iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2017
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

Με Πίτσο στη Ζάκυνθο ο Εργοτέλης


Φάση δεύτερη, πράξη πρώτη. Μετά την προθέρμανση της πρώτης φάσης με τις μονομαχίες Αγροτικού Αστέρα-Καλλιθέας και Αχαρναϊκού-Τρικάλων αρχίζει σήμερα η φάση των ομίλων από την οποία θα περάσουν στους «16» οι δύο πρώτοι του κάθε ομίλου, ενώ οι ομάδες θα δώσουν τρία παιχνίδια.

Ο Εργοτέλης αγωνίζεται στις 15:00 (χωρίς τηλεοπτική μετάδοση) στη Ζάκυνθο με την ομώνυμη ομάδα και θέλει ένα αποτέλεσμα που θα του δώσει την ευκαιρία να συνεχίσει στο θεσμό. Αξίζει να σημειωθεί ότι η αποστολή της ομάδας του Ηρακλείου έχει ταξιδέψει με πτήση τσάρτερ αυθημερόν για το νησί των Επτανήσων

Ο Σταύρος Λαμπράκης, άφησε εκτός αποστολής τους Γρομητσάρη, Παμλίδη, Γάσα Καμαρά, και Άλλα προκειμένου να πάρουν ανάσες αλλά και τους  τραυματίες Ζαν Κούρτι και Αχμέντ Καμαρά, ενώ για πρώτη φορά φέτος σε αποστολή του Εργοτέλη είναι ο Μηνάς Πίτσος.

Αναλυτικά η 18μελής αποστολή των κιτρινόμαυρων για την αναμέτρηση του κυπέλλου, αποτελείται από τους: Αθανασίου, Δερμιτζάκη, Γενιτσαρίδη, Μπουρσέλη, Γαρεφαλάκη, Ρέντζα, Μάνο, Γιαλούση, Αυγενικού, Κυριακόπουλο, Πίτσο, Άλλα, Δωματά, Λεονάρντο, Στεβάνοβιτς, Ίνιατς, Φουκαράκη και Ντος Σάντος.

Το κυρίως μενού είναι αύριο, όπου θα ριχθούν στη μάχη Ολυμπιακός, Παναθηναϊκός, ΑΕΚ και ΠΑΟΚ.

Σήμερα υπάρχουν  και τα παιχνίδια : Πανσερραϊκός-Κισσαμικός , Αναγέννηση Καρδίτσας- Αχαρναϊκός, Κέρκυρα-Παναχαϊκή, Απόλλων Σμύρνης-Παναιγιάλειος, Καλλιθέα-Λαμία .

Αξίζει να τονιστεί ότι η Καλλιθέα επιστρέφει στο σπίτι της, το «Ελ Πάσο» μετά από ενάμιση περίπου χρόνο, λόγω έργων που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα

1ος όμιλος

Τρίτη (27/10)

Αναγέννηση Καρδίτσας- Αχαρναϊκός (17:15)

Πέμπτη (29/10)

ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής (19:30)

2ος όμιλος

Τρίτη (27/10)

Ζάκυνθος-Εργοτέλης (15:00)

Τετάρτη (28/10)

Παναιτωλικός-Πανιώνιος (17:15)

3ος όμιλος

Τετάρτη (28/10)

ΠΑΟΚ-Πανθρακικός (17:15)

Πέμπτη (29/10)

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Χανιά (15:00)

4ος όμιλος

Τρίτη (27/10)

Κέρκυρα-Παναχαϊκή (17:15)

Τετάρτη (28/10)

Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός (17:15)

5ος όμιλος

Τρίτη (27/10)

Απόλλων Σμύρνης-Παναιγιάλειος (19:30)

Τετάρτη (28/10)

Ολυμπιακός-Πλατανιάς (19:30)

6ος όμιλος

Τρίτη (27/10)

Καλλιθέα-Λαμία (19:30)

Τετάρτη (28/10)

Ατρόμητος-Βέροια (15:00)

7ος όμιλος

Τετάρτη (28/10)

Skoda Ξάνθη-ΑΕΚ (15:30)

Πέμπτη (29/10)

Πανελευσινιακός-Λάρισα (17:15)

8ος όμιλος

Τρίτη (27/10)

Πανσερραϊκός-Κισσαμικός (15:00)

Τετάρτη (28/10)

Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή (19:30)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση