iphone app
android app
iphone app android app
Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017
ΕΥΡΩΛΙΓΚΑ ΣΗΜΑ

Το πρόγραμμα της Ευρωλίγκας για Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό


Το ακριβές πρόγραμμα των αγώνων της ερχόμενης σεζόν που ξεκινά τον Οκτώβρη, έκανε γνωστό η Ευρωλίγκα. Ο Ολυμπιακός είναι αυτός που ρίχνεται πρώτος στη «μάχη», καθώς στις 15 του μήνα και στις 21:45 θα υποδεχθεί την Τσεντεβίτα στο ΣΕΦ.

Μία μέρα αργότερα (16/10), ο Παναθηναϊκός θα είναι στο «παγωμένο» Κουμπάν και στις 19:00 (ώρα Ελλάδας) θα αντιμετωπίσει τη Λοκομοτίβ του Γιώργου Μπαρτζώκα.


Αναλυτικά το πρόγραμμα της Ευρωλίγκας:


1η αγωνιστική (15-16/10/2015) 6η αγωνιστική (19-20/11/2015)1ος Όμιλος

16/10 Χίμκι (Ρωσία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 18/11

15/10 Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Στρασμπούρ (Γαλλία) 19/11

16/10 Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 19/11


2ος Όμιλος

15/10, 21:45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία) 20/11, 20:00

15/10 Λιμόζ (Γαλλία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία) 20/11

16/10 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 19/11


3ος Όμιλος

16/10, 18:00 Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 19/11, 19:00

15/10 Καρσίγιακα (Τουρκία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 19/11

16/10 Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 19/11


4ος Όμιλος

15/10 Μάλαγα (Ισπανία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία) 20/11

15/10 Νταρουσάφακα (Τουρκία)-Σάσαρι (Ιταλία) 20/11

15/10 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 19/11


2η αγωνιστική (22-23/10/2015) 7η αγωνιστική (26-27/11/2015)1ος Όμιλος

22/10 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Χίμκι (Ρωσία) 26/11

23/10 Στρασμπούρ (Γαλλία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία) 26/11

22/10 Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 27/11


2ος Όμιλος

23/10, 21:30 Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 26/11, 21:45

22/10 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 26/11

22/10 Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Λιμόζ (Γαλλία) 26/11


3ος Όμιλος

23/10 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία) 26/11

22/10, 21:45 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Καρσίγιακα (Τουρκία) 27/11, 19:45

23/10 Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία) 27/11


4ος Όμιλος

22/10 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Μάλαγα (Ισπανία) 26/11

23/10 Σάσαρι (Ιταλία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία) 27/11

23/10 Μπάμπεργκ (Γερμανία)-Νταρουσάφακα (Τουρκία) 27/11


3η αγωνιστική (29-30/10/2015) 8η αγωνιστική (3-4/12/2015)1ος Όμιλος

30/10 Χίμκι (Ρωσία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 4/12

30/10 Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 3/12

30/10 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Στρασμπούρ (Γαλλία) 4/12


2ος Όμιλος

30/10, 21:45 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 3/12, 22:00

29/10 Λιμόζ (Γαλλία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 3/12

29/10 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία) 3/12


3ος Όμιλος

30/10 Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία)-Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία) 4/12

29/10 Καρσίγιακα (Τουρκία)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 2/12

29/10, 22:00 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 4/12, 21:45


4ος Όμιλος

30/10 Μάλαγα (Ισπανία)-Νταρουσάφακα (Τουρκία) 4/12

29/10 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία) 3/12

29/10 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Σάσαρι (Ιταλία) 3/12


4η αγωνιστική (5-6/11/2015) 9η αγωνιστική (10-11/12/2015)1ος Όμιλος

5/11 Χίμκι (Ρωσία)-Στρασμπούρ (Γαλλία) 11/12

5/11 Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία) 11/12

6/11 Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)-Φενερμπαχτσέ (Τουρκία) 11/12


2ος Όμιλος

5/11 Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία)-Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία) 11/12

5/11 Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία)-Αναντολού Εφές (Τουρκία) 10/12

5/11, 21:45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Λιμόζ (Γαλλία) 10/12, 21:30


3ος Όμιλος

6/11, 20:00 Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία)-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 11/12, 21:45

6/11 Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία) 10/12

6/11 Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία)-Καρσίγιακα (Τουρκία) 10/12


4ος Όμιλος

6/11 Μάλαγα (Ισπανία)-Σάσαρι (Ιταλία) 10/12

5/11 Μπάμπεργκ (Γερμανία)-Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 10/12

5/11 Νταρουσάφακα (Τουρκία)-ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία) 11/12


5η αγωνιστική (12-13/11/2015) 10η αγωνιστική (17-18/12/2015)1ος Όμιλος

13/11 Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)-Χίμκι (Ρωσία) 17/12

12/11 Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 18/12

13/11 Στρασμπούρ (Γαλλία)-Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία) 17/12


2ος Όμιλος

12/11 Λιμόζ (Γαλλία)-Αρμάνι Μιλάνο (Ιταλία) 18/12

12/11, 20:00 Αναντολού Εφές (Τουρκία)-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ) 18/12, 21:45

13/11 Τσεντεβίτα Ζάγκρεμπ (Κροατία)-Λαμποράλ Κούτσα (Ισπανία) 17/12


3ος Όμιλος

13/11 Καρσίγιακα (Τουρκία)-Ζιελόνα Γκόρα (Πολωνία) 18/12

12/11 Μπαρτσελόνα (Ισπανία)-Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία) 18/12

13/11, 21:45 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζαλγκίρις Κάουνας (Λιθουανία) 17/12, 19:45


4ος Όμιλος

13/11 ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Μάλαγα (Ισπανία) 18/12

12/11 Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Νταρουσάφακα (Τουρκία) 17/12

13/11 Σάσαρι (Ιταλία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία) 17/12

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση