iphone app
android app
iphone app android app
Παρασκευή 28 Ιουλίου 2017
ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗ ΜΗΛΑΚΗ

Ξεχώρισαν οι Χαλκιαδάκη-Μηλάκη στο Τυμπάκι


Με πολύ καλές επιδόσεις άνοιξε η αυλαία του Ευρωπαϊκού Κυπέλλου ποδηλασίας ΑμεΑ με την επωνυμία Festos C1 European Paracycling  Cup, το οποίο διοργανώνεται στο αεροδρόμιο Τυμπακίου για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά με τη στήριξη της Περιφέρειας Κρήτης, του δήμου φαιστού, της παγκόσμιας Ομοσπονδίας ποδηλασίας UCI, της ελληνικής αθλητικής Ομοσπονδίας ΑμεΑ και φορέων και συλλόγων της Μεσαράς.

Για άλλη μία φορά ξεχώρισε το δίδυμο των Αδαμαντία Χαλκιαδάκη-Ηρούς Μηλάκη, οι οποίες κινήθηκαν κοντά στο ατομικό τους ρεκόρ και τερμάτισαν πρώτες στην κατηγορία Β' με χρόνο 28:31 την ίδια ώρα που οι δεύτερες τερμάτιζαν δώδεκα λεπτά αργότερα.

Η διοργάνωση συνεχίζεται αύριο Σάββατο με τους αγώνες αντοχής, οι οποίοι θα ξεκινήσουν στις 9:30π.μ. και θα αφορά τα τρίκυκλα, τα χειρήλατα και τις πιο βαριές κατηγορίες. Ο αγώνας των τάντεμ  των ανδρών και γυναικών θα ξεκινήσει στις 11:30π.μ., ενώ ξεχωρίζει ο απογευματινός λαϊκός αγώνας ποδηλασίας, όπου δικαίωμα συμμετοχής έχουν όσοι το επιθυμούν ανεξαρτήτως ηλικίας.

Τα αποτελέσματα:


Άνδρες Τ1: Ευάγγελος Βολάνης (Αρίων Χανίων) 0:19:16


Άνδρες C2: Νικόλαος Παπαγγελής (Καστελάνοι) 0:21:44, Mumuni Alem (Γκάνα) 0:25:47.


Γυναίκες Η3: Αικατερίνη Κονιδάρη (Καστελιάνοι) 0:40:12.


Άνδρες C4: Κωνσταντίνος Κούτσιας (Πήγασος Κυψέλης) 0:25:17, Νικόλαος Κερνάς (Καστελιάνοι) 0:30:19, Αχιλλέα Σταματιάδης (Καστελιάνοι) 0:30:39.


Άνδρες Β: Νικόλαος Μανατάκης-Γιώργος  Κουλολιάς (Τάλως) 0:27:05, Αθανάσιος Μπαράκας-Κωνσταντίνος Τρουλινός (Αετοί Αθηνών) 0:27:52,   Άγγελος Βαρβούρης-Σταύρος Παπαδημητράκης (Τάλως) 0:28:44, Ευάγγελος Μπαρλάς-Νικόλαος Κουμπενάκης (Τάλως) 0:30:29, Κωνσταντίνος -Δημήτριος Τριανταφύλλου (ΑΣΑΜ Πειρατές) 0:38:57, Ευστράτιος Εγγλέζος-Κωνσταντίνος Τσανακτσίδης (Πυρσός) 0:44:06, Ευστάθιος Δουσόπουλος-Νεοκλής Μανίκας (Πυρσός) 0:45:01, Στέφανος Εφρεμίδης-Αντώνιος Μακρής (Πυρσός) 0:49:45.


Γυναίκες Η3: Αικατερίνη Κονιδάρη (Καστελιάνοι) 0:40:12.


Άνδρες CS: Παναγιώτης Μπαρλάς (Πήγασος Κυψέλης) 0:21:38, Αλέξανδρος Θεοδωρίδης (Σπάρτακος) 0:22:47, Σωτήριος Βαβαρούτσος (ΠΑΣΚΑ) 0:23:58, Δημήτριος Βουνόπουλος (Καστελιάνοι) 0:26:44, Ιωάννης Γκουρκούλιας (Αετοί Αθήνας) 0:27:26.


Άνδρες C3: Φώτιος Βοριζανάκης (Τάλως) 0:26:19, Δημήτριος Παπαστεργίου (Τάλως) 0:33:02, Ιωάννης Βασιάδης (Καστελιάνοι) 0:38:49.


Νέες γυναίκες Β: Ελένη Καλατζή-Βιολέτα Διαλεταρά (ΑΣΑΜ Πειρατές) 0:35:38.


Γυναίκες Β: Αδαμαντία Χαλκιαδάκη-Ηρώ Μηλάκη (Τάλως) 0:28:31, Αθηνά Ανεστοπούλου-Σοφία Σχίζα (ΑΣΑΜ Πειρατές) 0:43:00, Παρασκευή Κάντζα-Βασιλική Βουτζάλη (ΑΣΤ Ήφαιστος) 0:53:37.  


Άνδρες Η3: Απόστολος Βουρλής (Ιωνάς) 0:44:59, Εμμανουήλ Μαράκης (Τάλως) 0:41:18.


Άνδρες Τ2: Χαράλαμπος Κεραμετσίδης (Ιάπετρος) 0:13:38, Παναγιώτης Μπόρας (Τάλως) 0:15:38.


Άνδρες Η1: Στέφανος Μάλλιος (Καστελιάνοι) 0:32:22.

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση