iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 25 Μαΐου 2017
ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΛΙΝΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ

Έξι όρια από τους κολυμβητές της Κρήτης


Έξι κολυμβητές και κολυμβήτριες έπιασαν το όριο για τους χειμερινούς αγώνες Νοτίου Ελλάδας, το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών και το πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών (OPEN) στην ημερίδα που πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο από τον ΟΦΗ στο κολυμβητήριο Ηρακλείου.  

Τα όρια έπιασαν η Κυπραίου Ανδρονίκη (ΠΑΟΚ) που προπονείται με τα Δελφίνια, η Τροχαλάκη Μαρία (ΟΣΦΠ) που προπονείται με τον ΚΟΗ, η Σαμπροβαλάκη Μαρκέλλα (ΑΝΟΓλυφάδας) που προπονείται με τον ΚΟΗ, ο Ανετάκης Αλέξανδρος (ΑΝΟΓλυφάδας) που προπονείται με τον ΚΟΗ, η Νάσιου Άννα-Μαρία (ΑΝΟΓλυφάδας) που προπονείται με τους Αργοναύτες και η Παπαδάκη Μαρία (ΑΝΟ Αργυρούπολης) που προπονείται με τον ΕΓΟΗ.

Αναλυτικά, οι νικητές ανά αγώνισμα:


Άνδρες


50 μ. πεταλούδα: Καγιαμπάκης Αντ. (Δελφίνια) 00:28:71.


50 μ. ύπτιο: Παπαδάκης Μιχαήλ (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:30.34.


100 μ. ελεύθερο: Ανετάκης Αλέξανδρος (ΑΝΟΓ) 00:58.39.


100 μ. πρόσθιο: Μπρανίστε Μάριο (ΝΟΡ) 01:14.86.


200 μ. πεταλούδα: Βαγιάτης Βασίλειος (Ηράκλειο '91) 02:26.85.


200 μ. ύπτιο: Λυδάκης Φίλιππος (Ηράκλειο '91) 02:21.47.


400 μ. ελεύθερο: Μιχαηλέλλης Θεόδωρος-Παναγιώτης (Ωρίωνας) 04:52.69.


200 μ. Μικτή ατομική: Φίλικας Μάριος (ΑΡΓΗΡΑΚ) 02:30.00.


50 μ. ελεύθερο: Ανδρεαδάκης Βασίλειος (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:24.65-OPEN.


50 μ. πρόσθιο: Μπαλαμούτσος Νικόλαος (ΕΓΟΗ) 00:35.82.


100 μ. πεταλούδα: Βαγιάτης Βασίλειο (Ηράκλειο '91) 01:05.47.


100 μ. ύπτιο: Λυδάκης Φίλιππος (Ηράκλειο '91) 01:07.04.


200 μ. ελεύθερο: Φίλικας Μαρίνος (ΑΡΓΗΡΑΚ) 02:11.76.


200 μ. πρόσθιο: Κουτράκης Νικόλαος (Ωρίωνας) 02:57.14.


400 μ. μικτή ατομική: Μπρανίστε Μάριο (ΝΟΡ) 05:09.89.


1.500 μ. ελεύθερο: Κωνσταντάκης Γεώργιος (Ωρίωνας) 17:45.58.


Γυναίκες


50 μ. πεταλούδα: Νάσιου Άννα-Μαρία (ΑΝΟΓ) 00:31.31.


50 μ. ύπτιο: Σεστάκ Έλενα-Κατερίνα (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:33.50      .


100 μ. ελεύθερο: Τσαγκαράκη Ζαχαρένια (ΝΟΡ) 01:03.01.


100 μ. πρόσθιο: Κουλάκη Σοφία (ΝΟΡ) 01:23.61.


200 μ. πεταλούδα: Δρακουλάκη Ευαγγελία (Ωρίωνας) 02:45.20.


200 μ. ύπτιο: Ρινάκη Στυλιανή (ΝΟΡ) 02:51.45.


200 μ. μικτή ατομική: Νάσιου Άννα-Μαρία  (ΑΝΟΓ) 02:33.28-OPEN.


50 μ. ελεύθερο: Τσαγκαράκη Ζαχαρένια (ΝΟΡ) 00:29.40.


50 μ. πρόσθιο: Παπαδάκη Μαρία (ΑΝΟΑΡΓΥΡ) 00:37.78.


100 μ. πεταλούδα: Χριστουλάκη Ουρανία (ΡΟΔΑΘΛ) 01:16.23.


100 μ. ύπτιο: Γιαννούλη Αλίκη (ΝΟΡ) 01:20.05.


200 μ. ελεύθερο: Κυπραίου Ανδρονίκη (ΠΑΟΚ) 02:21.97.


200 μ. πρόσθιο: Ανδριαδάκη Μαρία-Ελένβη (ΕΟΦΠΦ) 02:54.48.


400 μ. μικτή ατομική: Νάσιου Άννα-Μαρία (ΑΝΟΓ) 05:18.25-OPEΝ.

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση