iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 23 Μαΐου 2017
ΤΕΝΙΣ

Μετά τη βροχή προσέφεραν θέαμα


Με καθυστέρηση λόγω της βροχής ξεκίνησαν οι αγώνες του κυρίως ταμπλό στο Iraklio Junior Tour, το οποίο φιλοξενείται στις εγκαταστάσεις του Ηράκλειο ΟΑΑ.

Το πρόγραμμα έγινε αρχικά άνω κάτω λόγω της βροχής, όμως οι αγώνες ξεκίνησαν στις 10:30π.μ. και οι αθλητές προσέφεραν πλούσιο θέαμα.

Ο αθλητής του ΗΡΑΚΛΕΙΟ Ταμιωλάκης Βαλάντης κέρδισε στον πρώτο γύρο του ταμπλό τον Ali Ersoy (TUR) με 62 64 και προκρίθηκε στους 16.

Στα κορίτσια συμμετείχαν η Ζαφειροπούλου Κατερίνα που έχασε από την Emma Ebona (SUI) 63 63 και η Βελιβασάκη Χαρά που δεν κατάφερε να προκριθεί στον επόμενο γύρο αφού έχασε από Γερμανίδα Pannah Amling 64 63.

Από τους Έλληνες αθλητές προκρίθηκαν στους 16 ο Αστρεινίδης Φίλιππός, ο Μανόπουλος Νίκος, ο Καραχάλιος Αγγελος, και ο Τριανταφύλλου Ντάνιελ. Αντίστοιχα οι Ελληνίδες αθλήτριες που πέρασαν στην επόμενη φάση είναι : η  Ντανου Χριστίνα, Παπακωνσταντίνου Μαρία Ελένη, Χουλιάρα Μαργαρίτα, Βλάχου Λυδία, Σακελλαρίδη Σαπφώ, η Δημητρακοπούλου Σεμέλη και η Ρεντούμη Χρυσούλα.


Τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας:


Αγόρια

Dusan Trunic (SRB) - Filippos Astreinidis (GRE) 60 61

Nick Manopoulos (GRE)- Van Den Berg Luca (Ned) 60 63

Willia Nolan (GBR)-  Samuele Pieri (ITA) 61 62

Aggelos Karachalios (GRE)- Svyatoslav Gulin (RUS) 64 64

Daniel Triantafyllou (GRE)- Flavio Mario Pasquariello (ITA) 62 61

John Sperle (GER)- Evangelos Kypriotis (GRE) 26 63 61

Stijn Janssen (NED)- Andreas Kontarakis (GRE) 63 62

Raphael Collignon (BEL)- Will Gray (GBR)36 61 61

Mateja JaniciJevic (SRB)- Ilias Mitropapas (GRE) 61 61

Biagio Gramaticopolo (ITA)- Andreas Petrou (CYP) 75 64

Dan Van Dijk (NED)- Tommaso Caporali (ITA) 76(5) 26 75

Peter Alam (GBR)- Matsamakis Antnios (GRE) 63 64

Arno Van Droogenbroeck (BEL)-  George Nouchakis (GRE) 63 75

Harry Cookson (GBR)- Andrei Corneliu Nica (ROU) 63 62


Κορίτσια

Christina Ntanou (GRE)-  Alisa Kudriavtceva (RUS) 63 61

Maria- Elena Papakonstantinou (GRE)- Sofia Betti (ITA) 62 75

Margarita Chouliara (GRE)- Ivayla Gradinarova (BUL) 60 64

Alexla Tashbaeva (NED)- Anna Maria Rolioudaki (GRE) 61 61

Lydia Vlachou (GRE)- Lorianna Kusaeva (RUS) 63 46 62

Anastasia Radaya (RUS)- Myrto Kapella (GRE) 64 63

Sapfo Sakellaridi (GRE)- Mara Ploumis (GER) 61 63

Velina Mincheva (BUL)- Kenji Pocorni (NED) 64 75

Helena Mohamed (FRA)- Vasileia Griva (GRE) 61 61

Semeli Dimitrakopoulou (GRE)- Martina Valenti (ITA) 62 62

Christoula Rentoumi (GRE)- Ecaterina Malai (MDA) 63 75

Lou Anne Guerbert (FRA)- Zoi Spyrou (GRE) 62 60

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση