iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 23 Μαρτίου 2017
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ

Παίζει για την ιστορία του ο Εργοτέλης στην Καρδίτσα


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Για την ιστορία του παίζει σήμερα ο Εργοτέλης στην Καρδίτσα, όπου αντιμετωπίζει στις 2μ.μ. την Αναγέννηση για τη 14η αγωνιστική της Football League.

Οι «κιτρινόμαυροι» την τελευταία στιγμή κατάφεραν να βρουν τα χρήματα και να ταξιδέψουν για το σημερινό ματς, ενώ το μέλλον τους παραμένει αβέβαιο. Ο Σταύρος Λαμπράκης στο παιχνίδι με την Αναγέννηση Καρδίτσας θα έχει στη διάθεσή του 15 ποδοσφαιριστές, οι οποίοι θα παλέψουν για το καλύτερο δυνατό.

Πιο συγκεκριμένα πρόκειται για τους Αθανασίου, Δερμιτζάκη, Κυριακόπουλο, Ρέντζα, Λεονάρντο, Άλλα, Πίτσο, Γιαλούση, Κούρτι, Αυγενικού, Φουκαράκη, Μπουρσέλη, Μάνο, Α. Καμαρά και Γαρεφαλάκη.

Η αυλαία της 14ης αγωνιστικής της Football League, άνοιξε την Παρασκευή με τον Κισσαμικό να μένει στο 0-0 κόντρα στην Καλλιθέα και ολοκληρώνεται τη Δευτέρα.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής:


Παρασκευή 08/01

Κισσαμικός-Καλλιθέα 0-0


Σάββατο 09/01

Πανσερραϊκός - ΑΕ Λάρισας      0-2


Σήμερα 09/01


14:00 Αν. Καρδίτσας - Εργοτέλης


Διαιτητής: Ανδρέας Καραλιόλιος (Γρεβενών)


15:00 Ολυμπιακός Βόλου - Παναχαϊκή


Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος (Κιλκίς)


15:00 Α.Ο. Τρίκαλα - Παναιγιάλειος


Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκουλάς (Σερρών)


15:00 Αγροτικός Αστέρας - Πανελευσινιακός


Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)


15:00 Α.Ο. Χανιά - Αχαρναϊκός


Διαιτητής: Σπυρίδων Μιχελής (Πειραιά)


15:00 Ζάκυνθος - Λαμία


Διαιτητής: Γιώργος Παπαδόπουλος (Αχαϊας)


Δευτέρα 11/1


18:00 Απόλλων Σμύρνης - Κέρκυρα


Διαιτητής: Γιώργος Φουκάκης (Ηρακλείου)


Η Βαθμολογία:

1. Απόλλων Σμ.      28

2. Λάρισα      28

3. Τρίκαλα      24

4. Κέρκυρα      24

5. Καλλιθέα      21*

6. Λαμία      20

7. Κισσαμικός      19*

8. Ολυμπιακός Β.      18

9. Καρδίτσα      18

10. Εργοτέλης      17

11. ΑΟ Χανιά      16

12. Παναχαϊκή      15

13. Αγροτικός Αστ.      14

14. Αχαρναϊκός       14

15. Πανσερραϊκός      14

16. Παναιγιάλειος      13

17. Ζάκυνθος      10

18. Ελευσίνα      9

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση