iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 25 Μαρτίου 2017
ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ

Το πλήρες πρόγραμμα για Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό


Ανακοίνωσε η Ευρωλίγκα το πρόγραμμα του Top16 με τον Ολυμπιακό να ξεκινά εντός έδρας με αντίπαλο την Μπαρτσελόνα και τον Παναθηναϊκό να αντιμετωπίζει στην Κωνσταντινούπολη την Φενέρμπαχτσε.

Η πρώτη αγωνιστική του ΤΟΡ 16 θα διεξαχθεί στις 29 και 30 Δεκεμβρίου.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα των  δύο ελληνικών ομάδων:


Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού


1η και 8η (29-30/12, 25-26/2)

Ρεάλ Μαδρίδης - Μπάμπεργκ

Ζάλγκιρις - Λαμποράλ Κούτσα

Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα

Χίμκι - ΤΣΣΚΑ Μόσχας


2η και 9η (7-8/1, 3-4/3)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρεάλ Μαδρίτης

Μπαρτσελόνα - Χίμκι

Λαμποράλ Κούτσα - Ολυμπιακός

Μπάμπεργκ - Ζάλγκιρις


3η και 10η (14-15/1, 10-11/3)

Ρεάλ Μαδρίτης - Ζάλγκιρις

Ολυμπιακός - Μπάμπεργκ

Χίμκι - Λαμποράλ Κούτσα

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπαρτσελόνα


4η και 11η (21-22/1, 17-18/3)

Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης

Λαμποράλ Κούτσα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Μπάμπεργκ - Χίμκι

Ζάλγκιρις - Ολυμπιακός


5η και 12η (28-29/1, 24-25/3)

Ρέλα Μαδρίτης - Ολυμπιακός

Χίμκι - Ζάλγκιρις

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπάμπεργκ

Μπαρτσελόνα - Λαμποράλ Κούτσα


6η και 13η (4-5/2, 31/3-1/4)

Ρεάλ Μαδρίτης - Λαμποράλ Κούτσα

Μπάμπεργκ - Μπαρτσελόνα

Ζάλγκιρις - ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Ολυμπιακός - Χίμκι


7η και 14η αγωνιστική (11-12/2, 7-8/4)

Χίμκι - Ρεάλ Μαδρίτης

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός

Μπαρτσελόνα - Ζάλγκιρις

Λαμποράλ Κούτσα - Μπάμπεργκ

Το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού


1η και 8η (29-30/12, 25-26/2)

Τσεντεβίτα - Λοκομοτίβ Κουμπάν

Αναντολού Εφές - Ερυθρός Αστέρας

Μάλαγα - Νταρουσάφακα

Φενέρμπαχτσε - Παναθηναϊκός


2η και 9η (7-8/1, 3-4/3)

Νταρουσάφακα - Τσεντεβίτα

Παναθηναϊκός - Μάλαγα

Ερυθρός Αστέρας - Φενέρμπαχτσε

Λοκομοτίβ Κουμπάν - Αναντολού Εφές


3η και 10η (14-15/1, 10-11/3)

Αναντολού Εφές - Νταρουσάφακα

Ουνικάχα Μάλαγα - Τσεντεβίτα

Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας

Φενέρμπαχτσε - Λοκομοτίβ Κουμπάν


4η και 11η (21-22/1, 17-18/3)

Τσεντεβίτα - Αναντολού Εφές

Νταρουσάφακα - Φενέρμπαχτσε

Ερυθρός Αστέρας - Μάλαγα

Λοκομοτίβ Κουμπάν - Παναθηναϊκός


5η και 12η (28-29/1, 24-25/3)

Μάλαγα - Αναντολού Εφές

Παναθηναϊκός - Νταρουσάφακα

Ερυθρός Αστέρας - Λοκομοτίβ Κουμπάν

Φενέρμπαχτσε - Τσεντεβίτα


6η και 13η (4-5/2, 31/3-1/4)

Τσεντεβίτα - Παναθηναϊκός

Νταρουσάφακα - Ερυθρός Αστέρας

Αναντολού Εφές - Φενέρμπαχτσε

Μάλαγα - Λοκομοτίβ Κουμπάν


7η και 14η αγωνιστική (11-12/2, 7-8/4)

Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές

Ερυθρός Αστέρας - Τσεντεβίτα

Λοκομοτίβ Κουμπάν - Νταρουσάφακα

Φενέρμπαχτσε - Μάλαγα


Το πρόγραμμα Άρη και ΠΑΟΚ στο Eurocup


1η αγωνιστική (5-6 Ιανουαρίου)

Βαλένθια - ΠΑΟΚ

Άρης - Νεπτούνας


2η αγωνιστική (12-13 Ιανουαρίου)

ΠΑΟΚ - Λιμόζ

Μιλάνο - Άρης


3η αγωνιστική (19-20 Ιανουαρίου)

ΠΑΟΚ - Όλντενμπουργκ

Άλμπα - Άρης


4η αγωνιστική (26-27 Ιανουαρίου)

Όλντενμπουργκ - ΠΑΟΚ

Άρης - Άλμπα


5η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου)

ΠΑΟΚ - Βαλένθια

Νεπτούνας - Άρης

6η αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)

Λιμόζ - ΠΑΟΚ

Άρης - Μιλάνο

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση