iphone app
android app
iphone app android app
Τετάρτη 07 Δεκεμβρίου 2016
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

Το πρόγραμμα του Κυπέλλου


Το δρόμο που χάραξαν Βέροια, Αστέρας Τρίπολης και Παναθηναϊκός, που έχουν το απόλυτο στη συγκομιδή βαθμών, θα προσπαθήσουν να ακολουθήσουν σήμερα και αύριο οι υπόλοιποι διεκδικητές του «εισιτηρίου» που οδηγεί στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Την πρόκριση έχει εξασφαλίσει και ο ΟΦΗ, αφού παίρνει «στα χαρτιά» το «τρίποντο» στην αναμέτρηση με τη Νίκη Βόλου και έτσι με επτά βαθμούς θα δώσει το «παρών» στην επόμενη φάση του θεσμού.

Ο Ολυμπιακός με τον Αντώνη Νικοπολίδη στον πάγκο του, φιλοξενείται από το Φωστήρα, ενώ δύσκολη αποστολή θα έχει ο ΠΑΟΚ, αφού χρειάζεται πάση θυσία τη νίκη και συνδυασμό αποτελεσμάτων για να μπορέσει να βρεθεί στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης και τελευταίας αγωνιστικής των ομίλων:

1ος Όμιλος

Τετάρτη (7/1, 19.30)

Φωστήρας - Ολυμπιακός: Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας), Βοηθοί: Πάτρας (Μακεδονίας), Μπετσόγλου (Κορινθίας).

Πανιώνιος - Παναχαϊκή: Διαιτητής: Στυλιάρας (Αιτ/νιας), Βοηθοί: Κωστάρας, Ζυγούρης (Αιτ/νιας)

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός      4

2. Παναχαϊκή      3

3. Πανιώνιος      2

4. Φωστήρας      1

2ος Όμιλος

Τετάρτη (7/1, 17.15)

Κέρκυρα - ΠΑΟΚ: Διαιτητής: Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας), Βοηθοί: Κουρομπίλια (Δυτ. Αττικής), Ποντίκης (Πρέβεζας).

ΠΑΣ Γιάννινα - Απόλλων Καλαμαριάς: Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών), Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Χουλιάρας (Αιτ/νιας).

Η βαθμολογία

1. Γιάννινα      4

2. Κέρκυρα      3

3. Απόλλων Καλ.      3

4. ΠΑΟΚ      1

3ος Όμιλος

Πέμπτη (8/1, 15.00)

Νίκη Βόλου - ΟΦΗ 0-3 α.α.

Ξάνθη - Ζάκυνθος: Διαιτητής: Κύζας (Δράμας), Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Καραγκιοζόπουλος (Ημαθίας).

Η βαθμολογία

1. ΟΦΗ      7*

2. Ζάκυνθος      4

3. Ξάνθ      3

4. Νίκη Βόλου      0

* Ο ΟΦΗ πήρε τους βαθμούς στα χαρτιά αφού η Νίκη Βόλου έχει αποσυρθεί.

4ος Όμιλος

Τετάρτη (7/1, 15.00)

Εθνικός Σερρών - Λεβαδειακός: Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης), Βοηθοί: Χαρίσης (Γρεβενών), Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης).

Πλατανιάς - Ηρακλής: Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας), Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Σωτηρόπουλος (Αχαΐας).

Η βαθμολογία

1. Λεβαδειακός      4

2. Ηρακλής      4

3. Πλατανιάς      3

4. Εθνικός Γαζώρου      0

5ος Όμιλος

Πέμπτη (8/1, 17.15)

ΑΕΚ - Ατρόμητος: Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσου), Βοηθοί: Μπαλτάς (Αχαΐας), Φραγκιαδάκης (Δωδ/νήσου).

Πανθρακικός - Ηρακλής Ψαχνών: Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας), Βοηθοί: Εμπλιούκ (Ξάνθης), Παπαδόπουλος (Μακεδονίας).

Η βαθμολογία

1. ΑΕΚ      4

2. Ατρόμητος      4

3. Πανθρακικός      2

4. Ηρακλής Ψ.      0

6ος Όμιλος

Τετάρτη (7/1, 15.00)

Ερμιονίδα - Εργοτέλης: Διαιτητής: Σπάθας (Πειραιά), Βοηθοί: Μαγιάννης, Γεωργαράς (Άρτας).

Βέροια - Απόλλων Σμύρνης: Διαιτητής: Ντίτσος (Πρέβεζας), Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Τζαφόλιας (Ανατ. Αττικής).

Η βαθμολογία

1. Βέροια      6

2. Απόλλων Σμ.      4

3. Εργοτέλης      1

4. Ερμιονίδα      0

7ος Όμιλος

Τετάρτη (7/1, 15.00)

Τύρναβος - Αστέρας Τρίπολης: Διαιτητής: Καμπαξής (Ευβοίας), Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Καραϊσαρίδης (Πιερίας).

Καλλονή - Αιγινιακός: Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας), Βοηθοί: Απτοσόγλου, Δόσης (Αθηνών).

Η βαθμολογία

1. Αστέρας Τρ.      6

2. Τύρναβος      4

3. Καλλονή      1

4. Αιγινιακός      0

8ος Όμιλος

Πέμπτη (8/1, 19.30)

ΑΟΧανιά - Παναθηναϊκός: Διαιτητής: Γιάχος (Χίου), Βοηθοί: Ζησιμόπουλος (Πειραιά), Λάμπρου (Ανατ. Αττικής). 4ος: Μουρτζάκης (Ηρακλείου).

Παναιτωλικός - Ολυμπιακός Βόλου: Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου), Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Μεσσήνης (Αχαΐας).

Η βαθμολογία

1. Παναθηναϊκός      6

2. ΑΟΧανιά      4

3. Ολυμπιακός Β.      1

4. Παναιτωλικός      0

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση