iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2017
ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ

Καμπιτάκης και Αχλάτη νικητές στο Δρόμο Κνωσού- Γιούχτα



Με μεγάλη επιτυχία διεξήχθη την Κυριακή ο 2ος δρόμος στα μονοπάτια της Κνωσού & του Γιούχτα που διοργάνωσε ο Σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης με την συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης του Δήμου Αρχανών-Αστερουσίων και του Ομίλου Υπεραποστάσεων Κρήτης όπου πάνω από 200 αθλητές, μικροί, μεγάλοι και πεζοπόροι έδωσαν το παρόν στην φετινή διοργάνωση.

Στον αγώνα των 18.500 χλμ ξεκίνησαν το πρωί από την Κνωσό περίπου 180 αθλητές και πεζοπόροι και τερμάτισαν 112 νικητής στους άνδρες ήταν ο ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΟΦΗ με χρόνο 1ώρα 37΄21 ενώ στις γυναίκες η

ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ  από την Ιεράπετρα με 2 ώρες 15΄51.

Παράλληλα έγιναν και αγώνες 500 μέτρων για Δημοτικά Σχολεία και Γυμνάσια.

Στα αξιοσημείωτα ήταν η βράβευση του βετεράνου αθλητή Γιώργου Γενετζάκη από τον σύλλογο Μαραθωνοδρόμων για την προσφορά του στον αθλητισμό.

Παραβρέθηκαν στον αγώνα ο περιφερειάρχης Κρήτης κος Αρναουτάκης Σταύρος και ο Δήμαρχος του Δήμου Αρχανών -Αστερουσίων Κοκοσάλης Μανόλης.

Οι διοργανωτές ευχαριστούν τους χορηγούς που με την πολύτιμη χορηγία τους συνετέλεσαν στην διοργάνωση τους: ΒΟΤΟΜΟΣ Α.Ε.-New balance-βιβλιοπωλείο Ανθολόγιο-ΦΗΜΗ Α.Ε. ΚΣΟΣ-ΑΝΕΚ-ΒLUSTAR-Μινωικές Γραμμές- Ενωση Ηρακλείου- Παπαδάκη Σούλα Κέτερινγκ-βιοτεχνία Κρουασάν Μαυροφρύδης-φούρνος Αντώνη Βενέρη-Κρητικός Φούρνος-Καραμέλο-ξηρούς καρπούς Σηφάκη.

Επίσης το τμήμα Σαμαρειτών Ηρακλείου-τον Φίλιο Ζευς- την Ελληνική Αστυνομία- για την πολύτιμη βοήθεια τον πολιτιστικό Σύλλογο Βαθύπετρου και Αρχανών-την τοπική κοινότητα αρχανών τους μουσικούς Νίκο & μάριο Ηλιάκη τον Αντώνη Χαριτάκη & Σήφη Λιγοψυχάκη  (Στειακός)επίσης  όλους τους  εθελοντές & συμμετέχοντες αθλητές και πεζοπόρους.

Οι πρώτοι σε κάθε κατηγορία έχουν ως εξής:


2ος ΔΡΟΜΟΣ ΣΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ ΤΗΣ ΚΝΩΣΣΟΥ & ΤΟΥ ΓΙΟΥΧΤΑ                   ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ                                 ΓΕΝΙΚΗ  ΚΑΤΑΤΑΞΗ 18,500 χλμ

1ος

ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ ΜΙΛΤΟΣ ΟΦΗ

1η

ΑΧΛΑΤΗ ΜΑΡΙΝΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

2ος

ΣΥΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

2η

FEDERSEN HELLENA GERMANY

3ος

ΤΖΙΩΤΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

3η

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ


                     Ως 19 ΧΡΟΝΩΝ

1ος

ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΔΑΥΙΔ ΣΜΚ


                                  ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 20-29

1ος

ΜΑΓΕΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟ

1η

ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ ΑΝΕΞΑΡΤ.

2ος

ΜΠΑΛΑΔΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ Danidogs

2η
3ος

ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΡΕΘΥΜΝΟ

3η

                                    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 30-39

1ος

ΠΕΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ

1η

ΠΑΚΙΔΗ ΣΥΛΒΙΑ  ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

2ος

ΜΑΡΤΙΝΟΒΙΤΣ ΘΟΔΩΡΑΣ ΑΝΕΞΑΡΤ

2η

ΓΟΥΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΑΝΙΑ

3ος

ΝΕΡΑΤΖΟΥΛΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΓ.ΝΙΚ.

3η

ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΖΩΗ ΣΜΚ


                                     ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 40-49

1ος

ΦΕΡΕΤΖΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΥΚ

1η

ΜΠΟΛΕ ΚΛΕΜΕΝΤΙΝΑ upsiorunner

2ος

ΣΕΡΠΕΤΣΙΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ

2η

ΒΟΓΙΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΟΦΗ

3ος

ΜΠΡΙΤΖΟΛΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ ΟΥΚ

3η

ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ Cotinos


                                       ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 50-59

1ος

ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡ

1η

ΚΑΛΑΘΑΚΗ ΕΥΑ ΣΜΚ

2ος

ΜΠΙΤΖΕΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΜΚ

2η
3ος

ΚΛΗΡΟΝΟΜΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

3η
1ος

ΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΟΦΗ

1η

ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ


ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ 500 μέτρα  τάξεις πρώτη-τρίτη

1ος

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

1η

ΚΑΣΣΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

2ος

ΝΕΡΑΤΖΟΥΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

2η

ΣΠΗΛΙΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ

3ος

ΤΖΕΝΑΚΗΣ ΛΕΥΤΕΡΗΣ

3η

ΔΙΑΚΟΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ


ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ 500 μέτρα τάξεις Τετάρτη-έκτη

1ος

ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

1η

ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΧΡΥΣΑ

2ος

ΜΠΕΤΕΙΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

2η

ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ

3ος

ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

3η

ΤΟΤΗ ΚΛΑΟΥΝΤΙΑ


Γυμνασίων 500 κοριτσιών

1Η

ΜΑΝΙΟΥΔΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ

2Η

ΓΕΝΕΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση