iphone app
android app
iphone app android app
Κυριακή 17 Δεκεμβρίου 2017
ΟΑΚΑ

Το πρόγραμμα για το Πανελλήνιο στίβου στο ΟΑΚΑ


Το φετινό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου ανδρών και γυναικών θα διεξαχθεί 25-26 Ιουλίου στο ΟΑΚΑ, όπως είχε ανακοινώσει πριν μερικούς μήνες ο ΣΕΓΑΣ.

Έτσι, η ελληνική ομοσπονδία κλασικού αθλητισμού ανακοίνωσε τις λεπτομέρειες και την προκήρυξη της κορυφαίας διοργάνωσης εντός συνόρων για το φετινό καλοκαίρι, ειδικότερα και τις ώρες και το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος.

Η φετινή διοργάνωση, η οποία περιλαμβάνει ξανά και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων ανδρών και γυναικών, είναι αφιερωμένη σε δύο μεγάλες μορφές του ελληνικού αθλητισμού, τους Ηλία Μισαηλίδη και Κώστα Παπαναστασίου. Αναλυτικά, το πρόγραμμα:


Σάββατο 25 Ιουλίου


ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

9:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Κ1 - Όριο: 57,50μ.

9:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Κεντρικό - Όριο: 42,00μ.

9:30 100μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές

9:50 110μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές

10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α Προκριματικός 2 group 2 στρώματα - Όριο: 2,05μ.

10:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α Προκριματικός 2 group 2 στρώματα - Όριο: 4,70μ.

10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 5,80μ.

10:20 100μ. Γ Προκριματικές Σειρές

10:45 100μ. Α Προκριματικές Σειρές

11:00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ Προκριματικός Κεντρικό - Όριο: 44,00μ.

11:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός A΄& Β΄group Κ1 - 2 βαλβίδες - Όριο: 15,60μ.

11:00 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 15,10μ.

11:20 400μ. Γ Προκριματικές Σειρές

11:45 400μ. Α Προκριματικές Σειρές


ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

17:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ Κ1

18:15 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:20 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Α ΤΕΛΙΚΟΣ

18:30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ Kεντρικό

18:45 100μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:50 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:00 110μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:15 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

19:25 100μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό

19:35 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

19:45 400μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:50 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:55 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

20:05 1500μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

20:10 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό

20:15 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

20:25 1500μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

20:35 3.000μ. με Φ.Ε. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

20:55 3.000μ. με Φ.Ε. Α ΤΕΛΙΚΟΣ

21:20 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

21:29 4 X 100μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

21:35 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

21:44 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

21:53 4 X 100μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 3


ΚΥΡΙΑΚΗ 26 ΙΟΥΛΙΟΥ 2015


ΠΡΩΪΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

9:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός Κ1 - Όριο: 48,00μ.

9:00 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Α΄group Κεντρικό - Όριο: 47,00μ.

9:30 400μ. με Εμπόδια Γ Προκριματικές Σειρές

9:55 400μ. με Εμπόδια Α Προκριματικές Σειρές

10:00 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ Προκριματικός 2 group 2 στρώματα - Όριο: 3,60μ.

10:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ Προκριματικός 2 group 2 στρώματα - Όριο: 1,70μ.

10:00 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 12,60μ.

10:15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α Προκριματικός Β΄group Κεντρικό - Όριο: 47,00μ.

10:25 800μ. Γ Προκριματικές Σειρές

10:45 800μ. Α Προκριματικές Σειρές

11:00 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α Προκριματικός 2 group 2 σκάμματα - Όριο: 7,30μ.

11:05 200μ. Γ Προκριματικές Σειρές

11:10 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ Προκριματικός A΄& Β΄group Κ1 2 βαλβίδες - Όριο: 12,80μ.

11:15 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α Προκριματικός Κεντρικό ή Κ2- Όριο: 64,00μ.

11:25 200μ. Α Προκριματικές Σειρές


ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

17:00 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ Κ1

17:05 ΑΛΜΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

17:10 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ Α ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό

17:45 ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:05 400μ. με Εμπόδια Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:10 ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:15 400μ. με Εμπόδια Α ΤΕΛΙΚΟΣ

18:25 200μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:35 200μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ

18:40 ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ

18:45 800μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

18:50 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ Α ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό

18:55 800μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ Γ ΤΕΛΙΚΟΣ Κεντρικό

19:05 5.000μ. Α ΤΕΛΙΚΟΣ

19:25 5.000μ. Γ ΤΕΛΙΚΟΣ

20:00 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

20:09 4 X 400μ. Γ ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

20:20 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 1

20:29 4 X 400μ. Α ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ 2

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση