iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 11 Δεκεμβρίου 2017
ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Η ελληνική αποστολή για το Ευρωπαϊκό πίστας που γίνεται στο ΟΑΚΑ


Έξι αθλητές και μία αθλήτρια θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα σήμερα στην πρεμιέρα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος πίστας Νέων Ανδρών/Γυναικών - Εφήβων/Νεανίδων που θα διεξαχθεί στο Ολυμπιακό Ποδηλατοδρόμιο της Αθήνας

Στο  σημερινό πρωινό πρόγραμμα (9:00) που περιλαμβάνει προκριματικούς αγώνες, ξεκίνησε  η πρωταθλήτρια μας Στέλλα Βαρβία στο ατομικό Pursuit νεανίδων. Στην συνέχεια θα ακολουθήσουν ο Γιώργος Γεωργιάδης, ο Αλέξανδρος Ευδοκιμίδης και ο Κώστας Σαλπαδήμος στο ομαδικο σπριντ εφήβων ενώ οι ελληνικές συμμετοχές το πρωί ολοκληρώνονται με τον Γιάννη Σπανόπουλου και τον Βασίλη Τσοπούρογλου στο ατομικό Pursuit νέων ανδρών (U23).

Στο απογευματινό πρόγραμμα (17:00), στην κατηγορία νέων ανδρών (U23) ο Τάσος Αντωνόπουλος θα αγωνιστεί στον τελικό του ενός χιλιομέτρου τράιαλ.

Στους αγώνες θα πάρουν μέρος 400 και πλέον αθλητές κι αθλήτριες από 29 χώρες, ενώ η τελετή έναρξης θα διεξαχθεί την Τρίτη (14/7, 19:30)

Αναλυτικά οι ελληνικές συμμετοχές:


Τρίτη 14 Ιουλίου 2015Ατομικό Pursuit νεανίδων

1. Στέλλα Βαρβία


Ομαδικό σπριντ εφήβων

1. Κώστας Σαλπαδήμος

2. Αλέξανδρος Ευδοκιμίδης

3. Γιώργος Γεωργιάδης


Ατομικό Pursuit νέων ανδρών

1. Γιάννης Σπανόπουλος

2. Βασίλης Τσοπούρογλου


Ένα χιλιόμετρο τράιαλ νέων ανδρών (τελικός)

1. Τάσος Αντωνόπουλος


Τετάρτη 15 Ιουλίου 2015Ατομικό Pursuit εφήβων

1. Γιώργος Σταυρακάκης

2. Κώστας Παπαστάθης


Ομαδικό σπριντ νέων ανδρών

1. Γιάννης Καλογερόπουλος

2. Στέλιος Αγγελίδης

3. Τάσος Αντωνόπουλος


Ένα χιλιόμετρο τράιαλ εφήβων (τελικός)

1. Γιώργος Γεωργιάδης

2. Κώστας Σαλπαδήμος


Πέμπτη 16 Ιουλίου 2015Ατομικό σπριντ εφήβων

1. Αλέξανδρος Ευδοκιμίδης

2. Κώστας Σαλπαδήμος


Ατομικό σπριντ νέων ανδρών

1. Γιάννης Καλογερόπουλος

2. Στέλιος Αγγελίδης


Points νέων γυναικών

1. Ιωάννα Πλέγα-Γαβριλάκη


Points εφήβων

1. Αντώνης Ναλμπάντης

2. Γιώργος Σταυρακάκης


Points νέων ανδρών

1. Γιάννης Σπανόπουλος

2. Ζήσης Σούλιος


500μ. τράιαλ νεανίδων

1. Στέλλα Βαρβία


Παρασκευή 17 Ιουλίου 2015Omnium εφήβων

1. Νίκος Λινάρδος


Omnium νέων ανδρών

1. Γιάννης Σπανόπουλος


Scratch εφήβων

1. Αντώνης Σπανόπουλος

2. Σταύρος Πάσχος


Scratch νέων ανδρών

1. Βασίλης Τσοπούρογλου

2. Κωστάς Μουστάκας


Scratch νέων γυναικών

1. Ιωάννα Πλέγα-Γαβριλάκη


Σάββατο 18 Ιουλίου 2015Omnium εφήβων

1. Νίκος Λινάρδος


Omnium νέων ανδρών

1. Γιάννης Σπανόπουλος


Κυριακή 19 Ιουλίου 2015Keirin νέων γυναικών

1. Ιωάννα Πλέγα-Γαβριλάκη


Keirin εφήβων

1. Αλέξανδρος Ευδοκιμίδης

2. Κώστας Σαλπαδήμος


Keirin νέων ανδρών

1. Γιάννης Καλογερόπουλος

2. Στέλιος Αγγελίδης


Madison νέων ανδρών

1. Ζήσης Σούλιος

2. Τάσος Αντωνόπουλος

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση