iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 18 Δεκεμβρίου 2017
ΜΠΕΛΙΜΠΑΣΑΚΗ

Στο ΟΑΚΑ τα κορυφαία ονόματα του στίβου


Οι κορυφαίοι Έλληνες αθλητές θα συγκεντρωθούν το Σαββατοκύριακο στο ΟΑΚΑ για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών και Νέων.

Με στόχο εντυπωσιακές επιδώσεις οι Λυκούργος Τσάκωνας σε 100μ. και 200μ, Κώστας Δουβαλίδης στα 110μ.εμπ.., Περικλής Ιακωβάκης στα 400μ. εμπ., Αντώνης Μάστορας και Κώστας Μπανιώτης στο ύψος, Λούης Τσάτουμας στο μήκος, Δημήτρης Τσιάμης στο τριπλούν και φυσικά Κώστας Φιλιππίδης στο άλμα επί κοντώ είναι κάποια απ' τα ονόματα που ξεχωρίζουν.

Στις γυναίκες ξεχωρίζουν η Μαρία Μπελιμπασάκη στα 100μ. και στα 200μ., θα έχει απέναντί της την Γωγώ Κοκλώνη στα 100μ. και την Ανδριάννα Φέρρα στα 200μ. Ξεχωρίζουν επίσης η Ειρήνη Βασιλείου στα 400μ, η Ελένη Φιλάνδρα στα 800μ, η Ελισάβετ Πεσιρίδου στα 100μ. εμπόδια και η Τατιάνα Γκούσιν στο ύψος.

Ιδιαίτερη σημασία έχει η… κλασσική μάχη των Νικόλ Κυριακοπούλου και Κατερίνα Στεφανίδη στο άλμα επί κοντώ, ενώ στο τριπλούν η Βούλα Παπαχρήστου κυνηγάει το όριο για το Παγκόσμιο του Πεκίνου.

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα θα μεταδοθεί ζωντανά από την ΕΡΤ2  (Σάββατο 18.30 - 21.15,  Κυριακή 18.40- 20.15).


Το πρόγραμμαΣάββατο (25/7)Πρωί

09.00 Σφυροβολία (Α) Προκριματικός K1, Δισκοβολία (Γ) Προκριματικός

09.30 100 μ. εμπ. (Γ) Προκριματικός

09.50 110 μ. εμπ. (Α) Προκριματικός

10.00 Υψος (Α) Προκριματικός, Επί κοντώ (Α) Προκριματικός, Μήκος (Γ) Προκριματικός

10.20 100 μ. (Γ) Προκριματικός

10.45 100 μ. (Α) Προκριματικός

11.00 Ακοντισμός (Γ) Προκριματικός, Σφαιροβολία (Α) Προκριματικός, Τριπλούν (Α) Προκριματικός

11.20 400 μ. (Γ) Προκριματικός

11.45 400 μ. (Α) Προκριματικός


Απόγευμα

17.00 Σφυροβολία (Α) Τελικός  Κ1

18.15 Μήκος (Γ) Τελικός

18.20 Επί κοντώ (Α) Τελικός

18.30 Δισκοβολία (Γ) Τελικός

18.45 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

18.50 Ύψος (Α) Τελικός

19.00 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός

19.15 100 μ. (Γ) 1ηΤελική σειρά

19.21 100 μ. (Γ) 2η Τελική σειρά

19.30 100 μ. (Α) 1ηΤελική σειρά

19.35 Σφαιροβολία (Α) Τελικός

19.36 100 μ.  (Α) 2ηΤελική σειρά

19.50 400 μ. (Γ) Τελικός

19.55 Τριπλούν (Α) Τελικός

20.00 400 μ. (Α) Τελικός

20.10 1.500 μ. (Α) 1η Τελική σειρά

20.15 Ακοντισμός (Γ) Τελικός

20.20 1.500 μ. (Α) 2η Τελική σειρά

20.30 1.500 μ. (Γ) 1η Τελική σειρά

20.40 1.500 μ. (Γ) 2η Τελική σειρά

20.50 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός

21.10 3.000 μ. στιπλ (Α) Τελικός

21.35 4Χ100 μ. (Γ) 1η Τελική σειρά

21.44 4Χ100 μ. (Γ) 2η Τελική σειρά

21.50 4Χ100 μ. (Α) 1η Τελική σειρά

21.59 4Χ100 μ. (Α) 2η Τελική σειρά

22.08 4Χ100 μ. (Α) 3η Τελική σειρά


Κυριακή (26/7)Πρωί

09.00 Σφυροβολία (Γ) Προκριματικός, Δισκοβολία (Α) Προκριματικός

09.30 400 μ. εμπ. (Γ) Προκριματικός

09.55 400 μ. εμπ. (Α) Προκριματικός

10.00 Επί κοντώ (Γ) Προκριματικός Β΄ γκρουπ, Ύψος (Γ) Προκριματικός, Τριπλούν (Γ) Προκριματικός

10.15 Δισκοβολία (Α) Προκριματικός

10.25 800 μ. (Γ) Προκριματικός

10.45 800 μ. (Α) Προκριματικός

11.00 Μήκος (Α) Προκριματικός

11.00 Επι κοντώ (Γ) Προκριματικός Β' γκρουπ

11.05 200 μ. (Γ) Προκριματικός

11.10 Σφαιροβολία (Γ) Προκριματικός

11.15 Ακοντισμός (Α) Προκριματικός

11.25 200 μ. (Α) Προκριματικός


Απόγευμα

17.00 μ. Σφυροβολία (Γ) Κ1 Τελικός

17.05 Τριπλούν (Γ) Τελικός

17.10 Δισκοβολία (Α)  Τελικός

17.45 Επί κοντώ (Γ) Τελικός

18.05 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

18.10 Υψος (Γ) Τελικός

18.15 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός

18.25 200 μ. (Γ) 1η Τελική σειρά

18.31 200 μ. (Γ) 2η Τελική σειρά

18.40 Μήκος (Α) Τελικός

18.45 200 μ. (Α) 1η Τελική σειρά

18.50 Ακοντισμός (Α) Τελικός

18.51 200 μ. (Α) 2η Τελική σειρά

19.00 800 μ. (Γ) Τελικός

19.05 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός

19.10 800 μ. (Α) Τελικός

19.20 5.000 μ. (Α) Τελικός

19.40 5.000 μ. (Γ) Τελικός

20.15 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός

20.24  4Χ400 μ.(Γ) Τελικός

20.35  4Χ400 μ.(Α) Τελικός

20.44  4Χ400 μ. (Α) Τελικός

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση