iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 25 Μαρτίου 2017
ΜΕΣΑΡΑ ΒΟΛΕΙ

Μεσσαρά και Χερρονάσιος για τον τίτλο


Μεσσαρά και Χερρονάσιος θα μπουν στη μάχη για την κατάκτηση του φετινού τίτλου στο πρωτάθλημα γυναικών βόλεϊ της Κρήτης, ενώ παράλληλα θα διεκδικήσουν και το εισιτήριο ανόδου στην Α2 Εθνική κατηγορία.

Η τελική σειρά ανάμεσα στις δύο ομάδες αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον. Από τη μία πλευρά η Μεσσαρά, η οποία έχει αγωνιστεί τρεις φορές στην Α2 γυναικών (2012-2013, 2013-2014, 2014-2015) και από την άλλη ο πρωτάρης Χερρονάσιος που θέλει να κάνει το μεγάλο βήμα για πρώτη φορά στην ιστορία του.

Ο  πρώτος τελικός έχει οριστεί για αύριο Κυριακή 24/04 στις 19:00 στο Κλ. Μοιρών, ενώ ο δεύτερος τη Μ. Τετάρτη 27/04 στη Χερσόνησο την ίδια ώρα.

Από εκεί και πέρα υπάρχει δράση και στα μικρά πρωταθλήματα της ΕΣΠΕΚ. Το πρόγραμμα όλων των αγώνων του διημέρου έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/4/2016
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Συνάντηση Γήπεδο Ώρα Α΄ Διαιτητής Β΄ Διαιτητής Σημειωτής
2ος Τελικός ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΣΦΠΧ-ΓΕΗ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 17:00 ΤΡΑΧΑΛΑΚΗ ΒΑΪΟΥ ΝΤΟΥΜΠΑΡΑΤΖΗ

Τουρνουα Παγκορασίδ

Ν.ΟΠΕΡ1-ΣΟΥΔΑ1

ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ

14:00

ΜΑΡΙΝΑΤΟΣ

Τουρνουα Παγκορασίδ

ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ

ΚΛ.ΑΚΡΩΤΗΡΙ

15:00

ΣΥΚΑΣ

Τουρνουα Παγκορασίδ

ΚΥΔΩΝ2-ΑΕΤΟΣ1

ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ

19:00

ΒΑΪΟΥ

Τουρνουα Παγκορασίδ

ΑΡΚΑΔΙ-ΑΕΤΟΣ2

ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ

10:00

ΡΟΔΙΝΟΥ

Τουρνουα Παγκορασίδ

Ν.ΟΠΕΡ-ΑΕΤΟΣ2

ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ

12:00

ΡΟΔΙΝΟΥ

Τουρνουα Παγκορασίδ

ΓΕΗ1-ΜΕΣΣΑΡΑ

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ

17:00

ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ

Τουρνουα Παγκορασίδ

ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ-ΓΙΟΥΧΤΑΣ

ΚΛ.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ

18:00

ΚΛΗΜΑΤΣΙΔΑ

Τουρνουα Παγκορασίδ

ΓΕΙ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ

ΚΛ.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

16:30

ΓΑΪΤΑΝΑΚΗ

Τουρνουα Παγκορασίδ

ΠΗΓΑΣΟΣ2-ΓΡΥΠΑΣ

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ

19:00

ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/4/2016
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Συνάντηση Γήπεδο Ώρα Α΄ Διαιτητής Β΄ Διαιτητής ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ
1ος Τελικός ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΜΕΣΣΑΡΑ-ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ ΚΛ.ΜΟΙΡΩΝ 19:00 ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΚΑΡΑΠΟΥΛΑΚΗΣ ΣΠΙΘΑΚΗ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ: ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ

ΧΙΑΣΤΙ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔ

ΓΕΗ-ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ

13:00

ΚΟΚΚΑΣ

ΚΑΛΕΜΑΚΗ

ΧΙΑΣΤΙ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔ

ΑΡΚΑΔΙ-ΑΘΛΕΣΗ

ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ

12:00

ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ

ΜΑΡΙΝΑΤΟΣ

ΤΟΥΡΝ.ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔ

ΣΟΥΔΑ2-ΑΚΡΩΤΗΡΙ

ΚΛ.ΣΟΥΔΑΣ

16:00

ΝΤΟΥΜΠΑΡΑΤΖΗ

ΤΟΥΡΝ.ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔ

ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ-ΚΥΔΩΝ2

ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ

10:00

ΝΤΟΥΜΠΑΡΑΤΖΗ

ΤΟΥΡΝ.ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔ

ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΓΕΗ1

ΚΛ.ΑΡΧΑΝΩΝ

18:00

ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ

ΤΟΥΡΝ.ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔ

ΠΗΓΑΣΟΣ1-ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ

ΚΛ.ΛΙΝΤΟ

11:00

ΚΟΚΚΑΣ

ΤΟΥΡΝ.ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔ

ΓΡΥΠΑΣ-ΓΕΙ

ΚΛ.ΜΕΛΕΣΣΩΝ

16:00

ΤΟΥΡΝ.ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔ

ΓΕΗ2-ΠΗΓΑΣΟΣ2

ΚΛ.ΑΡΧΑΝΩΝ

16:30

ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ

ΔΕΥΤΕΡΑ 25/4/2016
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Συνάντηση Γήπεδο Ώρα Α΄ Διαιτητής Β΄ Διαιτητής ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ
ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΑΝΕΜΟΣ

ΚΛ.ΑΚΡΩΤΗΡΙ

18:00

ΒΑΪΟΥ

ΣΥΚΑΣ

ΝΤΟΥΜΠΑΡΑΤΖΗ

ΤΕΤΑΡΤΗ 27/4/2016
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Συνάντηση Γήπεδο Ώρα Α΄ Διαιτητής Β΄ Διαιτητής ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ
2ος Τελικός ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ-ΜΕΣΣΑΡΑ

ΚΛ.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ

19:00

ΚΑΡΑΠΟΥΛΑΚΗΣ

ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ

ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση