iphone app
android app
iphone app android app
Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017
ΜΠΑΛΑ ΜΠΑΣΚΕΤ

Όλες οι κληρώσεις της ΕΚΑΣΚ


Με τη συμμετοχή οκτώ ομάδων θα πραγματοποιηθεί τελικά το τοπικό πρωτάθλημα μπάσκετ ανδρών τη σεζόν 2015-2016.

Εκτός από τις Ακαδημία Ρεθύμνου, Αναγέννηση, Δειλινό, Ιεράπεττρα, Μεσαρά, Πεδιάδα και Χάνδακα που είχαν δικαίωμα συμμετοχής, στο πρωτάθλημα θα πάρουν μέρος και ο νέοι του Εργοτέλη, αλλά άνευ συναγωνισμού. Αυτό σημαίνει ότι τα αποτελέσματά του δε θα μετρούν στη βαθμολογία. Το πρώτο τζάμπολ της χρονιάς έχει προγραμματιστεί για τις 25 Οκτωβρίου στους άνδρες. Το γεγονός ότι ο ΟΦΗ δε δήλωσε συμμετοχή σημαίνει ότι δεν έχει πρόθεση να αγωνιστεί στο τοπικό.

Το πιθανότερο είναι να κατέβει με έφηβους για λίγες αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Α2 και στη συνέχεια να αποσυρθεί από το πρωτάθλημα περιμένοντας την επόμενη χρονιά στη Β' Εθνική πλέον να δει εάν θα κατεβάσει ομάδα. Σε διαφορετική περίπτωση δε θα αγωνιστεί σε κανένα πρωτάθλημα. Χθες, πάντως, ο Ηρακλής Σφακιανάκης υπέβαλε την παραίτησή του από την Επιτροπή μπάσκετ του ΟΦΗ.

Στα της ΕΚΑΣΚ, τώρα, το πρωτάθλημα των νεανίδων θα ξεκινήσει πιθανότατα στις 18/10 και αυτό των γυναικών στις 25/10 με τα δυο πρωταθλήματα να διεξάγονται βδομάδα παρά βδομάδα. Οι έφηβοι θα μπουν στη δράση στις 27 Σεπτεμβρίου, όπως και οι κορασίδες και οι παίδες. Κατά τη χθεσινή κλήρωση η μεγαλύτερη ένταση δημιουργήθηκε στα πρωταθλήματα των παίδων και τον τρόπο που θα χωριστούν οι ομάδες.

Μετά από αρκετές διαφωνίες τελικά αποφασίστηκε να ισχύσει ακριβώς ότι προβλέπει η προκήρυξη. Να σημειωθεί ότι για πρώτη  φορά το Ηράκλειο θα συμμετάσχει με δύο ομάδες στο πρωτάθλημα των εφήβων, ενώ υπήρξαν σωματεία που δήλωσαν αδυναμία να κατεβάσουν τμήματα υποδομής, όπως το Δειλινό και ο Χάνδακας.

Αναλυτικά, οι κληρώσεις


ΤΟΠΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ  ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2015-2016


1η αγωνιστική 8η

Αναγέννηση      Ιεράπετρα

Εργοτέλης      Πεδιάδα

Δειλινό      Μεσαρά

Χάνδακας      Ακαδημία Ρεθ.


2η αγωνιστική 9η

Πεδιάδα      Αναγέννηση

Μεσαρά      Εργοτέλης

Ακαδημία Ρεθ.      Δειλινό

Χάνδακας      Ιεράπετρα


3η αγωνιστική 10η

Αναγέννηση      Μεσαρά

Εργοτέλης      Ακαδημία Ρεθ.

Δειλινό      Χάνδακας

Ιεράπετρα      Πεδιάδα


4η αγωνιστική 11η

Ακαδημία Ρεθ.      Αναγέννηση

Χάνδακας      Εργοτέλης

Δειλινό      Ιεράπετρα

Μεσαρά      Πεδιάδα


5η αγωνιστική 12η

Αναγέννηση      Χάνδακας

Εργοτέλης      Δειλινό

Ιεράπετρα      Μεσαρά

Πεδιάδα      Ακαδημία Ρεθ.


6η αγωνιστική 13η

Δειλινό      Αναγέννηση

Εργοτέλης      Ιεράπετρα

Χάνδακας      Πεδιάδα

Ακαδημία Ρεθ.      Μεσαρά


7η αγωνιστική 14η

Αναγέννηση      Εργοτέλης

Ιεράπετρα      Ακαδημία Ρεθ.

Πεδιάδα      Δειλινό

Μεσαρά      Χάνδακας


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ


1Η αγωνιστική 6η

ΟΑΧ      Πλατανιάς

Αρκάδι      Ηρόδοτος

ΟΦΗ      Ιεράπετρα


2η αγωνιστική 7η

Ηρόδοτος      ΟΑΧ

Ιεράπετρα      Αρκάδι

Πλατανιάς      ΟΦΗ

3η αγωνιστική 8η

ΟΑΧ      Ιεράπετρα

Αρκάδι      ΟΦΗ

Πλατανιάς      Ηρόδοτος


4η αγωνιστική 9η

ΟΦΗ      ΟΑΧ

Αρκάδι      ΠλατανιάςΙεράπετρα      Ηρόδοτος


5η αγωνιστική 10η

ΟΑΧ      Αρκάδι

Πλατανιάς      Ιεράπετρα

Ηρόδοτος      ΟΦΗ


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ


Α ΟΜΙΛΟΣ


1η αγωνιστική 8η

ΑΓΟΡ      Κύδων

Ακαδημία Ρεθ.      Ακρωτήρι

Πλατανιάς      Εργοτέλης

ΟΦΗ      Ηράκλειο2


2η αγωνιστική 9η

Ακρωτήρι      ΑΓΟΡ

Εργοτέλης      Ακαδημία Ρεθ.

Ηράκλειο2      Πλατανιάς

ΟΦΗ      Κύδων


3η αγωνιστική 10η

ΑΓΟΡ      Εργοτέλης

Ακαδημία Ρεθ.      Ηράκλειο 2

Πλατανιάς      ΟΦΗ

Κύδων      Ακρωτήρι


4η αγωνιστική 11η

Ηράκλειο 2       ΑΓΟΡ

ΟΦΗ      Ακαδημία Ρεθ.

Πλατανιάς       Κύδων

Εργοτέλης      Ακρωτήρι


5η αγωνιστική 12η

ΑΓΟΡ      ΟΦΗ

Ακαδημία Ρεθ.      Πλατανιάς

Κύδων      Εργοτέλης

Ακρωτήρι      Ηράκλειο2


6η αγωνιστική 13η

Πλατανιάς      ΑΓΟΡ

Ακαδημία Ρεθ.      Κύδων

ΟΦΗ      Ακρωτήρι

Ηράκλειο2      Εργοτέλης


7η αγωνιστική 14η

ΑΓΟΡ      Ακαδημία Ρεθ.

Κύδων       Ηράκλειο2

Ακρωτήρι      Πλατανιάς

Εργοτέλης      ΟΦΗ

Β' όμιλος

1η αγωνιστική 10η

Αγ. Νικόλαος      Πεδιάδα

Σητειακός      Αναγέννηση

Χάνδακας      Ηράκλειο

Ηρόδοτος      Δειλινό


2η αγωνιστική 11η

Πεδιάδα      Ιεράπετρα

Αναγέννηση      Αγ. Νικόλαος

Ηράκλειο      Σητειακός

Δειλινό      Χάνδακας


3η αγωνιστική 12η

Ιεράπετρα      Αναγέννηση

Αγ. Νικόλαος      Ηράκλειο

Σητειακός      Δειλινό

Χάνδακας      Ηρόδοτος


4η αγωνιστική 13η

Ηράκλειο      Ιεράπετρα

Δειλινό      Αγ. Νικόλαος

Ηρόδοτος      Σητειακός

Αναγέννηση      Πεδιάδα


5η αγωνιστική 14η

Ιεράπετρα      Δειλινό

Αγ. Νικόλαος      Ηρόδοτος

Σητειακός      Χάνδακας


6η αγωνιστική 15η

Ηρόδοτος      Ιεράπετρα

Χάνδακας      Αγ. Νικόλαος

Δειλινό      Πεδιάδα

Ηράκλειο      Αναγέννηση


7η αγωνιστική 16η

Ιεράπετρα      Χάνδακας

Αγ. Νικόλαος      Σητειακός

Πεδιάδα      Ηρόδοτος

Αναγέννηση      Δειλινό


8η αγωνιστική 17η

Σητειακός      Ιεράπετρα

Χάνδακας      Πεδιάδα

Ηρόδοτος      Αναγέννηση

Δειλινό      Ηράκλειο


9η αγωνιστική 18η

Ιεράπετρα      Αγ. Νικόλαος

Πεδιάδα      Σητειακός

Αναγέννηση      Χάνδακας

Ηράκλειο      Ηρόδοτος


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ


1η αγωνιστική 6η

ΟΑΧ      Πλατανιάς

Ηρόδοτος      ΟΦΗ

Αρκάδι      Εργοτέλης


2η αγωνιστική 7η

ΟΦΗ      ΟΑΧ

Εργοτέλης      Ηρόδοτος

Πλατανιάς      Αρκάδι


3η αγωνιστική 8η

ΟΑΧ      Εργοτέλης

Ηρόδοτος      Αρκάδι

Πλατανιάς      ΟΦΗ


4η αγωνιστική 9η

Αρκάδι      ΟΑΧ

Ηρόδοτος      Πλατανιάς

Εργοτέλης      ΟΦΗ


5η αγωνιστική 10η

ΟΑΧ      Ηρόδοτος

Πλατανιάς      Εργοτέλης

ΟΦΗ      Αρκάδι


ΚΛΗΡΩΣΗ ΠΑΙΔΩΝ


ΠΑΙΔΩΝ Α


1η αγωνιστική 10η

ΑΓΟΡ      Αρκωτήρι

Αγ. Νικόλαος      Ιεράπετρα

Κύδων      Ηράκλειο

Σητειακός      ΟΦΗ

Ηρόδοτος      Εργοτέλης


2η αγωνιστική 11η

Ιεράπετρα      ΑΓΟΡ

Ηράκλειο      Αγ. Νικόλαος

ΟΦΗ      Κύδων

Εργοτέλης      Σητειακός

Ακρωτήρι      Ηρόδοτος


3η αγωνιστική 12η

ΑΓΟΡ      Ηράκλειο

Αγ. Νικόλαος      ΟΦΗ

Κύδων      Εργοτέλης

Σητειακός      Ηρόδοτος

Ακρωτήρι      Ιεράπετρα


4η αγωνιστική 13η

ΟΦΗ      ΑΓΟΡ

Εργοτέλης      Αγ. Νικόλαος

Ηρόδοτος      Κύδων

Σητειακός      Ακρωτήρι

Ηράκλειο      Ιεράπετρα


5η αγωνιστική 14η

ΑΓΟΡ      Εργοτέλης

Αγ. Νικόλαος      Ηρόδοτος

Κύδων      Σητειακός

Ακρωτήρι      Ηράκλειο

Ιεράπετρα      ΟΦΗ


6η αγωνιστική 15η

Ηρόδοτος      ΑΓΟΡ

Σητειακός      Αγ. Νικόλαος

Κύδων      Ακρωτήρι

Εργοτέλης      Ιεράπετρα

ΟΦΗ      Ηράκλειο


7η αγωνιστική 16η

ΑΓΟΡ-Σητειακός

Αγ. Νικόλαος      Κύδων

Ακρωτήρι      ΟΦΗ

Ιεράπετρα      Ηρόδοτος

Ηράκλειο      Εργοτέλης


8η αγωνιστική 17η

Κύδων      ΑΓΟΡ

Αγ. Νικόλαος      Ακρωτήρι

Σητειακός      Ιεράπετρα

Ηρόδοτος      Ηράκλειο

Εργοτέλης      ΟΦΗ


9η αγωνιστική 18η

ΑΓΟΡ      Αγ. Νικόλαος

Ακρωτήρι      Εργοτέλης

Ιεράπετρα      Κύδων

Ηράκλειο      ΣητειακόςΟΦΗ      Ηρόδοτος


ΠΑΙΔΩΝ Β


Α ΟΜΙΛΟΣ


1η αγωνιστική 10η

ΑΓΟΡ2      Ακαδημία Ρεθ.

Πεδιάδα 2      Ηρόδοτος3

Ανδρογέας      ΟΦΗ2

Πλατανιάς      Φιλαθλητικός


2η αγωνιστική 11η

Ακαδημία Ρεθ.      Κύδων2

Ηρόδοτος3      ΑΓΟΡ2

ΟΦΗ2      Πεδιάδα2

Φιλαθλητικός      Ανδρογέας


3η αγωνιστική 12η

Κύδων2      Ηρόδοτος3

ΑΓΟΡ2      ΟΦΗ2

Πεδιάδα2      Φιλαθλητικός

Ανδρογέας      Πλατανιάς


4η αγωνιστική 13η

ΟΦΗ2      Κύδων2

Φιλαθλητικός      ΑΓΟΡ2

Πλατανιάς      Πεδιάδα2

Ηρόδοτος3      Ακαδημία Ρεθ.


5η αγωνιστική 14η

Κύδων2      Φιλαθλητικός

ΑΓΟΡ2      Πλατανιάς

Πεδιάδα2      Ανδρογέας

Ακαδημία Ρεθ.      ΟΦΗ2

6η αγωνιστική 15η

Πλατανιάς      Κύδων2

Ανδρογέας      ΑΓΟΡ2

Φιλαθλητικός      Ακαδημία Ρεθ.

ΟΦΗ2      Ηρόδοτος3


7η αγωνιστική 16η

Κύδων2      Ανδρογέας

ΑΓΟΡ2      Πεδιάδα2

Ακαδημία Ρεθ.      Πλατανιάς

Ηρόδοτος3      Φιλαθλητικός


8η αγωνιστική 17η

Πεδιάδα2      Κύδων2

Ανδρογέας      Ακαδημία Ρεθ.

Πλατανιάς      Ηρόδοτος3

Φιλαθλητικός      ΟΦΗ2

9η αγωνιστική 18η

Κύδων2      ΑΓΟΡ2

Ακαδημία Ρεθ.      Πεδιάδα 2

Ηρόδοτος3      Ανδρογέας

ΟΦΗ2      Πλατανιάς


Β ΟΜΙΛΟΣ1η αγωνιστική 8η

Ηράκλειο2      Ηρόδοτος2

Μεσαρά      Δειλινό

Πεδιάδα1      Αναγέννηση

Γιούχτας      Νεάπολη


2η αγωνιστική 9η

Δειλινό      Ηράκλειο2

Αναγέννηση      Μεσαρά

Νεάπολη      Πεδιάδα1

Γιούχτας      Ηρόδοτος2


3η αγωνιστική 10η

Ηράκλειο2      Αναγέννηση

Μεσαρά      Νεάπολη

Πεδιάδα1      Γιούχτας

Ηρόδοτος2      Δειλινό

4η αγωνιστική 11η

Νεάπολη      Ηράκλειο2

Γιούχτας      Μεσαρά

Πεδιάδα1      Ηρόδοτος2

Αναγέννηση      Δειλινό


5η αγωνιστική 12η

Ηράκλειο2      Γιούχτας

Μεσαρά      Πεδιάδα1

Ηρόδοτος2      Αναγέννηση

Δειλινό      Νεάπολη


6η αγωνιστική 13η

Πεδιάδα1      Ηράκλειο2

Μεσαρά      Ηρόδοτος2

Γιούχτας      Δειλινό

Νεάπολη      Αναγέννηση


7η αγωνιστική 14η

Ηράκλειο2      Μεσαρά

Ηρόδοτος2      Νεάπολη

Δειλινό      Πεδιάδα1

Αναγέννηση      Γιούχτας


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ


1η αγωνιστική 10η

Ιεράπετρα      ΟΦΗ

ΟΑΧ      Πλατανιάς

Αρκάδι      Εργοτέλης

Αγ. Νικόλαος      Ανδρογέας


2η αγωνιστική 11η

ΟΦΗ      Ηρόδοτος

Πλατανιάς      Ιεράπετρα

Εργοτέλης      ΟΑΧ

Ανδρογέας      Αρκάδι


3η αγωνιστική 12η

Ηρόδοτος      Πλατανιάς

Ιεράπετρα      Εργοτέλης

ΟΑΧ      ΑνδρογέαςΑρκάδι      Αγ. Νικόλαος


4η αγωνιστική 13η

Εργοτέλης      Ηρόδοτος

Ανδρογέας      Ιεράπετρα

Αγ. Νικόλαος      ΟΑΧ

Πλατανιάς      ΟΦΗ


5η αγωνιστική 14η

Ηρόδοτος      Ανδρογέας

Ιεράπετρα      Αγ. Νικόλαος

ΟΑΧ      Αρκάδι

ΟΦΗ      Εργοτέλης


6η αγωνιστική 15η

Αγ. Νικόλαος      Ηρόδοτος

Αρκάδι      Ιεράπετρα

Ανδρογέας      ΟΦΗ

Εργοτέλης      Πλατανιάς


7η αγωνιστική 16η

Ηρόδοτος      Αρκάδι

Ιεράπετρα      ΟΑΧ

ΟΦΗ      Αγ. Νικόλαος

Πλατανιάς      Ανδρογέας


8η αγωνιστική 17η

ΟΑΧ      Ηρόδοτος

Αρκάδι      ΟΦΗ

Αγ. Νικόλαος      Πλατανιάς

Ανδρογέας      Εργοτέλης


9η αγωνιστική 18η

Ηρόδοτος      Ιεράπετρα

ΟΦΗ      ΟΑΧ

Πλατανιάς      Αρκάδι

Εργοτέλης      Αγ. Νικόλαος

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση