           01:59:40

7.    Παναγιωτάκης Γιάννης               Ο.Υ.Κρήτης                  1974           02:00:19

8.    Φαλαγκάρας Χαράλαμπος         Ε.Ο.Σ. Ηρακλείου        1966           02:02:07

9.    Μπιτζές Δημήτριος                      Σ.Μ.Κ. - Ιεράπετρα       1961           02:02:48

10. Λαχνιδάκης Δημήτρης                ΣΔΥ. Ρεθύμνου           1970           02:03:16

11. Μοσχονάς Εμμανουήλ                ΣΔΥ. Ρεθύμνου           1976           02:03:16

12. Μπαρίκος Δημήτριος                  ΣΔΥ. Χανίων                1952           02:04:47

13. Μαρκάκης Αθανάσιος                 Ο.Υ.Κρήτης                  1961           02:06:06

14. Σαριδάκης Αντώνης                    Σ.Μ.Κ. Ηράκλειο          1984           02:07:45

15. Καζαντζάκης Νίκος                      Κάτω Αρχάνες             1988           02:08:20

16. Σπυριδάκης Γιάννης                   Άγιοι Δέκα                    2000           02:08:31

17. Φέντερσεν Έλενα                         Γερμανία - Πόμπια      1984           02:10:35

18. Φραγκιαδάκης Νίκος                   Πλακιάς Ρεθύμνου      1960           02:13:52

19. Νταβιγλάκης Ζαχαρίας                Ηράκλειο                       1976           02:15:10

20. Καλιτσουνάκης Γεώργιος           Ρέθυμνο                        1983           02:16:05

21. Κάλλας Νίκος                               Ηράκλειο                       1992           02:16:07

22. Κουριδάκης Αλέξανδρος            Άγιοι Δέκα                    1997           02:16:35

23. Θωμαδάκης Εμμανουήλ             ΣΔΥ. Χανίων                1968           02:17:34

24. Νικηφοράκης Δαυίδ                    Ο.Υ.Κρήτης                  1997           02:19:23

25. Στυλιανάκης Μιχαήλ                    Σ.Μ.Κ.                            1965           02:19:47

26. Καπελάκης Ζαχαρίας                  Ο.Υ.Κρήτης                  1994           02:20:37

27. Ζαμπετάκης Εμμανουήλ             Ο.Υ.Κρήτης – Βώροι   1985           02:21:02

28. Μάκκας Κώστας                           ΣΔΥ. Χανίων                1977           02:21:26

29. Λεωνίδης Αναστάσιος                Σ.Μ.Κ.                            1977           02:22:24

30. Χριστοδουλάκης Εμμανουήλ     Ηράκλειο                       1969           02:23:46

31. Ραχιώτης Κώστας                       Αριάδνη – Αθήνα         1964           02:23:48

32. Χατζηαδάμ Λάμπρος                   Ο.Υ.Κρήτης                  1962           02:26:33

33. Γιακουμάκης Εμμανουήλ            Σούδα Χανίων             1968           02:26:34

34. Αλεβυζάκης Γιώργος                  Άθληση – Αρκαλοχώρι      1980           02:26:43

35. Δεληστάθης Ανδρέας                  Ηράκλειο                       1970           02:26:43

36. Τζιαβάρας Ηλίας                          Καλαμάκι Μεσαράς     1951           02:27:07

37. Σοχωράκης Εμμανουήλ              Αλικαρνασσός             1955           02:27:26

38. Φραγκούλης Ιωάννης                 Καστέλλι                       1999           02:27:27

39. Παχάκης Γιώργος                        Ο.Υ.Κρήτης                  1958           02:28:27

40. Φουστανάκη Ελευθερία              Ηράκλειο                       1974           02:28:35

41. Μαμαντωνάκης Νίκος                 Χανιά                             1971           02:30:03

42. Ρες Κωνσταντίνος                       Χίος – Ο.Υ.Κρήτης      1965           02:31:22

43. Βεργεράκης Ηλίας                       ΣΔΥ. Χανίων                1975           02:32:14

44. Μαυρικάκης Ιωάννης                  Ο.Υ.Κρήτης                  1977           02:32:43

45. Λιναράκης Μανώλης                   ΣΔΥ. Χανίων                1963           02:33:12

46. Μαστοράκης Εμμανουήλ            Ο.Υ.Κρήτης                  1957           02:34:12

47. Μαστοράκης Γεώργιος               Ηράκλειο                       1960           02:35:24

48. Βέτι Φλώρα                                   Αλβανία                         1965           02:39:07

49. Παπαδόπουλος Ευθύμιος         Ηράκλειο                       1977           02:42:30

50. Εκίμ Μαρία                                    Ιεράπετρα                     1969           02:43:03

51. Κουράκη Ρενάτα                          Ο.Φ.Η.                           1954           02:43:08

52. Μαρκατάτος Μιχαήλ                    Ο.Υ.Κρήτης                  1965           02:43:10

53. Σπηλιώτης Αλέξανδρος              Ηράκλειο                       1987           02:43:10

54. Τελιοπούλου Ράνια                     ΣΔΥ. Χανίων                1964           02:44:41

55. Μουζουράκης Κώστας                Ε.Ο.Σ. Μοιρών             1984           02:47:04

56. Μπαλασάκη Χαρίκλεια                Ηράκλειο                       1980           02:47:12

57. Γιαννακάκης Νίκος                      Ηράκλειο                       1980           02:53:48

58. Μπραγουδάκης Μηνάς               Ηράκλειο                       1974           02:53:50

59. Τζανής Κώστας-Δημήτριος        Ηράκλειο                       2000           02:53:51

60. Φουντουλάκης Ευάγγελος         Βαγιωνιά                       1983           02:53:52

61. Φουστανάκη Μαρία                     Ε.Ο.Σ. Μοιρών - Πόμπια   1974           02:55:36

62. Δασκαλάκης Εμμανουήλ            Σ.Μ.Κ.                            1972           02:55:47

63. Μανιουδάκης Κώστας                 Ζαρός                            1973           02:57:48

64. Ψαρράς Βασίλειος                       Νάξος                            1949           02:57:52

65. Μαυρουδής Δημήτριος               Ηράκλειο                       1960           02:58:18

66. Μπαρμπουνάκης Κώστας          Ιεράπετρα                     1967           02:59  37

67. Πικράκης Νίκος                            Ο.Υ.Κρήτης                  1949           03:09:48

68. Πλουμή Αργυρώ                          Ζωνιανά – Ο.Υ.Κρήτης      1954           03:10:00

69. Παλίδης Κυριάκος                       Ο.Υ.Κρήτης                  1957           03:13:35

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση