iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016
ΣΕΝΤΡΑ SUPER LEAGUE

Σημαντικά παιχνίδια σε Κρήτη και Βόρειο Ελλάδα


Πέραν του κρητικού ντέρμπι ανάμεσα στον Πλατανιά και τον ΟΦΗ υπάρχουν και άλλα ενδιαφέροντα ματς στην 16η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Το παιχνίδι του Ολυμπιακού στη Μυτιλήνη κόντρα στην Καλλονή είναι ένα εξ αυτών.

Οι Πειραιώτες θέλουν τη νίκη με την οποία θα μπορέσουν στο ενδεχόμενο που κάνουν νέες γκέλες ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός να εδραιωθούν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Από την πλευρά τους, οι νησιώτες – αν πάρουν το «τρίποντο» - θα πλησιάσουν στην πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος.

Από εκεί και πέρα, σημαντική αναμέτρηση είναι και αυτή ανάμεσα στον Πανθρακικός και τη Βέροια με τις δύο ομάδες να χρειάζονται εναγωνίως τους βαθμούς της νίκης.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας:


Σάββατο (20/12) ���������


Πανθρακικός-Βέροια (15:00, Novasports 2)

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Ιωαννίδης (Αργολίδας), βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας), Νικόλαος Φαντόπουλος (Πειραιάς). Τέταρτος ο Γεώργιος Κομίνης.


Πλατανιάς-ΟΦΗ (17:15, Novasports 2)

Διαιτητής: Σταύρος Τριτσώνης (Αθηνών), βοηθοί Δημήτρης Τάτσης (Ηπείρου), Ηλίας Αλεξέας (Μεσσηνίας). Τέταρτος ο Ηλίας Σπάθας.


Καλλονή-Ολυμπιακός (19:30, Novasports 1)

Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος (Ηπείρου), βοηθοί Λάζαρος Δημητριάδης (Μακεδονίας), οι Λεωνίδας Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου). Τέταρτος ο Στέφανος Μαντάκης.


Κυριακή (21/12)


Πανιώνιος-Ατρόμητος (15:00, Novasports 2)

Διαιτητής: Χαράλαμπος Καλογερόπουλος, βοηθοί Δημήτριος Γκάγκας (Λάρισας), Χρήστος Μαγιάννης (Άρτας). Τέταρτος ο Ιωάννης Καμπαξής.


Νίκη Βόλου-Παναιτωλικός (17:15, Novasports 2)

Διαιτητής: Απόστολος Αμπάρκιολης (Καβάλας), βοηθοί οι Δήμος Αναστόπουλος (Αρκαδίας), Ιορδάνης Δημητριάδης (Καστοριάς). Τέταρτος ο Γεώργιος Κύζας.


Αστέρας Τρίπολης-SKODA Ξάνθη (17:15, Novasports 2)

Διαιτητής: Μιχάλης Κουκουλάκης, βοηθοί οι Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας), Χρήστος Ακρίβος (Αθήνων). Τέταρτος Γεώργιος Δασκαλόπουλος


Εργοτέλης-ΠΑΣ Γιάννινα (17:15, Novasports 3)

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος, βοηθοί οι Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νίας), Χρυσούλα Κουρομπίλια (Δυτικής Αττικής). Τέταρτος ο Σταύρος Μάνταλος


Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ (19:30, Novasports 1)

Διαιτητής: Ανδρέας Παππάς (Αθηνών) βοηθοί Βασίλειος Καμπούρης (Εύβοιας), Νικόλαος Γεωργαράκος (Αθηνών). Τέταρτος ο Αλέξανδρος Δημητρόπουλος.


Δευτέρα (22/12)


Παναθηναϊκός-Κέρκυρα (19:30, Novasports1)

Διαιτητής: Μάριος Λαμπρόπουλος (Ηλείας), βοηθοί οι Κωνσταντίνος Ποντίκης (Πρέβεζας), Χασάν Κούλα (Ξάνθης). Τέταρτος Αλέξανδρος Δημητρόπουλος.

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση