iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 06 Δεκεμβρίου 2016
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ

Υψηλοί στόχοι για τους Κρήτες στο Πανελλήνιο κλειστού στίβου


Με υψηλούς στόχους μετέχουν οι αθλητές και οι αθλήτριες από την Κρήτη στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου που διεξάγεται σήμερα και αύριο στο ΣΕΦ.

Οι επιδόσεις μετράνε και για πρόκριση στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Πράγας και σίγουρα αυτό δίνει επιπλέον κίνητρο σε αθλητές και αθλήτριες. Από τη ΓΕΗ οι Ειρήνη και Άννα Βασιλείου θα τρέξουν στα 400 μ. με στόχο τη διάκριση, με την πρώτη ήδη να έχει κάνει ατομικό ρεκόρ πριν δύο εβδομάδες. Με στόχο τη διάκριση αγωνίζονται και οι αθλητές του ΟΦΗ και συγκεκριμένα οι Δημήτρης Πατραμάνης (ύψος), Γιώργος Καλογεράκης (400 μέτρα), Βαγγέλης Σπυριδάκης (τριπλούν) και Ελίνα Καστρινού (πένταθλο).

Απευθείας τελικοί θα γίνουν σε πέντε αγωνίσματα του Πανελληνίου Πρωταθλήματο Ανδρών -Γυναικών, το οποίο θα γίνει το Σαββατοκύριακο στο κλειστό του ΣΕΦ.

Ύστερα από την επεξεργασία των δηλώσεων, αποφασίστηκε πως δεν θα γίνει προκριματικός στα 60 μ. εμπ. Ανδρών και Γυναικών, στο επί κοντώ Ανδρών, στο ύψος Ανδρών και τη σφαιροβολία Γυναικών.

Παράλληλα θα υπάρξει αλλαγή στο πρόγραμμα κι έτσι ο τελικός στο επί κοντώ των Ανδρών θα ξεκινήσει στις 19.20 και ο τελικός στο ύψος των Ανδρών στις 19.45. Τέλος τα 3.000 μ. βάδην των γυναικών θα ξεκινήσουν στις 18.45 και τα 5.000 μ. των Ανδρών στις 19.05.


Το πρόγραμμα (σε παρένθεση τα όρια συμμετοχής στους τελικούς)


Σάββατο (14/2)Πρωί

09:00 ΜΗΚΟΣ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    Αγώνας Επιλογής    (5,80μ.)

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    ΑΝΔΡΩΝ    Αγώνας Επιλογής    (14,50μ.)

09:30 60μ.    ΕΠΤΑΘΛΟ 1        

09:50 60μ.    ΑΝΔΡΩΝ    Προκριματικές Σειρές    

10:00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    ΑΝΔΡΩΝ    Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ    (4,60μ.)

ΥΨΟΣ    ΑΝΔΡΩΝ    Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ    (2,05μ.)

10:15 ΜΗΚΟΣ    ΕΠΤΑΘΛΟ 2        

10:20 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    ΑΝΔΡΩΝ    Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ    (4,60μ.)

ΥΨΟΣ    ΑΝΔΡΩΝ    Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ    (2,05μ.)

10:40 60μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    Προκριματικές Σειρές    

11:15 400μ.    ΑΝΔΡΩΝ    Προκριματικές Σειρές    

11:30 ΜΗΚΟΣ    ΑΝΔΡΩΝ    Αγώνας Επιλογής    (7,30μ.)

11:45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    ΕΠΤΑΘΛΟ 3        

12:05 400μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    Προκριματικές Σειρές    

13:30 ΥΨΟΣ    ΕΠΤΑΘΛΟ 4        


Απόγευμα

18:45 3.000μ. Βάδην    ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

10:05 5.000μ. Βάδην    ΑΝΔΡΩΝ    ΤΕΛΙΚΟΣ

19:00 ΜΗΚΟΣ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    ΤΕΛΙΚΟΣ

19:05 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    ΑΝΔΡΩΝ    ΤΕΛΙΚΟΣ

19:20 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    ΑΝΔΡΩΝ    ΤΕΛΙΚΟΣ

19:45 60μ. Παιδικός Αγώνας    Κορίτσια    

19:45 ΥΨΟΣ    ΑΝΔΡΩΝ    ΤΕΛΙΚΟΣ

19:50 60μ. Παιδικός Αγώνας    Αγόρια    

20:05 60μ.    ΑΝΔΡΩΝ    1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:11 60μ.    ΑΝΔΡΩΝ    2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:20 60μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:26 60μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:30 ΜΗΚΟΣ    ΑΝΔΡΩΝ    ΤΕΛΙΚΟΣ

20:35 400μ.    ΑΝΔΡΩΝ    1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:41 400μ.    ΑΝΔΡΩΝ    2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:50 400μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

20:56 400μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

21:05 1.500μ.    ΑΝΔΡΩΝ    ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

21:25 1.500μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ


Κυριακή (15/2)Πρωί

10:00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ    ΑΝΔΡΩΝ    Αγώνας Επιλογής    (15,00μ.)

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    Αγώνας Επιλογής    (13,00μ.)

ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ    (3,60μ.)

ΥΨΟΣ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    Αγώνας Επιλογής/1ο Γκρουπ    (1,70μ.)

60μ. με Εμπόδια    ΑΝΔΡΩΝ    Προκριματικές Σειρές    

10:20 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ    (3,60μ.)

ΥΨΟΣ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    Αγώνας Επιλογής/2ο Γκρουπ    (1,70μ.)

10:25 60μ. με Εμπόδια    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    Προκριματικές Σειρές    

10:45 800μ.    ΑΝΔΡΩΝ     Προκριματικές Σειρές    

11:00 800μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    Προκριματικές Σειρές    

11:15 200μ.    ΑΝΔΡΩΝ     Προκριματικές Σειρές    

11:30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    Αγώνας Επιλογής    (12,60μ.)

12:05 60μ. με Εμπόδια    ΠΕΝΤΑΘΛΟ 1        

12:15 200μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    Προκριματικές Σειρές    

12:45 ΥΨΟΣ    ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2        

13:00 60μ. με Εμπόδια    ΕΠΤΑΘΛΟ 5        

14:00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    ΕΠΤΑΘΛΟ 6        

14:30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3        


Απόγευμα

15:30 ΜΗΚΟΣ    ΠΕΝΤΑΘΛΟ 4    

16:00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    ΤΕΛΙΚΟΣ

16:45 3.000μ.    ΑΝΔΡΩΝ    1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

16:55 ΤΡΙΠΛΟΥΝ    ΑΝΔΡΩΝ    ΤΕΛΙΚΟΣ

17:00 3.000μ.    ΑΝΔΡΩΝ    2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

17:15 3.000μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    ΤΕΛΙΚΟΣ

17:35 1000μ.    ΕΠΤΑΘΛΟ 7    

17:45 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    ΤΕΛΙΚΟΣ

17:50 800μ.    ΠΕΝΤΑΘΛΟ5    

18:05 60μ. με Εμπόδια    ΑΝΔΡΩΝ    1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:10 ΥΨΟΣ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    ΤΕΛΙΚΟΣ

18:12 60μ. με  Εμπόδια    ΑΝΔΡΩΝ    2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:25 60μ. με Εμπόδια    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    ΤΕΛΙΚΟΣ

18:32 60μ. με Εμπόδια    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:40 200μ.    ΑΝΔΡΩΝ    1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:46 200μ.    ΑΝΔΡΩΝ    2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

18:55 200μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:01 200μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:10 800μ.    ΑΝΔΡΩΝ    1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:16 800μ.    ΑΝΔΡΩΝ    2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:25 800μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    2η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

19:31 800μ.    ΓΥΝΑΙΚΩΝ    1η ΤΕΛΙΚΗ ΣΕΙΡΑ

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση