iphone app
android app
iphone app android app
Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017
ΛΑΜΙΑ

Πρώτη νίκη για τη Λαμία


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Την πρώτη της νίκη στη  Football League πέτυχε η Λαμία καθώς επικράτησε με 1-0 του Παναιγιάλειου στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 2ης αγωνιστικής.

Το γκολ που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Γιώργου Βαζάκα, ο οποίος ξεκίνησε με το... δεξί στον πάγκο, σημείωσε ο Πίντο με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Σερτζίνιο, στο 74'. Ένα παιχνίδι όχι και τόσο ποιοτικό, χωρίς πολλές φάσεις, το οποίο στιγματίστηκε από τον τραυματισμό του Πέρεθ στο 72', από τάκλιν του Κοντέων. Ο Ισπανός ποδοσφαιριστής των Αιγιωτών, μάλιστα, μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο και οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για κάταγμα κνήμης.

Ο Παναιγιάλειος, από την πλευρά του, παρέμεινε χωρίς νίκη έπειτα από δύο παιχνίδια, μια και στην πρεμιέρα αναδείχθηκε ισόπαλος (0-0) με τον Αχαρναϊκό. Σημειώνεται ότι πριν από τον αγώνα κρατήθηκε ένα λεπτό σιγής στην μνήμη των Θόδωρου Παπαδόπουλου (πρώην πρόεδρο του Ηρακλή) και Βασίλη Κοντοβαζαινίτη (πρώην πρόεδρος της ΕΠΑΕ) που έφυγαν τις τελευταίες ημέρες από τη ζωή.


ΛΑΜΙΑ (Γιώργος Βαζάκας): Ρίζος, Ζουλιώτης, Κοντέων, Λεάντρο, Τσαμούρης, Σιλιγαρδάκης, Τριανταφυλλάκος (89' Τόσκας), Νατσιόπουλος (60' Τζόκιτς), Νεόφυτος, Σερζίνιο, Καραλής (67' Πίντο


ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Πίτκας, Σανδραβέλης, Ομάρ (56' Σκαρτσίλας), Ιωάννου, Φωτιάς, Κρισμάρεβιτς, Σπίνουλας, Λινάρδος (56' Σταμογιάννος), Πέρεθ (75' Πέριτς), Μπούνας, Μίλιτς

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής


Παρασκευή 2 Οκτωβρίου

Λαμία - Παναιγιάλειος 1-0 (74' Πίντο)


Σάββατο 3 Οκτωβρίου

Ζάκυνθος - Ολυμπιακός Βόλου (16:00 ΟΤΕ, Δημ. Στάδιο Ζακύνθου)


Κυριακή 4 Οκτωβρίου

ΑΕΛ - Πανελευσινιακός (16:00, ΑEL FC Arena)

Καλλιθέα - Αναγέννηση Καρδίτσας (16:00, Γήπεδο Πανιωνίου)

Αχαρναϊκός - Εργοτέλης (16:00, Δημ. Αχαρνών)

Αγροτικός Αστέρας - ΑΟ Τρίκαλα (16:00, Γήπεδο Ευόσμου)

Κισσαμικός - Πανσερραϊκός αναβολή

Παναχαϊκή - Κέρκυρα αναβολή


Δευτέρα 5 Οκτωβρίου

ΑΟ Χανιά - Απόλλων (18:00 ΟΤΕ, Γήπεδο Περιβολίων)


Η βαθμολογία:

1. ΑΕΛ 3

. Απόλλων Σμύρνης 3

. Κέρκυρα 3

. ΑΟΧ 3

. Λαμία 3

6. Κισσαμικός 1

. Τρίκαλα 1

. Αγροτικός Αστέρας 1

. Αναγέννηση Καρδίτσας 1

. Αχαρναϊκός 1

. Παναιγιάλειος 1

12. Ολυμπιακός Βόλου 0

. Παναχαϊκή 0

. Πανελευσινιακός 0

. Πανσερραϊκός 0

. Ζάκυνθος 0

. Εργοτέλης 0

. Καλλιθέα 0

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση