iphone app
android app
iphone app android app
Παρασκευή 28 Ιουλίου 2017
ΑΟΧ-Λάρισα

Πήραν βαθμό στην Καρδίτσα τα Χανιά


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Πολύτιμο βαθμό στην προσπάθεια του για παραμονή στην  Football League πήρε ο ΑΟΧανιά καθώς έμεινε στο 0-0 με την Αναγέννηση στην Καρδίτσα.

Η ομάδα του Θωμά Γράφα μπορεί να μην είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, κατόρθωσε ωστόσο να κρατήσει απαραβίαστη την εστία της και να πάρει το 0-0. Οι Χανιώτες, που προέρχονταν από μεσοβδόμαδη διήμερη αποχή, συμπλήρωσαν έναν γύρο χωρίς νίκη.


ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Σάββας, Μπλέντι, Γκόλιας, Κισκαμπάνης, Καραχάλιος, Μαυριάς (73' Τζέκος), Υφαντής (63' Τσιλούλης), Σκαθαρούδης, Μπιτέλης, Γκουγκούδης (63' Πιτταράς).


ΧΑΝΙΑ (Θωμάς Γράφας): Πρίφτης, Μπριλάκης, Καρτσαμπάς, Δεινόπαπας (69' Παλιάτσιος), Νύκταρης (71' Διαμαντόπουλος), Παγώνης, Ιωαννίδης, Χατζηλιάδης (85' Νάκας), Τσούτσης, Σάντερσον, Γκέσιος

Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής:


Σάββατο 2 Απριλίου

ΑΕΛ - Καλλιθέα 1-0 (18' Βαρέλα)


Κυριακή 3 Απριλίου

Πανσερραϊκός - Πανελευσινιακός 2-2 (26' Τριανταφυλλάκος, 45'+3' Καψάλης - 56', 67' Γιαννιτσάνης)

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΟ Χανιά 0-0

Παναιγιάλειος - Αγροτικός Αστέρας 2-2 (6' Λινάρδος, 49' Σανδραβέλης - 20' Τσεμπερίδης, 71' Διαμαντόπουλος)

Κέρκυρα - Αχαρναϊκός 2-0

Παναχαϊκή - Λαμία ΑΝΑΒΟΛΗ

Εργοτέλης - Κισσαμικός ΜΑΤΑΙΩΣΗ

Απόλλων - Ολυμπιακός Βόλου 3-0 α.α.


Δευτέρα 4 Απριλίου

ΑΟ Τρίκαλα - Ζάκυνθος (18:00 ΟΤΕ, Δημ. Στάδιο Τρικάλων)


H βαθμολογία:

1. ΑΕΛ 59

2. Κέρκυρα 58

...................................................

3. Απόλλων Σμύρνης 55

4. Τρίκαλα 46

5. Λαμία 41

6. Καλλιθέα 40

7. Κισσαμικός 40

8. Παναιγιάλειος 34

9. Πανσερραϊκός 33

10. Αναγέννηση Καρδίτσας 33

11. Αχαρναϊκός 31

12. Ζάκυνθος 30

13. ΑΟΧ 26

14. Αγροτικός 25

..................................................

15. Πανελευσινιακός 21

16. Παναχαϊκή 20

17. Ολυμπιακός Βόλου 13

18. Εργοτέλης 10


Το πρόγραμμα της 27ης αγωνιστικής


Παρασκευή 8 Απριλίου

Κισσαμικός - Απόλλων Σμύρνης


Κυριακή 10 Απριλίου

Ζάκυνθος - Πανσερραϊκός

ΑΟ Χανιά - ΑΟ Τρίκαλα

Αχαρναϊκός - Αναγέννηση Καρδίτσας

ΑΕΛ - Παναχαϊκή

Πανελευσινιακός - Ολυμπιακός Βόλου ΜΑΤΑΙΩΣΗ

Αγροτικός Αστέρας - Εργοτέλης ΜΑΤΑΙΩΣΗ


Δευτέρα 11 Απριλίου

Καλλιθέα - Παναιγιάλειος

Λαμία - Κέρκυρα

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση