iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2017
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΟ

Πέρασαν άλλοι τέσσερις στους «32»


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της τελευταίας αγωνιστικής των ομίλων του Europa League και από τους αγώνες που ξεκίνησαν στις 8μ.μ. προέκυψαν άλλες 4 ομάδες που συνεχίζουν στους «32».

Φενέρμπαχτσε, Σιόν, Μίντιλαντ και Μαρσέιγ εξασφάλισαν την πρόκρισή τους στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Τα έως τώρα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα ματς που ξεκίνησαν στις 10:05:


1ος όμιλος

Φενερμπαχτσέ - Σέλτικ 1-1

(39' Μάρκοβιτς / 75' Κόμονς)

Άγιαξ - Μόλντε 1-1

(15' Φαν ντε Μπέεκ / 29' Σινγκ)


Η βαθμολογία

Μόλντε      11

Φενέρμπαχτσε      9

Άγιαξ      7

Σέλτικ      3


2ος όμιλος

Μπορντό-Ρούμπιν Καζάν 2-2

(58' Λαμπόρντ, 63' Ρολάν / 31' Κανουνικόβ, Ουστίνοβ)

Σιόν-Λίβερπουλ 0-0


Η βαθμολογία

Λίβερπουλ      10

Σιόν      9

Ρούμπιν      6

Μπορντό      4


3ος όμιλος

Kαμπάλα-Κρασνοντάρ 0-3

(26' Σίγκουρντσον, 41' Περέιρα, 77' Ουάντερσον)

Ντόρτμουντ-ΠΑΟΚ 0-1

33' Μακ


Η βαθμολογία

Κράσνονταρ      13

Μπορούσια Ντόρτμουντ      10

ΠΑΟΚ      7

Γκαμπάλα      2


4ος όμιλος

Μίντιλαντ - Μπριζ 1-1

(28' Σίστο / 68' Φόσεν)

Νάπολι - Λέγκια Βαρσοβίας 5-2

(32' Τσαλόμπα, 40' Ινσίνιε, 57' Καγιεχόν, 65', 91' Μερτένς / 62' Βράνιες, 92' Πριγιόβιτς)


Η βαθμολογία

Νάπολι      18

Μίντιλαντ      7

Μπριζ      5

Λέγκια Βαρσοβίας      4


5ος όμιλος

Βικτόρια Πλζεν - Βιγιαρεάλ 3-3

(8' πεν. Κόλαρ, 65' Κόβαρικ, 90' Χοράβα/ 40' πεν. Σολδάδο, 62' Ντος Σάντος)

Ραπίντ Βιέννης - Ντιναμό Μινσκ 2-1

(29' Χόφμαν, 59' Γιέλιτς, 90' Χοράβα / Ελ-Μονίρ)


Η βαθμολογία

Ραπίντ Βιέννης      15

Βιγιαρεάλ      13

Βικτόρια Πλζεν      4

Ντιναμό Μινσκ      3


6ος όμιλος

Χρόνινχεν - Μπράγκα 0-0

Σλόβαν Λίμπερετς - Μαρσέιγ 2-4

(75' Μπάκος, 76' Σούραλ / 14' Μπατσουαγί, 43' Εν'Κουντού, 48' Μπαραντά, 94' Οκάμπος)


Η βαθμολογία

Μπράγα      13

Μαρσέιγ      12

Σλόβαν Λίμπερετς      7

Γκρόνινγκεν      2


7ος όμιλος

Ντνίπρο - Ρόζενμποργκ

Σεντ Ετιέν - Λάτσιο


8ος όμιλος

Σκεντέρμπεου - Λοκομοτίβ Μόσχας

Σπόρτινγκ - Μπεσίκτας


9ος όμιλος

Λεχ Πόζναν - Βασιλεία

Φιορεντίνα - Μπελενένσες


10ος όμιλος

Τότεναμ - Μονακό

Άντερλεχτ - Καραμπάκ


11ος όμιλος

ΑΠΟΕΛ - Σπάρτα Πράγας

Αστέρας Τρίπολης - Σάλκε


12ος όμιλος

Αθλέτικ Μπιλμπάο - Άλκμααρ

Παρτιζάν - Άουγκσμπουργκ

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση