iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2017
ΡΕΜΠΟΥΛΗ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ

Μερούσης και Ρεμπούλη κυριάρχησαν στο LoveRun


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Παρουσία σπουδαίων αθλητών, αλλά και απλών πολιτών που «αγκάλιασαν» τη διοργάνωση πραγματοποιήθηκε το 2ο LoveRun Heraklion 2016.

Η συμμετοχή των πρωταθλητών Ελλάδας στο Μαραθώνιο Χριστόφορου Μερούση στους άνδρες και της Ουρανίας Ρεμπούλη στις γυναίκες ξεχώρισε με τους δύο πρωταθλητές να απολαμβάνουν τη συμμετοχή τους και να πλέουν το εγκώμιο των διοργανωτών μετά τη λήξη του αγώνα των 5.000μ.

Όπως αναμενόταν ο Μερούσης τερμάτισε πρώτος σε χρόνο 00:15:32, ενώ δεύτερος ήταν ο Μαροκινός Et. Aarfaoui με 00:16:03 και τρίτος ο Λασιθιώτης Κώστας Δρόσος με 00:16:16.

Πρώτη γυναίκα και τέταρτη στη γενική κατάταξη ήταν η Ουρανία Ρεμπούλη με χρόνο 00:16:47, ενώ δεύτερη γυναίκα ήταν η Γερμανίδα πρωταθλήτρια στο δίαθλο Schwailbe Ulrike με 00:18:52 και τρίτη η Χανιώτισσα Νάντια Συνταζανάκη με 00:19:43.

Για πρώτη φορά στην Ελλάδα υπήρξε ειδική κατηγορία ζευγαριών, στην οποία την πρώτη θέση κατέλαβαν οι Ανδρέας Πετακάκης-Ελισσάβετ Καλαϊτζή με χρόνο 24,21, ενώ δευτεροι ήταν οι Κυριάκος Σταθόγλου-Γιάννης Πολλάκης με 24.43 και τρίτοι οι Ηρών  Παπαδοπούλου-Νικηφόρος Τζιώτης με χρόνο 27:20.

Ας δούμε αναλυτικά τους πενήντα πρώτους που τερμάτισαν στο σπουδαίο αυτό αγώνα:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ LOVERUN HERAKLION 2016
ΜΕΡΟΥΣΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ 0:15:32
2 ET. AARFAOUI ABDELLATIF ΟΦΗ 0:16:03
3 ΔΡΟΣΟΣ ΚΩΣΤΑΣ 0:16:16
4 ΡΕΜΠΟΥΛΗ ΟΥΡΑΝΙΑ 0:16:47
5 ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΟΦΗ 0:17:05
6 ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΚΑΖΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ KONTINOS ΤΕΑΜ 0:17:18
7 ΣΥΛΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ SFAKA 0:18:31
8 ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 0:18:35
9 ΒΟΥΡΕΞΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ dentipalevo 0:18:38
10 ΜΠΡΙΤΖΟΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ο.Υ.ΚΡΗΤΗΣ 0:18:42
11 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 0:18:43
12 ΠΑΝΤΕΧΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 0:18:48
13 SCHWALBE ULRIKE ATS Kulmbach 0:18:52
14 ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ TONIC GYM 0:19:30
15 ΣΥΝΤΖΑΝΑΚΗ ΝΑΝΤΙΑ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟΣ 0:19:43
16 ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 0:19:55
17 ΠΟΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ KΗΦΑΠ 0:19:55
18 ΞΕΝΙΤΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 0:20:04
19 ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ 0:20:17
20 ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ ΣΜΚ 0:20:30
21 ΜΠΟΥΤΣΑΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 0:20:38
22 ΨΥΧΟΓΙΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 0:20:44
23 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ ΚΟΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 0:20:47
24 ΚΟΥΤΟΥΠΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Mazars Running Team 0:20:48
25 ΓΑΡΓΕΡΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ Σ.Δ.Υ.Ηρακλείου 0:21:05
26 ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Σ.Μ.Κ./ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 0:21:09
27 ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΓΙΑΝΝΗΣ 0:21:45
28 ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ TONIC GYM 0:21:59
29 ΣΠΥΡΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΟΜΑΔΑ ΔΡΟΜΕΩΝ ΜΕΣΣΑΡΑΣ 0:22:03
30 ΣΟΥΛΙΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Ο.Υ.Κ. 0:22:15
31 TZORTZIS STAVROS O.Y.K 0:22:23
32 ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ 0:22:39
33 ΑΚΛΗΡΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Οχι 0:22:41
34 ΦΟΥΚΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Σ.Δ.Υ. Ηρακλείου 0:22:43
35 ΣΚΡΟΥΜΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΝΟΜΟΥ ΛΑΡΙΣΑΣ 0:22:43
36 ΜΑΝΙΩΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 0:22:43
37 ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 0:22:58
38 ΑΝΤΩΝΑΚΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 0:23:02
39 ΚΟΥΤΕΝΤΑΚΗΣ ΑΡΗΣ Ανεξάρτητος 0:23:13
40 MAVRIKAKIS IOANNIS OMILOS YPERAPOSTASEWN KRITIS 0:23:15
41 ΔΙΑΡΜΙΣΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 0:23:16
42 ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ O.Y. KΡΗΤΗΣ 0:23:16
43 ΓΕΩΡΓΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 0:23:18
44 ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Σ.Δ.Υ.Η 0:23:21
45 ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ GROUP OUTDOOR AND INDOOR TRAINING 0:23:25
46 ΤΣΑΤΣΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 0:23:26
47 ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΗΣ ΧΑΡΗΣ 0:23:28
48 ΠΑΚΙΟΥΦΑΚΗΣ ΜΗΝΑΣ Ο.Υ.Κ. 0:23:40
49 ΣΤΑΓΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ 0:23:58
50 ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Cosmos Running Team 0:24:01

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση