iphone app
android app
iphone app android app
Κυριακή 28 Μαΐου 2017
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΑΝΝΑ

Οι κορυφαίοι της Κρήτης σήμερα στο Παγκρήτιο


Στο Παγκρήτιο Στάδιο θα είναι στραμμένα σήμερα τα βλέμματα των φίλων του στίβου, εκεί όπου διεξάγεται ο α’ γύρος του διασυλλογικού πρωταθλήματος Κρήτης ανδρών-γυναικών, ενώ παράλληλα θα διεξάγεται το διασυλλογικό παμπαίδων-παγκορασίδων.

Οι καλύτεροι αθλητές του νησιού θα δώσουν το παρών έτοιμοι να ξεκινήσουν δυναμικά τη χρονιά στον ανοικτό στίβο, ενώ τη δική τους μάχη θα δώσουν οι σφυροβόλοι στο Στάδιο Ελευθερίας με την παρουσία του Μιχάλη Αναστασάκη να ξεχωρίζει.

Απόντες θα είναι η Μαρία Μπελιμπασάκη και ο Λυκούργος Τσάκωνας, ωστόσο, το παρών θα δώσουν πολλά σπουδαία ονόματα του κρητικού στίβου.

Πιο συγκεκριμένα ξεχωρίζουν οι συμμετοχές των Αναστασάκη Μιχάλη, Βασιλείου Ρένας, Βασιλείου Άννας, Πετσούδη Ολυμπίας, Νυφαντόπουλου Γιάννη, Κανάκη Αλέξιας, Γράβαλου Δημήτρη, Σαϊσανά Νίκου, Μπόφτση Παύλου, Καλογεράκη Γιώργου, Μανιού Aφροδίτης, Διάκου Γιώργου, Μανιαδάκη Μαρίνας, Καστρινού Μελίνας, Πιντή Αργυρώς, Πατραμάνη Δήμητρη, Χατζάκη - Καζάνη Χρήστου, Φακιδάρη Μαρίας, Σαρρή Κατερίνας, Μπαλαμούτη Ζωής, Κουτσουκλάκη Κώστα, Κουτσουκλάκη Μανόλη, Δόβρου Κατερλινας, Ελ Αρφαουί Αμπελαντίφ, Καλαμαρά Χρήστου, Δραμουντάνη Χαράλαμπου, Γαλαζούλα Τάσου, Φιλανδαράκη Νίκου, Γκέλη Ελένης, Γναφάκη Δήμητρας, Γιανναδάκη Νίκου, Καραταράκη Κατερίνας, Κουβέλη Χριστίνας, Γουμενάκη Γιάννη, Γουνάκη Βασιλείας, Κασωτάκη Φραγκίσκου, Φακιδάρη Μαρίας, Βότσου Χρήστου, Βερυκάκη Εμμαν, Συνολάκη Ηρώς, Κοντογιάννη Μαρίας κ.α, δίνει ιδιαίτερη αίγλη στους αγώνες και αποτελεί ευκαιρία για τους φιλάθλους του στίβου να παρακολουθήσουν και να χειροκροτήσουν τις προσπάθειες των πρωταθλητών μας που στη συνέχεια θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στους διεθνείς αγώνες.

Στους δύο διασυλλογικούς αγώνες θα συμμετέχουν περίπου 500 αθλητές - τριες, από τα σωματεία της Κρήτης: Γ.Σ. Ελ. Βενιζέλος - Ο.Φ.Η - Γ.Ε.Η - Α.Ο. Κύδων - Α.Ο. Λασιθίου- Αρκάδι - Γ.Α.Σ Ιεράπετρας - Λιβυκός- Σητειακός – Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης - Γ.Σ. Βιτσέντζος Κορνάρος - Μάλλια - Α.Ο. Κισσάμου - Πήγασος Ηρακλείου - Ιδομενέας Ηρακλείου και Γ.Ε. Μεσσαράς.

Αναλυτικά, το αγωνιστικό πρόγραμμα:

ΩΡΑ

ΣΤΑΔΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

13.00

Σφύρα Γ - ΠΠ Α΄

14.20

Σφύρα ΠΚ Α΄

15.20

Σφύρα Α

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ

12.45

100 Γ Προκριματικός

Οι προκριματικές σειρές θα διεξαχθούν μόνο στην περίπτωση

που οι τελικές συμμετοχές είναι περισσότερες από 16

13.05

100 Α Προκριματικός

13.30

80 Εμπ. ΠΚ Α΄

13.45

100 Εμπ. ΠΠ Α΄ - Γ

14.00

110 Εμπ. Α

14.15

80 ΠΚ Α΄

Ακόντιο ΠΠ Α΄

14.40

80 ΠΠ Α΄

14.55

100 Γ

Επί Κοντώ ΠΠ Α΄

15.10

100 Α

Μήκος ΠΠ Α΄ - Ύψος ΠΚ Α΄

15.25

150 ΠΚ Α΄

Ακόντιο Γ + ΠΚ Α΄

15.40

150 ΠΠ Α΄

16.00

600 ΠΚ – ΠΠ Α΄

Σφαίρα ΠΠ Α΄

16.20

1.000 ΠΚ – ΠΠ Α΄

Μήκος Γ

16.35

400 Γ

Δίσκος Α

16.50

400 Α

Ύψος ΠΠ Α΄ + Α

Επί Κοντώ ΠΚ Α΄

17.05

2.000 ΠK Α΄

3.000 ΠΠ Α΄

Σφαίρα ΠΚ Α΄

17.25

300 ΠΚ Α΄

Μήκος ΠΚ Α΄

17.40

300 ΠΠ Α΄

17.55

300 Εμπ. ΠΚ – ΠΠ Α΄

Δίσκος ΠΠ Α΄

18.15

1.500 Γ - Α

18.35

4 Χ 100 Γ

Σφαίρα Α

18.50

4 Χ 100 Α

19.15

4 Χ 80 ΠΚ Α΄

Τριπλούν Α + ΠΠ Α΄

19.30

4 Χ 80 ΠΠ Α΄

Δίσκος ΠΚ Α΄

19.45

4 Χ 300 ΠΠ Α΄

20.00

4 Χ 300 ΠΚ Α΄

20.20

3.000 Φ.Ε. Γ

20.35

3.000 Φ.Ε. Α

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση