iphone app
android app
iphone app android app
Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017
ΕΘΝΙΚΗ ΕΦΗΒΩΝ

Οι αντίπαλοι της Εθνικής Εφήβων στη β΄ φάση του Ευρωμπάσκετ U18



Η Εθνική Εφήβων υπέστη δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο Ευρωμπάσκετ U18 και αυτή την φορά από την αδύναμη Βοσνία/Ερζεγοβίνη, με αποτέλεσμα να προκρίνεται μεν στην επόμενη φάση, αλλά μην καταφέρνει να μεταφέρει εκεί ούτε μία νίκη.

Κάπως έτσι, οι παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου βρίσκονται σε δύσκολη θέση, έχοντας πια να παλέψουν υπό δυσμενείς συνθήκες για την πρόκριση στις οκτώ καλύτερες ομάδες της Ευρώπης.

Ήδη στην πρώτη αγωνιστική οφείλουν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην Ιταλία (27/7), η οποία υπερέχει μίας νίκης, ενώ την αμέσως επόμενη ημέρα υπάρχει το ακόμη πιο δύσκολο «εμπόδιο» της Τουρκίας που έχει το απόλυτο (28/7). Τέλος, οι διεθνείς μας θα αντιμετωπίσουν τη Ρωσία, με την οποία αυτή τη στιγμή ισοβαθμούν (29/6). Αναλυτικότερα:


Αποτελέσματα

Α’ Όμιλος: Ισπανία-Τσεχία 61-49, Ουκρανία-Γαλλία 47-76

Β’ Όμιλος: Σερβία-Μαυροβούνιο 59-60, Λετονία-Γερμανία 76-84

Γ’ Όμιλος: Ρωσία-Τουρκία 58-80, Ιταλία-Φινλανδία 72-68

Δ’ Όμιλος: Λιθουανία-Κροατία 72-66, Ελλάδα-Βοσνία Ερζεγοβίνη 59-60


Η βαθμολογία

Α’ Όμιλος: 1. Γαλλία 6, 2. Ισπανία 5, 3. Τσεχία 4, 4. Ουκρανία 3

Β’ Όμιλος: 1. Γερμανία 5, 2. Σερβία 5, 3. Λετονία 4, 4. Μαυροβούνιο 4

Γ’ Όμιλος:  1. Τουρκία 6, 2. Ιταλία 5, 3. Ρωσία 4, 4. Φινλανδία 3

Δ ‘ Όμιλος:  1. Λιθουανία 6, 2. Ελλάδα 4, 3. Βοσνία Ερζεγοβίνη 4, 4. Κροατία 4


Το πρόγραμμα της Β’ Φάσης Ε’ Όμιλος27 Ιουλίου

14.30 Λετονία-Γαλλία (Ν. Ιωνία)

16.45 Τσεχία-Γερμανία (Ν. Ιωνία)

19.00 Σερβία-Ισπανία (Πορταριά)


28 Ιουλίου

14.30 Λετονία-Τσεχία (Ν. Ιωνία)

16.45 Γαλλία-Σερβία (Ν. Ιωνία)

21.15 Ισπανία-Γερμανία (Πορταριά)


29 Ιουλίου

16.45 Ισπανία-Λετονία (Ν. Ιωνία)

19.00 Σερβία-Τσεχία (Πορταριά)

21.15 Γερμανία-Γαλλία (Πορταριά)


Στ’ Όμιλος27 Ιουλίου

19.00 Ρωσία-Λιθουανία (Νέα Ιωνία)

21.15 Ελλάδα-Ιταλία (Νέα Ιωνία)

21.15 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Τουρκία (Πορταριά)


28 Ιουλίου

19.00 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Ρωσία (Πορταριά)

19.00 Ιταλία-Λιθουανία (Ν. Ιωνία)

21.15 Τουρκία-Ελλάδα (Ν. Ιωνία)


29 Ιουλίου

14.30 Ιταλία-Βοσνία Ερζεγοβίνη (Ν. Ιωνία)

19.00 Λιθουανία-Τουρκία (Ν. Ιωνία)

21.15 Ελλάδα-Ρωσία (Ν. Ιωνία)


Ζ’ Όμιλος27 Ιουλίου

14.30 Μαυροβούνιο-Φινλανδία (Πορταριά)

16.45 Ουκρανία-Κροατία (Πορταριά)


28 Ιουλίου

14.30 Φινλανδία-Ουκρανία (Πορταριά)

16.45 Κροατία-Μαυροβούνιο (Πορταριά)


29 Ιουλίου

14.30 Ουκρανία-Μαυροβούνιο (Πορταριά)

16.45 Φινλανδία-Κροατία (Πορταριά)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση