iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 22 Μαΐου 2017
Απόλλων-Εργοτέλης

Μονόδρομος η νίκη για τον Εργοτέλη


Μετά τη βαριά ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής, στον Εργοτέλη βλέπουν το σημερινό (15:00) ματς στο Παγκρήτιο Στάδιο με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Βόλου ως μία καλή ευκαιρία να ρεφάρουν και να κοιτάξουν μπροστά.

Για την ομάδα του Σταύρου Λαμπράκη η νίκη αποτελεί μονόδρομο παρά την απουσία του Γάσα Καμαρά, ο οποίος έχει υποχρεώσεις με την Εθνική Μαυριτανίας και αυτή του Άλμπι Άλλα που είναι τιμωρημένος.

Οι παίκτες που έχει στη διάθεσή του σήμερα ο προπονητής του Εργοτέλη είναι οι Αθανασίου, Δερμιτζάκης, Ρέντζας, Λεονάρντο, Πίτσος, Γρομητσάρης, Γιαλούσης, Κυριακόπουλος, Κούρτι, Στεβάνοβιτς, Αυγενικού, Φουκαράκης, Παμλίδης, Ίνιατς, Καλέ, Μπουρσέλης, Δωματάς, Ντος Σάντος και Μάνος.

Όσον αφορά τα εισιτήρια, το κοινό θα μπορεί να τα αγοράσει σήμερα από τα εκδοτήρια του Παγκρητίου Σταδίου μετά τη 1 μ.μ.

Διευκρίνιση: Οι κάτοχοι των εισιτηρίων διαρκείας στην Θύρα 2 μπορούν να επιλέξουν μία εκ των Θυρών 1 ή 20 για να παρακολουθήσουν το παιχνίδι της Κυριακής, καθώς η Θύρα 2 θα παραμείνει κλειστή για τεχνικούς λόγους.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της Football League:


Χθες


ΑΕΛ - Αγροτικός Αστέρας      2-1


Σήμερα 15/11


(3μ.μ.)Απόλλων - Πανελευσινιακός: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Κομκοτός (Ρεθύμνου), Μαρνέζος (Χανίων)


ΑΟ Τρίκαλα - Πανσερραϊκός: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας), Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Λ. Τίκας (Θεσπρωτίας).


Εργοτέλης - Ολυμπιακός Βόλου: Τσαμούρης (Πειραιά), Σινιοράκης (Πειραιά), Πετεινάτος (Χανίων)


Αναγέννηση Καρδίτσας - Ζάκυνθος: Τάσης (Ηπείρου), Νατσιούλας (Λάρισας), Γούτας (Χαλκιδικής).


(3.30μ.μ.)Παναχαϊκή - Αχαρναϊκός: Γκάμαρης (Αθηνών), Φωτόπουλος (Αθηνών), Μπαλιάκα (Λέσβου).


(6μ.μ.)Λαμία - Καλλιθέα: Παναγιωτόπουλος, Κολοσιώνης, Αντωνόπουλος (Αιτ/νίας)


Δευτέρα 16/11:(3μ.μ.)Παναιγιάλειος - Κισσαμικός: Μπλούνας (Φθιώτιδας), Παπανικολάου (Κορινθίας), Γεωργακόπουλος (Πειραιά).


(6μ.μ.)Κέρκυρα - ΑΟ Χανιά: Τ. Τίκας, Τακόπουλος, Χ. Τίκας (Καρδίτσας)


Η βαθμολογία:

1 Λάρισα 20

2. Τρίκαλα 14

3. Κέρκυρα 13

4. Κισσαμικός 11

5. Παναχαϊκή 11

6. Καλλιθέα 11

7. Απόλλων Σμ. 10

8. Αχαρναϊκός 10

9. Ολυμπιακός Β. 10

10. ΑΟΧ 10

11. Εργοτέλης 10

12. Καρδίτσα 10

13. Αγροτικός Αστ. 8

14. Πανσερραϊκός 7

15. Λαμία 7

16. Ζάκυνθος 6

17. Παναιγιάλειος 5

18. Ελευσίνα 0

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση