iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2017
ΕΘΝΙΚΗ ΓΑΛΛΙΑΣ

Ευρωπαϊκά φιλικά και προκριματικά Μουντιάλ σε πλήρη δράση


Ξεκινάει σήμερα εβδομάδα φιλικών αναμετρήσεων σε όλο τον κόσμο με παιχνίδια στην Ευρώπη και αγώνες για τα  προκριματικά του Μουντιάλ 2018 σε Αμερική και Ασία.

Λόγω του τρομοκρατικού χτυπήματος στο Βέλγιο αναβλήθηκε το φιλικό με την Πορτογαλία ενώ τα άλλα ευρωπαϊκά φιλιά είναι: Ιταλία - Ισπανία, Ολλανδία - Γαλλία, Γερμανία - Αγγλία, Γερμανία - Ιταλία και Αγγλία - Ολλανδία.

Στη Νότιο Αμερική θα γίνει η 5η και 6η αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ 2018, με τον Λουίς Σουάρες να γυρίζει μετά την τιμωρία για το δάγκωμα στον Κιελίνι.

Η Ουρουγουάη δίνει μεγάλο παιχνίδι στην Βραζιλία και η Αργεντινή στην Χιλή, ενώ εν συνεχεία υποδέχεται την Βολιβία στο "Estadio Mario Alberto Kempes", το οποίο είναι σε άσχημη κατάσταση  εξαιτίας της συναυλίας των "Iron Maiden" , με τους Αργεντικούς διεθνείς να κάνουν σχετικά παράπονα.


Αναλυτικά το πρόγραμμα των φιλικών:


Τετάρτη 23/3

Σλοβενία - Σκόπια (19:00)

Κροατία - Ισραήλ

Ρουμανία - Λιθουανία (20:00)

Πολωνία - Σερβία (21:45)


Πέμπτη 24/3

Εσθονία - Νορβηγία (19:00)


Ελλάδα - Μαυροβούνιο (20:00)

Τουρκία - Σουηδία (20:45)

Ουκρανία - Κύπρος (21:00)

Δανία - Ισλανδία

Ιταλία - Ισπανία (21:45)

Τσεχία - Σκωτία

Ουαλία - Β.Ιρλανδία


Παρασκευή 25/3

Λουξεμβούργο - Βοσνία (21:15)

Σλοβακία - Λετονία (21:30)

Ολλανδία - Γαλλία (21:45)

Ιρλανδία - Ελβετία

Πορτογαλία - Βουλγαρία (22:45)


Σάββατο 26/3

Ρωσία - Λιθουανία (18:00)

Πολωνία - Φινλανδία (18:30)

Αυστρία - Αλβανία

Ουγγαρία - Κροατία (19:00)

Γερμανία - Αγγλία (21:45)


Κυριακή 27/3

Ρουμανία - Ισπανία (21:45)


Δευτέρα 28/3

Ουκρανία - Ουαλία (21:00)

Β.Ιρλανδία - Σλοβενία (21:45)


Τρίτη 29/3

Εσθονία - Σερβία (19:00)

Μαυροβούνιο - Λευκορωσία

Σκόπια - Βουλγαρία (20:00)

Γεωργία - Καζακστάν


Ελλάδα - Ισλανδία (20:30)

Νορβηγία - Φινλανδία (21:00)

Ελβετία - Βοσνία (21:30)

Σουηδία - Τσεχία

Αυστρία - Τουρκία

Γερμανία - Ιταλία (21:45)

Ιρλανδία - Σλοβακία

Βέλγιο - Πορτογαλία

Λουξεμβούργο - Αλβανία

Αγγλία - Ολλανδία (22:00)

Γαλλία - Ρωσία

Σκωτία - Δανία

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2018Νότιος Αμερική - 5η & 6η αγωνιστική


Πέμπτη 24/3

Βολιβία - Κολομβία (22:00)

Εκουαδόρ - Παραγουάη (23:00)

Χιλή - Αργεντινή (01:30)

Περού - Βενεζουέλα (04:15)


Παρασκευή 25/3

Βραζιλία - Ουρουγουάη


Τρίτη 29/3

Κολομβία - Εκουαδόρ (23:30)

Ουρουγουάη - Περού (02:00)

Αργεντινή - Βολιβία (02:30)

Βενεζουέλα – Χιλή

Παραγουάη - Βραζιλία (02:45)

Η βαθμολογία

1. Εκουαδόρ 12 (9-2)

2. Ουρουγουάη 9 (9-2)

3. Βραζιλία 7 (7-4)

4. Παραγουάη 7 (3-2)

5. Χιλή 7 (7-7)

6. Αργεντινή 5 (2-3)

7. Κολομβία 4 (3-5)

8. Βολιβία 3 (5-8)

9. Περού 3 (4-9)

10. Βενεζουέλα 0 (4-11)


Βόρειος-Κεντρική Αμερική & Καραϊβική  3η & 4η αγωνιστική


Παρασκευή 25/3

Άγιος Βικέντιος - Τρινιντάντ (21:30)

Αϊτή - Παναμάς (01:00)

Τζαμάικα - Κόστα Ρίκα (02:00)

Ελ Σαλβαδόρ - Ονδούρα (03:00)

Γουατεμάλα - ΗΠΑ (04:00)

Καναδάς - Μεξικό


Τρίτη 29/3

ΗΠΑ - Γουατεμάλα (02:00)

Τρινιντάντ - Άγιος Βικέντιος

Ονδούρα - Ελ Σαλβαδόρ (04:00)

Παναμάς - Αϊτή (04:30)

Κόστα Ρίκα - Τζαμάικα (05:00)

Μεξικό - Καναδάς (05:30)


Οι βαθμολογίες1ος όμιλος

1. Μεξικό 6 (5-0)

2. Καναδάς 4 (1-0)

3. Ελ Σαλβαδόρ 1 (0-3)

4. Ονδούρα 0 (0-3)


2ος όμιλος

1. Κόστα Ρίκα 6 (3-1)

2. Παναμάς 3 (3-2)

3. Τζαμάικα 3 (1-2)

4. Αϊτή 0 (0-2)


3ος όμιλος

1. ΗΠΑ 4 (6-1)

2. Τρινιντάντ 4 (2-1)

3. Γουατεμάλα 3 (5-2)

4. Άγιος Βικέντιος 0 (1-10)

*οι 2 πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται και θα δημιουργηθεί όμιλος με αυτές τις 6 ομάδες

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση