iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 23 Οκτωβρίου 2017
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ

Για αποτέλεσμα πρόκρισης ο Ολυμπιακός στο Βέλγιο



Μπροστά στην ευρωπαϊκή πρόκληση βρίσκεται και πάλι ο Ολυμπιακός, ο οποίος αντιμετωπίζει απόψε στις 20:00 (OTE Sport 1) την Άντερλεχτ στο Βέλγιο στη φάση των «32» του Europa League.

Οι «ερυθρόλευκοι» ταξίδεψαν στο Βέλγιο με στόχο να κάνουν το πρώτο βήμα πρόκρισης κόντρα στην Άντερλεχτ και να επιστρέψουν στο «Καραϊσκάκης» για να σφραγίσουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Ο Μάρκο Σίλβα αναμένεται να παρατάξει την ομάδα με 4-2-3-1 με τον Ρομπέρτο κάτω από τα δοκάρια, τους Σαλίνο, Μποτία, Ντα Κόστα και Μαζουακού στην αμυντική γραμμή, ενώ ως χαφ αναμένεται να αγωνιστούν οι Μιλιβόγεβιτς με τον Ζντιέλαρ. Στα πλάγια θα είναι ο Σεμπά και ο Ντουρμάζ, ο Φορτούνης θα έχει οργανωτικό ρόλο και στην κορυφή της επίθεσης θα είναι ο Ιντέγε.

Την αποστολή συμπληρώνουν οι Καπίνο, Μπουχαλάκης, Καμπιάσο, Τσόρι, Κασάμι, Πουλίδο, Βούρος και Χουτεσιώτης. Εκτός είναι οι Ελαμπντελαουί, Σιόβας, Πάρντο και Ερνάνι.

Στην αντίπερα όχθη, η Άντερλεχτ αναμένεται να έχει την ίδια διάταξη μέσα στο γήπεδο, ενώ ο Μπεσνίκ Χάσι θα ξεκινήσει με τους Προτό (τερματοφύλακας), Ναχάρ, Χέιλεν, Ντεσάχτ, Μπίτνερ (άμυνα), Ντεφούρ, Μπατζί (αμυντικά χαφ), Πρατ, Ασεαμπόνγκ, Τζούριτσιτς (μεσοεπιθετικοι) και Οκάκα.


Αναμετρήσεις επιπέδου Champions League

Πέραν του Άντερλεχτ-Ολυμπιακός, το αγωνιστικό… μενού της πρεμιέρας της φάσης των «32» του Europa League περιλαμβάνει σπουδαίες αναμετρήσεις.

Συγκεκριμένα, η Φιορεντίνα υποδέχεται την Τότεναμ, η Ντόρτμουντ αντιμετωπίζει την Πόρτο, η Βιγιαρεάλ φιλοξενεί την Νάπολι, στο Ντόνετσκ η Σαχτάρ παίζει με την Σαχτάρ, και η Σπόρτινγκ Λισαβόνας υποδέχεται τη Λεβερκούζεν.


Αναλυτικά, το πρόγραμμα


Τρίτη 16 Φεβρουαρίου

Φενέρμπαχτσε - Λοκομοτίβ Μόσχας 2-0


Το αποψινό πρόγραμμα

Άντερλεχτ - Ολυμπιακός (20:00)

Μίντιλαντ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Φιορεντίνα - Τότεναμ

Ντόρτμουντ - Πόρτο

Βιγιαρεάλ - Νάπολι

Σεντ Ετιέν - Βασιλεία

Σεβίλλη - Μόλντε

Σπόρτινγκ Λισαβόνας - Λεβερκούζεν (22:05)

Βαλένθια - Ραπίντ Βιέννης

Άουγκσμπουργκ - Λίβερπουλ

Σπάρτα Πράγας - Κράσνονταρ

Γαλατάσαραϊ - Λάτσιο

Σιόν - Μπράγκα

Σαχτάρ Ντόνετσκ - Σάλκε

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση