iphone app
android app
iphone app android app
Παρασκευή 02 Δεκεμβρίου 2016
ΕΚΠΟΜΠΗ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ

Ξεκινάει ο 9ος Διαγωνισμός Μαγειρικής-Ζαχαροπλαστικής


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Την Παρασκευή και το σαββατοκύριακο, 12, 13 και 14 Δεκεμβρίου 2014, θα λάβει χώρα ο 9ος Κρητικός Διαγωνισμός Μαγειρικής Ζαχαροπλαστικής & Καλλιτεχνικής Δημιουργίας της Μεσογείου στο Διεθνές Εκθεσιακό Κέντρο Κρήτης στις Γούρνες Ηρακλείου, τον οποίο διοργανώνει η Λέσχη Αρχιμαγείρων Κρήτης και στηρίζει η Περιφέρεια Κρήτης.

Ο συγκεκριμένος διαγωνισμός συντελεί στην προβολή του τουρισμού και της γαστρονομίας προάγοντας την κρητική διατροφή και τα τοπικά προϊόντα.

Το διαγωνισμό στηρίζει επίσης ο Παγκρήτιος Σύλλογος Διευθυντών Ξενοδόχων, το Σωματείο Μαγείρων, η Ομοσπονδία Αρχιμαγείρων Ελλάδος, o World Association of Chefs Societies και τα Επιμελητήρια Κρήτης.

Το πρόγραμμα του τριημέρου έχει ως εξής:

9ος Κρητικός Διαγωνισμός Μαγειρικής-Ζαχαροπλαστικής και Καλλιτεχνικής Δημιουργίας της Μεσογείου 2014

 ΔΕΚΚ, πρώην Αμερικάνικη Βάση, Γούρνες Ηρακλείου            12 - 13  & 14  Δεκεμβρίου 2014

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ  ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΩΝ & ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ   
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12/12/2014 Ώρα διεξαγωγής
Έναρξη Διαγωνισμού 10:00
ΚΛΑΣΗ Α' ΕΤΟΙΜΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ 10:30
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ-ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ /ΔΗΜΟΣΙΕΣ & ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ

Κατηγορία Α-1

Έτοιμες παρασκευές με βούτυρο

Κατηγορία Α-2

Έτοιμες παρασκευές επεξεργασμένης καραμέλας

Κατηγορία Α-3

Έτοιμες παρασκευές με σοκολάτα (ντεκόρ σοκολάτας)

(Οι κατηγορίες κρίνονται ξεχωριστά)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ

Κατηγορία Α-4

Zεστό πιάτο σούπα με βάση το ψάρι

10:00-11:00
ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ-ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ

Κατηγορία Α-5

Γλυκό εστιατορίου με βάση τα εσπεριδοειδή

11:30-12:30
ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ

Κατηγορία Α-6

Ζεστό πιάτο από  καρέ κατσίκι

12:45-13:45
ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ

Κατηγορία Α-7

Ζεστό πιάτο με σαλιγκάρια

14:15-15:15
ΚΛΑΣΗ Β' ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ & ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

Κατηγορία Β-1

Ζεστό πιάτο (συνδυασμός χοιρινού & οσπρίων)

15:30-16:30
ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Παρουσίαση 2 γλυκών εστιατορίου με σοκολάτα από τον Pastry chef Θέμο Ρήγα

11:00-12:30

"Χαρούπι στο χθες και στο σήμερα" με προϊόντα από τον την Creta Carob. Ζωντανές παρουσιάσεις συνταγών με χαρούπι από μέλη της ΛΑΚ

13:30-15:00
ΤΕΛΟΣ 1ης ΗΜΕΡΑΣ, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ 18:00    
       ΣΑΒΒΑΤΟ 13/12/2014 Ώρα διεξαγωγής
ΚΛΑΣΗ Γ' ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ & ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ / ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ -ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ      (ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΝΤΕΚΟΡ) 10:00

Κατηγορία Γ-1

Έτοιμες παρασκευές-παρουσιάσεις - σκάλισμα τυριού

Κατηγορία Γ-2

Έτοιμες παρασκευές - σκαλίσματα σε φρούτα και λαχανικά

(Οι κατηγορίες κρίνονται ξεχωριστά)
ΚΛΑΣΗ Δ' ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ & ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

Κατηγορία Δ-1

Ζεστό πιάτο από φρέσκο ψάρι

11:00-12:00
ΚΛΑΣΗ Ε' ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ

Κατηγορία Ε-1

Πιάτο με κουνέλι σε συνδυασμό με χόρτα εποχής

12:30-13:30

Κατηγορία Ε-2

Ζεστό πιάτο: συνδυασμός ψάρι με θαλασσινά

13:45-14:45
ΚΛΑΣΗ ΣΤ' ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ & ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ         
  (ΟΜΑΔΕΣ 4 ΜΑΘΗΤΩΝ)

Κατηγορία ΣΤ-1

Πρώτο πιάτο, Δεύτερο πιάτο, Σαλάτα, Επιδόρπιο

15:00-16:30
(θέμα είναι το πετιμέζι και το πορτοκάλι)
ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Ομιλία από την κυρία Σαμιώτη Φωτεινή για το πρόγραμμα πιστοποίησης bio hellas

11:30-12:30

Ζωντανή παρουσίαση κρητικών αλλαντικών

13:00-14:00

Πολιτιστικός Σύλλογος Ανωγείων - Ζωντανή Τυροκόμηση

14:00-15:00
ΤΕΛΟΣ 2ης ΗΜΕΡΑΣ, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ 18:00   
3η ΗΜΕΡΑ       ΚΥΡΙΑΚΗ 14/12/2014 Ώρα διεξαγωγής
ΚΛΑΣΗ Ζ' ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ-ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ

Κατηγορία Ζ-1

Παρουσίαση 4 στοιχείων πρωινού ξενοδοχείου: 2 γλυκά και 2 αλμυρά

10:00-11:00
ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ
(ΥΛΙΚΑ ΑΓΝΩΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΣΚΟΥΦΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ CRETAN FOOD NEWS

Κατηγορία Z-2

Παρασκευή (ζεστό πιάτο)

11:30-13:00
ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ
(ΥΛΙΚΑ ΑΓΝΩΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟ)
ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΣΚΟΥΦΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ CRETAN FOOD NEWS

Κατηγορία Z-3

Παρασκευή (γλυκό)

13:30-15:00
ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Παραδοσιακές συνταγές από Πολιτιστικούς Συλλόγους  

11:30-12:30

"Μαγειρεύουμε με τα παιδιά"  

13:00-14:30
ΟΜΙΛΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΥ 16:00
ΤΕΛΟΣ 3ης ΗΜΕΡΑΣ, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΑΠΟΝΟΜΗ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ  18:00   

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση