iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2017
ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΜΑΝΙΟΥ

Πενταμελής η Κρητική αποστολή για το Παγκόσμιο Παίδων- Κορασίδων


Ομάδα με ταλέντο, μέλλον και προοπτική να διεκδικήσει καλές εμφανίσεις όχι μόνο σήμερα, αλλά πολύ περισσότερο στο μέλλον βρίσκεται στην Κολομβία εκεί όπου αύριο ξεκινάει το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων.

Την Κρήτη σε αυτό το Παγκόσμιο αθλητικό γεγονός εκπροσωπούν δύο αθλήτριες και ένας αθλητής του ΟΦΗ, μία αθλήτρια του Ελ. Βενιζέλου και άλλη μία του ΓΑΣ Ιεράπετρας. Συγκεκριμένα πρόκειται για τους: Γιώργος Καλογεράκης (ΟΦΗ 400 μ. εμπ), Αφροδίτη Μανιού (ΟΦΗ, Ακοντισμός), Μελίνα Καστρινού (ΟΦΗ, Επταθλο), Κωνσταντίνα Σπανουδάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος, Δισκοβολία) και  Ελένη Γκέλη (ΓΑΣ Ιεράπετρας, Ακοντισμός).

Σε μια διοργάνωση, που παραδοσιακά σημειώνονται αξιόλογες επιδόσεις με το επίπεδο σε πολλά αγωνίσματα να θυμίσει αθλητών μεγαλύτερης κατηγορίας.

Στο Κάλι της Κολομβίας θα βρεθούν 26 αθλητές και αθλήτριες. Παιδιά τα οποία θα ζήσουν για πρώτη φορά ανάλογη εμπειρία, την οποία και θα προσπαθήσουν να επεξεργαστούν και διαχειριστούν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Το έργο της αποστολής είναι ιδιαίτερα δύσκολο, ωστόσο το σημαντικότερο γι αυτά τα παιδιά είναι να μαζέψουν εικόνες και αν είναι δυνατόν να βρεθούν σε επιδόσεις κοντά στα ρεκόρ τους. Αν το καταφέρουν σε θέση περίπτωση θα έχουν ολοκληρώσει απόλυτα επιτυχημένα την παρουσία τους στην διοργάνωση.

Αναλυτικά η ομάδα:


Παίδες

Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνης)

Αγώνισμα: 400 μ.

Προπονητής: Κώστας Λώλης

Ατ. Ρεκόρ: 47.75

Φετινό Ρεκόρ: 47.75

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Τετάρτη (15/7) 19.50 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 23ος


Αθανάσιος Καλάκος (ΓΣ Γλυφάδας)

Αγώνισμα: 800 μ.

Προπονητής: Μανώλης Χάντζος

Ατ. Ρεκόρ: 1.52.91

Φετινό Ρεκόρ: 1.52.91

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Πέμπτη (16/7) 03.50 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 32ος


Γιώργος Καλογεράκης (ΟΦΗ)

Αγώνισμα: 400 μ. εμπ

Προπονητής: Αντώνης Τσατσάκης

Ατ. Ρεκόρ: 53.47

Φετινό Ρεκόρ: 53.47

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Πέμπτη (16/7) 01.50 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 26ος


Μανώλης Καραλής (ΓΣ Κηφισιάς)

Αγώνισμα: Επί κοντώ

Προπονητής: Βασίλης Μεγαλοοικονόμου

Ατ. Ρεκόρ: 5,25 μ.,

Φετινό Ρεκόρ: 5,25 μ.,

Ετος Γέννησης: 1999

Πρόγραμμα: Παρασκευή (17/7) 17.45 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 3ος


Δημήτρης Καραγιάννης (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009)

Αγώνισμα: Επί κοντώ

Προπονητής: Δημήτρης Κυτέας

Ατ. Ρεκόρ: 5,05 μ.

Φετινό Ρεκόρ: 5,05 μ.

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα Παρασκευή (17/7) : 17.45 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 8ος


Μιλτιάδης Τεντόγλου (ΓΣ Γρεβενών)

Αγώνισμα: Μήκος

Προπονητής: Βαγγέλης Παπανίκος

Ατ. Ρεκόρ: 7,69 μ

Φετινό Ρεκόρ: 7,69 μ

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Τετάρτη (15/7) 20.10 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 4ος


Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (Κερκυραϊκός ΓΣ)

Αγώνισμα: Μήκος

Προπονητής: Παύλος Σκορδίλης

Ατ. Ρεκόρ: 7,30 μ.

Φετινό Ρεκόρ: 7,30 μ.

Ετος Γέννησης: 1999

Πρόγραμμα: Τετάρτη (15/7) 20.10 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 25ος


Δημήτρης Μονώπολης (Κερκυραϊκός ΓΣ)

Αγώνισμα: Τριπλούν

Προπονητής: Παύλος Σκορδίλης

Ατ. Ρεκόρ: 14,97 μ.

Φετινό Ρεκόρ: 14,97 μ.

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Πέμπτη (16/7) 02.20 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 15ος


Οδυσσέας Μουζενίδης (ΑΣ Κένταυρος)

Αγώνισμα: Σφαιροβολία

Προπονητής: Γιώργος Μποτσκαριοβ

Ατ. Ρεκόρ: 19,20 μ.

Φετινό Ρεκόρ: 19,20 μ.

Ετος Γέννησης: 1999

Πρόγραμμα: Τετάρτη (15/7) 17.40 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 16ος


Χρήστος Μουλιστάνος (ΑΣ Δοξάτο Δράμας)

Αγώνισμα: Σφαιροβολία

Προπονητής: Αθανάσιος Μουλιστάνος

Ατ. Ρεκόρ: 18,55 μ.

Φετινό Ρεκόρ: 18,55 μ.

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα : Τετάρτη (15/7) 17.40 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 23ος


Μιχάλης Καρτσίνης (Πανελλήνιος ΓΣ)

Αγώνισμα: Δισκοβολία

Προπονητής: Γιάννης Μπαρλής

Ατ. Ρεκόρ: 55,46 μ.

Φετινό Ρεκόρ: 55,46 μ.

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Παρασκευή (17/7) 17.30 ή 18.45 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη:26ος


Γιώργος Τζατζιμάκης (Ανατολή Νέας Ιωνίας)

Αγώνισμα: 10.000 μ. βάδην

Προπονητής: Ηλίας Γκαραβέλας

Ατ. Ρεκόρ: 45.26.83

Φετινό Ρεκόρ: 45.26.83

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Σάββατο (18/7) 17.45 Τελικός

Θέση στην κατάταξη: 18ος


Κορασίδες


Αλεξία Πολυκράτη (Σχολή Μωραΐτη)

Αγώνισμα: 400 μ.

Προπονητής: Αννα Ιακωβίδου

Ατ. Ρεκόρ: 55.40

Φετινό Ρεκόρ: 55.40

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Τετάρτη (15/7) 20.40 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 26η


Νεφέλη Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος Ρόδου)

Αγώνισμα: 100 μ. εμπ.:

Προπονητής: Σταμάτης Μάγος

Ατ. Ρεκόρ: 14.15

Φετινό Ρεκόρ: 14.15

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Τετάρτη (15/7) 19.15 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 30η


Αννα Κιάφα (Αρχέλαος Κατερίνης)

Αγώνισμα: 400 μ. εμπ.:

Προπονητής: Νίκος Μαντζόλης

Ατ. Ρεκόρ: 61.41

Φετινό Ρεκόρ: 61.41

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Πέμπτη (16/7) 01.10 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 26η


Ολυμπία Καραγιάννη (ΜΕΑΣ Τρίτων)

Αγώνισμα: 400 μ. εμπ.:

Προπονητής: Κώστας Χήτας

Ατ. Ρεκόρ: 61.57

Φετινό Ρεκόρ: 61.57

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Πέμπτη (16/7) 01.10 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 27η


Δέσποινα Μαλταμπέ (Αμεινείας Μεσογείων)

Αγώνισμα: Υψος

Προπονητής: Δημήτρης Δαμασκηνός

Ατ. Ρεκόρ: 1,77 μ.

Φετινό Ρεκόρ: 1,77 μ.

Ετος Γέννησης: 1999

Πρόγραμμα: Παρασκευή (17/7) 18.35 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 25η


Ελένη Κουτσαλιάρη (ΓΣ Γρεβενών)

Αγώνισμα: Μήκος

Προπονητής: Βαγγέλης Παπανίκος

Ατ. Ρεκόρ: 6,19 μ.

Φετινό Ρεκόρ: 6,19 μ.

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα : Σάββατο (18/7) 19.25 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 10η


Κωνσταντίνα Σπανουδάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)Αγώνισμα: Δισκοβολία

Προπονητής: Γιώργος Μήλιος

Ατ. Ρεκόρ: 45,70 μ.

Φετινό Ρεκόρ: 45,70 μ.

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Τετάρτη (15/7) 18.00 ή 19.45 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 20η


Δήμητρα Αλεξίου (ΓΣ Εσπερος Λαμίας)

Αγώνισμα: Δισκοβολία

Προπονητής: Κώστας Κοτόπουλος

Ατ. Ρεκόρ: 44,87 μ.

Φετινό Ρεκόρ: 44,87 μ.

Ετος Γέννησης: 1999

Πρόγραμμα: Τετάρτη (15/7) 18.00 ή 19.45 Προκριματικός

Θέση στην κατάταξη: 23η


Αφροδίτη Μανιού (ΟΦΗ)Αγώνισμα: Ακοντισμός

Προπονητής: Γιάννης Αντωνακάκης

Ατ. Ρεκόρ: 51,78 μ.,

Φετινό Ρεκόρ: 51,78 μ.

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Πέμπτη (16/7) 01.00 ή 02.15

Θέση στην κατάταξη: 13η


Ελένη Γκέλη (ΓΑΣ Ιεράπετρας)Αγώνισμα: Ακοντισμός

Προπονητής: Χριστίνα Λιοντάκη

Ατ. Ρεκόρ: 50,90 μ.

Φετινό Ρεκόρ: 50,90 μ.

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Πέμπτη (16/7) 01.00 ή 02.15

Θέση στην κατάταξη: 18η


Νίκη Ξυδώνα (ΑΓΕ Βοιωτίας )

Αγώνισμα: Επταθλο

Προπονητής: Θοδωρής Ξυδώνας

Ατ. Ρεκόρ: 5.146 β.

Φετινό Ρεκόρ: 5.146 β.

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Πέμπτη (17/7) Παρασκευή (18/7)

Θέση στην κατάταξη:28η


Μελίνα Καστρινού (ΟΦΗ)Αγώνισμα: Επταθλο

Προπονητής: Μανώλης Μαυράκης

Ατ. Ρεκόρ: 4.942

Φετινό Ρεκόρ: 4.942

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Πέμπτη (17/7) Παρασκευή (18/7)

Θέση στην κατάταξη:39η


Δήμητρα Μπόχωρη (Φίλιππος Βέροιας)

Αγώνισμα: 5.000 μ. βάδην

Προπονητής: Νίκος Κελεπούρης

Ατ. Ρεκόρ: 24.36.99

Φετινό Ρεκόρ: 24.36.99

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα: Σάββατο (18/7) 19.00 Τελικός

Θέση στην κατάταξη: 21η


Αθανασία Βαΐτση (ΓΑΣ Ιλισός)

Αγώνισμα: 5.000 μ. βάδην

Προπονητής: Ναπολέων Κεφαλόπουλος

Ατ. Ρεκόρ: 24.39.27

Φετινό Ρεκόρ: 24.39.27

Ετος Γέννησης: 1998

Πρόγραμμα : Σάββατο (18/7) 19.00 Τελικός

Θέση στην κατάταξη: 23η

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση