iphone app
android app
iphone app android app
Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017
ΜΠΑΛΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Κλήρωσε για το Εργασιακό μπάσκετ


Πραγματοποιήθηκε την περασμένη Τετάρτη ο καταρτισμός των ομίλων και η κλήρωση του 5ου τουρνουά Εργασιακού μπάσκετ καθώς και η κλήρωση του Κυπέλλου που θα διεξαχθεί μετά το πέρας του πρωταθλήματος.

Η κλήρωση έγινε στο Παγκρήτιο Στάδιο και το παρών έδωσαν εκπρόσωποι όλων των ομάδων-φορέων που συμμετέχουν στο τουρνουά, το οποίο διοργανώνει ο Αθλητικός Οργανισμός του Δήμου Ηρακλείου.

Παρευρέθηκαν και χαιρέτησαν  την εκδήλωση ο αντιδήμαρχος  αθλητισμού Ηρακλείου  και πρόεδρος της ΑΑΗ ΟΤΑ  και της οργανωτικής επιτροπής των αγώνων  Κωνσταντίνος Βαρδαβάς,  ο πρόεδρος  του ΔΟΠΑΦΜΑΗ Γιώργος Βουρεξάκης, οι Δημοτικοί σύμβουλοι και μέλη της οργανωτικής επιτροπής  Νεκτάριος Ανδρεαδάκης και Γιάννης Τσαπάκης και τα μέλη της τεχνικής επιτροπής Νίκος Τούλης, Γιώργος Καβουσανός, Σωτήρης Συνάνης, Μανώλης Δραμητινός και Γιώργος Γαυγιωτάκης καθώς και εκπρόσωποι του  ΣΥΔΚΑΚ και του ΣΥΚΚΑΚ.

Στο τουρνουά αυτό συμμετέχουν 61 ομάδες –φορείς  με 901 αθλητές και θα διεξαχθούν 325 αγώνες σε τρείς κατηγορίες Α-Β-Γ. Η έναρξη των αγώνων υπολογίζεται μέσα στον Φεβρουάριο.

Αναλυτικά, ο καταρτισμός των ομίλων:


Α    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  απαρτίζεται από 18 ομάδες /2 όμιλοι των 9 ομάδων                 Α ΟΜΙΛΟΣ                    Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΗΡΑΚΛΗΣ 1 ΜΟΥΣΙΚΗ ΣΧΟΛΗ
2 ΠΑΓΚΡΗΤΙΑ ΤΡ. 2 ΤΕΧΝΑΛΟΥΜΙΝ
3 ΑΘΗΝΑΙΚΗ ΖΥΘ. 3 COSMOS SPORΤ
4 ΠΑΛ.ΗΡΟΔΟΤΟΥ 4 ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ Σ.
5 ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ 5 ΚΟΥΤΡΗΣ
6 ΠΑΓΝΗ 6 ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ
7 ΙΤΕ 7 DONATO
8 Π.Σ. ΑΛΑΓΝΙΟΥ 8 ΕΛΜΕ
9 ΡΩΜΑΝΟΣ 9 ΠΑΛ.ΟΦΗ

Β    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         απαρτίζεται από 27 ομάδες /3 όμιλοι των 9 ομάδων              Α ΟΜΙΛΟΣ                    Β ΟΜΙΛΟΣ                        Γ  ΟΜΙΛΟΣ   

1 ΚΑΒΑ ΠΕΤΡΑΚΗ 1 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ 1 ΤΕΕ/ΤΑΚ
2 ΚΑΛΤΣΟΜΑΝΙΑ 2 ΕΛ.ΑΣ 2 ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
3 ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ 3 SMED 3 ΟΠΤΙΚΟΙ
4 HAMED 4 RETRO 23 4 HOUSELAND
5 ΚΡΗΤΙΚΗ ΓΗ 5 ΠΑ. ΑΝΔΡΟΓΕΑ 5 ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΜΕΛΗ
6 ΠΟΑ ΜΕΛΗ 6 ΠΑ. ΜΕΣΣΑΡΑΣ 6 ΣΩΦΡΟΝΙΣΤΙΚΟΙ
7 ΟΤΕ 7 ΕΛΚΕΘΕ 7 ΡΑΔΑΜΑΝΘΥΣ
8 ΥΠΑ 8 ALPΗA BANK 8 ΠΟΡΟΣ ΜΕΛΗ
9 ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗΣ 9 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ 9 ΣΚΟΥΡΑΣ

Γ    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ      απαρτίζεται από 27 ομάδες /3 όμιλοι των 9 ομάδων              Α ΟΜΙΛΟΣ                                    Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ 1 Π.Σ  ΜΕΛΕΣΣΕΣ
2 ΜΕΡΑΣΤΡΙ 2 C G P
3 ΤΡ. ΠΕΙΡΑΙΩΣ 3 Ε. ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ
4 ΠΑΛΑΙΜΑΧ. ΧΑΟΧ 4 Π.Σ  ΓΟΥΒΩΝ
5 ΔΑΣΚΑΛΟΙ 5 ΚΡΗΤΙΔΑ
6

Π.Σ  ΕΠΙΣΚΟΠΗ

6 BIOCITY
7 ΒΑΓΙΩΝΙΑ Ε.Σ 7 ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ
8 OFF ROAD CLUB 8 ΓΑΛΑΤΙΑΝΟΣ ΑΕ

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση