iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017
Εθνική Στίβου

Το πρόγραμμα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στίβου


Στις 4μ.μ. θα ανοίξει σήμερα στο Παγκρήτιο Στάδιο η αυλαία του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στίβου ομάδων Α κατηγορίας με το αγώνισμα της σφυροβολίας των ανδρών.

Στις 4:30μ.μ. έχει προγραμματιστεί η τελετή έναρξης, ενώ θα ακολουθήσει το υπόλοιπο αγωνιστικό πρόγραμμα, το οποίο είναι πλούσιο.

Την Κυριακή οι αγώνες θα ξεκινήσουν επίσης στις 4μ.μ., ενώ η τελετή λήξης έχει προγραμματιστεί για τις 8:30μ.μ.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του διημέρου. Σε κάθε αγώνισμα αναγράφεται η ελληνική συμμετοχή με τις επιδόσεις και τις θέσεις τους ανάμεσα στους αντιπάλους τους, σε σχέση με τα φετινά τους ρεκόρ στον ανοιχτό στίβο:


Σάββατο (20/6)16:00 Σφυροβολία Ανδρών (Μιχάλης Αναστασάκης, Ελ. Βενιζέλος, 3ος 72.40μ.)


16:30 Τελετή Εναρξης


16:50 Επί κοντώ Γυναικών (Νικόλ Κυριακοπούλου, ΑΓΕ Κάμειρος, 1η, 4.80μ.)


16:51 4. Σφυροβολία Ανδρών (Μιχάλης Αναστασάκης)


17:00 Σφαιροβολία Ανδρών (Νίκος Σκαρβέλης, 4ος, 19,82μ.)


17:05 400μ. εμπ. 1η σειρά Γυναικών (Ευφροσύνη Θεοδώρου, ΓΣ Πίνδαρος Θηβών, 6η, 58.51)


17:11 400μ. εμπ. 2η σειρά Γυναικών


17:20 400 μ. Εμπ. 1η σειρά Ανδρών (Περικλής Ιακωβάκης, ΑΕ Λεχαινών, 6ος, 50.20)


17:26 400 μ. Εμπ. 2η σειρά Ανδρών


17:30 Τριπλούν Γυναικών (Παρασκευή Παπαχρήστου, ΑΕΚ, 3η, 13.99)


17:35 100 μ. 1η σειρά Γυναικών (Μαρία Μπελιμπασάκη, Σητειακός ΑΟ, 3η, 11.42)


17:40 Δισκοβολία Γυναικών (Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου, ΑΕΚ, 2η, 61.40)


17:41 100 μ. 2η σειρά Γυναικών


17:45 4. Σφαιροβολία Ανδρών


17:55 100 μ., 1 σειρά Ανδρών (Λυκούργος Τσάκωνας, Ελ. Βενιζέλος, 2ος, 10.27)


18:01 100 μ. 2 σειρά Ανδρών


18:15 800 μ. Γυναικών (Ελένη Φιλάνδρα, ΓΕΑ Τρικάλων, 7η, 2.05.28)


18:21 4. Τριπλούν Γυναικών


18:28 4. Δισκοβολία Γυναικών


18:35 1500 μ. Ανδρών (Ανδρέας Δημητράκης, Πανναξιακος)


18:40 Ύψος Ανδρών (Κώστας Μπανιώτης, Ολυμπιάδα Κομ., 3ος, 2.24μ.)


18:45 3000 στιπλ Γυναικών (Μαρία  Παρδαλού, ΑΟ Μύκονου)


19:00 Μήκος Ανδρών (Λούης Τσάτουμας, Μησσηνιακός ΓΣ, 5ος, 7.74μ.)


19:05 400μ. 1η σειρά Γυναικών (Ειρήνη Βασιλείου, ΓΕΗ, 7η, 53.50)


19:10 Ακοντισμός Γυναικών (Σοφία Υφαντίδου, Φίλιππος Βερ., 3η, 57.50)


19:11 400μ. 2η σειρά Γυναικών


19:20 400μ. 1η σειρά Ανδρών (Πέτρος Κυριακίδης, ΟΣΦΠ, 9ος, 47.52)


19:26 400 μ. 2η σειρά Ανδρών


19:35 5000m Ανδρών (Δήμος Μαγγίνας, Εθνικός Αλ.)


19:51 4. Μήκος Ανδρών


19:56 4. Ακοντισμό Γυναικών


20:05 3000 μ. Γυναικών (Αναστασία Καρακατσάνη, ΓΣ Τρικάλων, 5η, 9.23.67)


20:25 4X100 μ. 1η σειρά Γυναικών


20:34 4X100 μ. 1η σειρά Γυναικών


20:45 4X100μ. 1η σειρά Ανδρών


20:54 4X100μ. 2η σειρά Ανδρών


17:05 100 μ. εμπ.1η σειρά Γυναικών (Ελισάβετ Πεσιρίδου, ΓΣ Κηφισιάς, 4η, 13.31)


Κυριακή (21/6)16:00 Σφυροβολία Γυναικών (Ηλιάνα Κοροσίδου, Αίολος Μακεδονίας, 4η, 64.84μ.)


16:45 Επί κοντώ Ανδρών (Κώστας Φιλιππίδης, ΠΓΣ, 1ος 5.77μ.)


16:50 Σφαιροβολία Γυναικών (Σταματία Σκαρβέλη, 8η, 14.88μ.)


16:51 4. Σφυροβολία Γυναικών


17:00 Τριπλούν Ανδρών (Δημήτρης Τσιάμης, ΟΣΦΠ, 4ος, 16.28μ.)


17:11 100 μ. εμπ.2η σειρά Γυναικών


17:25 110 μ. εμπ.1η σειρά Ανδρών (Κώστας Δουβαλίδη, ΣΚΑ Δράμας, 1ος, 13.47)


17:30 Δισκοβολία Ανδρών (Γιώργος Τρέμος, ΓΕΑ Τρικάλων, 7ος, 59.40μ.)


17:31 110 μ. εμπ.2η σειρά Ανδρών


17:35 4. Σφαιροβολία Γυναικών


17:45 800 μ. Ανδρών (Κώστας Νακόπουλος, ΓΕΑ Τρικάλων, 9ος, 1.49.36)


17:51 4. Τριπλούν Ανδρών


18:00 1500 μ. Γυναικών (Αναστασία Μαρινάκου, ΓΕΑ Τρικάλων, 11η, 4.33.50)


18:10 3000 μ. στιπλ Ανδρών (Ηλίας Κάσσος, ΟΦΚΑ Οδυσσέας Αγ. Δημ., 12ος, 9.13.51)


18:15 Ύψος Γυναικών (Τατιάνα Γκούσιν, ΓΣ Κηφισιάς, 4η, 1.84μ.)


18:20 4. Δισκοβολία Ανδρών


18:30 200 μ. 1η σειρά Γυναικών (Μπελιμπασάκη Μαρία, Σητειακός ΑΟ, 2η, 23.15)


18:35 Μήκος Γυναικών (Χάιδω Αλεξούλη, Πελασγός Λ., 2η, 6.69μ.)


18:36 200 μ. 2η σειρά Γυναικών


18:50 200 μ. 1η σειρά Ανδρών (Λυκούργος Τσάκωνας, Ελ. Βενιζέλος, 1ος, 20.09)


18:56 200 μ. 2η σειρά Ανδρών


19:00 Ακοντισμός Ανδρών (Παρασκευάς Μπατζάβαλης, Ζευς Τρικάλων, 6ος, 76.40)


19:05 5000 μ. Γυναικών (Ουρανιά Ρεμπούλη, ΓΣ Ν. Λέρου).


19:26 4. Μήκος Γυναικών


19:35 3000 μ. Ανδρών (Μάρκος Γκούρλιας (ΓΑΣ Ιλισός, 5ος, 8.22.89)


19:45 4. Ακοντισμός Ανδρών


19:55 4 x 400 μ. 1η σειρά Γυναικών


20:04 4 x 400 μ. 2η σειρά Γυναικών


20:15 4 x 400 μ. 1η σειρά Ανδρών


20:24 4 x 400 μ. 2η σειρά Ανδρών


20:30 Τελετή λήξης

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση