iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 08 Δεκεμβρίου 2016
ΜΙΝΩΙΚΗ ΑΛΜΥΡΟΣ

ΕΠΣΗ: Νίκες των πρωτοπόρων, στην 5άδα ο Ρωμανός


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Ολοκληρώθηκαν τα παιχνίδια του σαββατοκύριακου στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣΗ.

Στον 1ο Όμιλο της Α1 Κατηγορίας, ο πρωτοπόρος Ρούβας νίκησε 0-1 τις Μοίρες και η Μινωική 2-1 τον Αλμυρό, ενώ σημαντικό βαθμό (1-1) πήρε στην Γαλιά ο ΠΑΝΟΜ, διατηρώντας τις ελπίδες για την 5η θέση.

Στον 2ο Όμιλο της Α1 Κατηγορίας, πολύ σημαντικό ήταν το "διπλό' του Ρωμανού με 1-2 στο Ζαρό, αποτέλεσμα που "κλείδωσε" την πεντάδα για την ομάδα της Ελιάς. Για τον ίδιο όμιλο, ο πρωτοπόρος ΠΟΑ επικράτησε εύκολα με 0-4 του Κόροιβου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του σαββατοκύριακου σε όλες τις τοπικές κατηγορίες:


Α1 ΕΠΣΗ-1ος όμιλος (16η)

ΑΕΚ-Ανάληψη                  3-0

ΑΕ Ηρακλής/Θέρισος-Ασίτες      2-2

Δόξα Γ.-ΠΑΝΟΜ                  1-1

Μοίρες-Ρούβας                   0-1

Μινωική-Αλμυρός                  2-1


Α1 ΕΠΣΗ-2ος όμιλος (16η)

ΕΓΟΗ-Αστέρας Μ.                  1-0

Ζαρός-Ρωμανός                  1-2

Κόροιβος-ΠΟΑ                  0-4

ΑΟΤ-Αγ. Βαρβάρα            1-0

ΟΦΑ-Πατούχας                   3-0α.α.


Α2 ΕΠΣΗ (15η)

Τύλισος-Ομόνοια                  1-2

Ραύκος-Κεραυνός                  1-3

Μαραθώνας-Λίντο             2-1

Χερσόνησος-Ατρόμητος       1-0

Μεταξοχώρι-Ελπίδες            1-1

Γόρτυς-Φαιστός                   1-1

Δαφνές-Ανθεστίων             6-3

Εθνικός-Δεμάτι                   1-2


Β1 ΕΠΣΗ (14η)

Γαρίπα-Μονοφάτσι             3-2

Δωριέας-Γούβες                  6-1

Ν. Εργοτέλη-Διαγόρας             0-2

Κουνάβοι-Τριτωνία             1-2

Δίας-ΑΟΚ                        1-2

Πόρος-Βόνη                   3-0

Ηρακλής Ν.-Μοχός            4-1


Β2 ΕΠΣΗ (14η)

Ερμής Ατσ.-Δειλινά            0-3

Κορφές-Χαραυγή                  0-3

Αθλόπολις-Ολυμπιακός Μ.       10-1

Αναγέννηση Δ.Π.-Κόρακας      2-1

Ελλ. Δαίδαλος-Ασήμι             4-0

Αγ. Δημήτριος-Πυργιώτισσα      1-2

Δαμάστα-Παλιανή                  4-0


Γ' ΕΠΣΗ (13η)

Ν. Αστέρα Μ.-Πυργού            2-2

Ν. Ηροδότου-ΠΟΗ            5-0

Ν. Μινωικής-Ίνι                   2-0

Ν. Μοιρών-Ποταμιές            10-1

Ν. Αλμ./Αθλ.-Γωνιές            2-0

Κεραυνός Π.-Δόξα             0-6

Πήγασος-Γοργολαΐνι            3-0

Ρεπό: Ποσειδώνας

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση