iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 08 Δεκεμβρίου 2016
ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ ΣΕΝΤΡΑ

Μάχες σε κορυφή και ουρά στη Σούπερ Λίγκα


Με μεγάλο ενδιαφέρον στην κορυφή και την ουρά του βαθμολογικού πίνακα διεξάγεται σήμερα και αύριο η 15η εμβόλιμη αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας.

Και οι τρεις κρητικές ομάδες αγωνίζονται σήμερα αναζητώντας τα θετικά αποτελέσματα που θα βελτιώσουν τη θέση τους στο βαθμολογικό πίνακα, με το δεύτερο στη βαθμολογία Ολυμπιακό να υποδέχεται τον ανανεωμένο Πανιώνιο του Μαρίνου Ουζουνίδη. Το ντέρμπι της αγωνιστικής θα γίνει αύριο, με τα Γιάννινα να υποδέχονται τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής αλλά και η βαθμολογία:

Σήμερα

15:00: Πανθρακικός - Αστέρας Τρίπολης

Διαιτητής: Μαντάκης (Ημαθίας), Βοηθοί: Δημητριάδης (Καστοριάς), Μερκενίδης (Μακεδονίας), 4ος: Θάνος (Γρεβενών).

15:00: Κέρκυρα - Εργοτέλης

Διαιτητής: Γιάχος (Χίου), Βοηθοί: Σωτηρόπουλος (Αχαΐας), Τσολάκης (Αθηνών), 4ος: Παναγιωτόπουλος (Αιτ/νιας).

17:15: Βέροια - Νίκη Βόλου

Διαιτητής: Παππάς (Αθηνών), Βοηθοί: Γεωργακάκος (Αθηνών), Καραϊσαρίδης (Πιερίας), 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων).

17:15: Παναιτωλικός - Πλατανιάς

Διαιτητής: Αρετόπουλος (Τρικάλων), Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Βλάσσης (Λασιθίου), 4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών).

17:15: ΟΦΗ - Καλλονή

Διαιτητής: Δελφάκης (Αρκαδίας), Βοηθοί: Γρεβένης (Χαλκιδικής), Πετρόπουλος (Αρκαδίας), 4ος: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής).

17:15: Ατρόμητος - Λεβαδειακός

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας), Βοηθοί: Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Πασχάλης (Ηπείρου), 4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου).

19:30: Ολυμπιακός - Πανιώνιος

Διαιτητής: Λιαχούδης (Μακεδονίας), Βοηθοί: Απτοσόγλου (Αθηνών), Σίπκας (Πέλλας), 4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας).

Αύριο

17:15: ΠΑΣ Γιάννινα - ΠΑΟΚ

Διαιτητής: Βοσκάκης (Ρεθύμνου), Βοηθοί: Βέρρης (Λέσβου), Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), 4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας).

19:30: Ξάνθη - Παναθηναϊκός

Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Καραβασίλης (Καβάλας), 4ος: Καλογερόπουλος (Αθηνών).

ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΠΑΟΚ      31

2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      27

3. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ      26

4. ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.      24

5. ΒΕΡΟΙΑ      21

6. ΞΑΝΘΗ      21

7. ΚΑΛΛΟΝΗ      20

8. ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ      20

9. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ      19

10. ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ      18

11. ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ      15

12. ΚΕΡΚΥΡΑ      15

13. ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ      14

14. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ      14

15.ΟΦΗ      13

16. ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ      10

17. ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ      7

18. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ      7

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση