iphone app
android app
iphone app android app
Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου 2017
ΠΑΟΚ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Κληρώνει σήμερα για ΠΑΟΚ στη Νιόν



Η πρώτη κλήρωση της χρονιάς για το Champions League και το Europa League της σεζόν 2015-16 θα διεξαχθεί σήμερα (13:00) στη Νιόν της Ελβετίας, με το ελληνικό ενδιαφέρον να εστιάζεται στον ΠΑΟΚ που μπαίνει από... νωρίς στα βάσανα.

Για το Champions League η κλήρωση θα ξεκινήσει στις 13:00 και για το Europa League στις 14:00 για τον Α' προκριματικό και στις 15:30 για τον Β' προκριματικό. Εκεί θα είναι και ο ΠΑΟΚ που θα περιμένει αντίπαλο.

Τα πρώτα ματς του Α' προκριματικού του Champions League θα γίνουν 30 Ιουνίου & 1 Ιουλίου, οι ρεβάνς 7-8 Ιουλίου. Στον Β' προκριματικό τα πρώτα ματς θα γίνουν 14-15 Ιουλίου, οι ρεβάνς 21-22 Ιουλίου.

Τα πρώτα ματς του Α' προκριματικού του Europa League θα γίνουν 2 Ιουλίου, οι ρεβάνς 9 Ιουλίου. Στον Β' προκριματικό τα πρώτα ματς θα γίνουν 16 Ιουλίου, οι ρεβάνς 23 Ιουλίου.


CHAMPIONS LEAGUE


1ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ


Ισχυροί

Δε Νιου Σεντς (Ουαλία) 5.575

Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) 4.200

Πιούνικ Ερεβάν (Αρµενία) 3.550

Σάντα Κολόµα (Ανδόρα) 2.666


Ανίσχυροι

Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία) 2.475

Β36 Τόρσαβν (Ν. Φερόε) 1.450

Λίνκολν Ρεντ Ιµπς (Γιβραλτάρ) 0.550

Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) 0.349


2ος ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ


Ισχυροί

Στεάουα Βουκ. (Ρουµανία) 40.259

Σέλτικ (Σκωτία) 39.080

ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) 35.460

ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία) 35.150

Λουντόγκορετς (Βουλγαρία) 25.350

Ντινάµο Ζάγκρεµπ (Κροατία) 24.700

Μάριµπορ (Σλοβενία) 22.225

Μακάµπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) 18.200

Λέχ Πόζναν (Πολωνία) 17.300

Παρτιζάν Βελιγραδίου (Σερβία) 14.775

Μάλµε (Σουηδία) 12.545

Καραµπάγκ (Αζερµπαϊτζάν) 11.500

Ελσίνκι (Φινλανδία) 11.140

Μόλντε (Νορβηγία) 10.375

Μίντιλαντ (Δανία) 7.960

Βιντεότον (Ουγγαρία) 7.950

Σκεντέρµπεου (Αλβανία) 5.575


Ανίσχυροι

Δε Νιού Σεντς (Ουαλία)* 5.575

Σαράγεβο (Βοσνία) 5.500

Βέντσπιλς (Λετονία) 5.350

Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) 4.875

Τρέντσιν (Σλοβακία) 4.250

Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)* 4.200

Ζαλγκίρις Βίλνιους (Λιθουανία) 3.900

Αστάνα (Καζακστάν) 3.825

Μιλσάµι Ορχεϊ (Μολδαβία) 3.750

Πιούνικ Ερεβάν (Αρµενία)* 3.550

Ρούνταρ Πλέβλια (Μαυροβούνιο) 3.375

Βαρντάρ Σκοπίων (Σκόπια) 3.175

Στιάρναν (Ισλανδία) 3.100

Σάντα Κολόµα (Ανδόρα)* 2.666

Φόλα Ες (Λουξεµβούργο) 2.525

Ντάνταλκ (Ιρλανδία) 2.150

Χιµπέρνιανς (Μάλτα) 1.591

* Αν προκριθούν από τον πρώτο προκριµατικό γύρο


EUROPA LEAGUE


A' προκριματικόςIσχυροί

Γουέστ Χαµ (Αγγλία)

Σερίφ Τίρασπολ (Μολδαβία)

Ρόζενµποργκ (Νορβηγία)

Ελφσµποργκ (Σουηδία)

Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)

Απόλλων Λεµεσού (Κύπρος)

Οµόνοια (Κύπρος)

Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)

ΑΙΚ Στοκχόλµης (Σουηδία)

Νέφτσι Μπακού (Αζερµπαϊτζάν)

Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)

Ζίλινα (Σλοβακία)

Ακτόµπε (Καζακστάν)

Γκόου Αχέντ Ιγκλς (Ολλανδία)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

Ντέµπρετσεν (Ουγγαρία)

Μπρόντµπι (Δανία)

Σαχτάρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)

Ντινάµο Τιφλίδας (Γεωργία)

Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία)

Βοϊβοντίνα Νόβι Σαντ (Σερβία)

Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία)

Χαφναρφιάρνταρ (Ισλανδία)

Σεντ Τζόνστον (Σκωτία)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)

Ράντερς (Δανία)

Στρόµσγκοντσετ (Νορβηγία)

KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)

Γιαγκελόνια (Πολωνία)

Μποτοσάνι (Ρουµανία)

Λοκοµοτίβα Ζάγκρεµπ (Κροατία)

Σάµροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)

Ντουντελάνζ (Λουξεµβούργο)

Ιντερ Μπακού (Αζερµπαϊτζάν)

Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)

Μπερόε Στάρα Ζαγκόρα (Βουλγαρία)

Βαλέτα (Μάλτα)

Ντιφερντάνζ (Λουξεµβούργο)

Ραµποτνίτσκι (Σκόπια)

Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)

Αµπερντίν (Σκωτία)

Ντάτσια Κισινάου (Μολβαδία)

Κόπερ (Σλοβενία)

Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήµ (Ισραήλ)

Ζρνίσκι Μόσταρ (Βοσνία)

ΗΒ Τόρσαβν (Ν. Φερόε)

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)

Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)

Ντοµζάλε (Σλοβενία)

Βαντούζ (Λίχτενσταϊν)


Ανίσχυροι

Τσουκαρίτσκι Βελιγραδίου (Σερβία)

Τσέλιε (Σλοβενία)

Κάλιου Νόµε (Εσθονία)

Φλόρα Ταλίν (Εσθονία)

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)

Σουτγιέσκα Νίκσιτς (Μαυροβούνιο)

Σκόντο Ρίγα (Λετονία)

Βίκινγκουρ (Ν. Φερόε)

Ρένοβα Τζέπτσιστε (Σκόπια)

Οντ Γκρένλαντ (Νορβηγία)

Κουκέσι (Αλβανία)

Γκαµπάλα (Αζερµπαϊτζάν)

Σκέντιγια Τέτοβο (Σκόπια)

Ορντάµπασι Σιµκέντ (Καζακστάν)

Καϊράτ Αλµάτι (Καζακστάν)

ΜΤΚ (Ουγγαρία)

Σιράκ Γκιουµρί (Αρµενία)

Μλάντοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)

Λάτσι (Αλβανία)

Ουλίσες Ερεβάν (Αρµενία)

Σαξάν Γκαγκάουζ Γέρι (Μολδαβία)

Γκλέντοραν (Β. Ιρλανδία)

Βάασα (Φινλανδία)

Ντινάµο Μπατούµι (Γεωργία)

Σπαρτάκ Τσκινβάλι (Γεωργία)

Καλέβ Σιλαµάε (Εσθονία)

Λουζιτάνος (Ανδόρα)

Σεϊναγιόκι (Φινλανδία)

Λάχτι (Φινλανδία)

Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία)

Γιέλγκαβα (Λετονία)

Ολιµπίκ Σαράγεβο (Βοσνία)

Ρούναβικ (Ν. Φερόε)

Σαντ Τζούλια (Ανδόρα)

Ατλάντας Κλαϊπέντα (Λιθουανία)

Γκλέναβον (Β. Ιρλανδία)

Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

Ούνι Κόλετζ Δουβλίνου (Ιρλανδία)

Κρουόγια Πακρουόγις (Λιθουανία)

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο)

Ερµπας UK Μπρόουτον (Ουαλία)

Παρτιζάνι Τιράνων (Αλβανία)

Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεµβούργο)

Τρακάι (Λιθουανία)

Σπαρτάκς Γιουρµάλα (Λετονία)

Μπαλζάν (Μάλτα)

Μπάλα Τάουν (Ουαλία)

Γιουβέντς Ντόγκανα (Σαν Μαρίνο)

Νιούτον (Ουαλία)

Αλασκέρτ (Αρµενία)

Κόλετζ Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)


B' προκριματικόςIσχυροί

Κοπεγχάγη (Δανία)

ΠΑΟΚ (Ελλάδα)

Τραμπζονσπορ (Τουρκία)

Λέγκια (Πολωνία)

Γουέστ Χαμ (Αγγλία)*

Σερίφ (Μολδαβία)*

Ριέκα (Κροατία)

Ρόσενμποργκ (Νορβηγία)*

Έλφσμποργκ (Σουηδία)*

Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία)*

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)*

Ομόνοια (Κύπρος)*

Τουν (Ελβετία)

Άστρα Τζούτζου (Ρουμανία)

Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία)

Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)*

ΑΙΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)*

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)*

Μπλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία)

Σλασκ Βρότσλαβ (Πολωνία)*

Ζίλινα (Σλοβακία)*

Ακτόμπε (Καζαχστάν)*

Γκόου Αχέντ Ιγκλς (Ολλανδία)*

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)*

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)*

Μπρέντμπι (Δανία)*

Σαρλερουά (Βέλγιο)

Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)*

Ντινάμο Τιφλίδας (Γεωργία)*

Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία)*

Βοϊβοντίνα (Σερβία)*

Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία)*

Χαφναρφιάρνταρ (Ισλανδία)*


Ανίσχυροι

Σεντ Τζόνστοουν (Σκωτία)*

Γκέτεμποργκ (Σουηδία)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία)*

Ράντερς (Δανία)*

Στρέμσκοντσετ (Νορβηγία)*

Ρέικιαβικ (Ισλανδία)*

Γιαγκελόνια (Πολωνία)*

Μποτοσάνι (Ρουμανία)*

Λοκομότιβα Ζάγκρεμπ (Κροατία)*

Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)*

Βόλφσμπεργκερ (Αυστρία)

Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)*

Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)*

Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία)*

Μπερόε Στάρα (Βουλγαρία)*

Βαλέτα (Μάλτα)*

Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)*

Χαποέλ Μπιρ Σεβά (Ισραήλ)

Ραμποτνίτσκι (Σκόπια)*

Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)*

Αμπερντίν (Σκωτία)*

Ντάτσια Κισινάου (Μολδαβία)*

Κόπερ (Σλοβενία)*

Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία)*

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)*

Ζρνίσκι Μόσταρ (Βοσνία)*

HB Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε)*

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)*

Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)*

Ινβερνές (Σκωτία)

Ντομζάλε (Σλοβενία)*

Φαντούτς (Λίχτενσταϊν)*

Τσέρνο Μόρε Βάρνα (Βουλγαρία)

* Αν προκριθούν από τον πρώτο προκριµατικό γύρο

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση