iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 08 Δεκεμβρίου 2016
ΚΑΡΑΤΕ

Απόλυτα επιτυχημένο το Παγκόσμιο Κύπελλο Καράτε


Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το Παγκόσμιο Κύπελλο Shito-ryu Shukokai Karatedo "Yamada Cup 2014", το οποίο φιλοξενήθηκε στο κλειστό στα Δύο Αοράκια και διοργάνωσε η Παγκρήτια Ακαδημία Πολεμικών Τεχνών με τη συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης και τη συνεργασία του Δήμου Ηρακλείου και της Αθλητικής Εταιρείας του Δήμου.

Οι θεατές που βρέθηκαν στο γήπεδο το Σάββατο απόλαυσαν υψηλού επιπέδου αγώνες και χάρηκαν τις ελληνικές συμμετοχές που ξεχώρισαν στις περισσότερες κατηγορίες.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του Παγκοσμίου Κυπέλλου "Yamada Cup 2014" ανά κατηγορία:


KUMITE


Males Kumite, 6-7 ετών, -23 Κιλά:

1. Παγωμένος Χαράλαμπος

2. Λουκάκης Ιάκωβος

3. Βασιλάκης Στέλιος

3. Μηναδάκης Ευάγγελος


Males Kumite, 6-7 ετών, -30 Κιλά:

1. Σάχλας Σωτήρης

2. Σφακιανάκης Δημ.

3. Κολομίτσεβ Άγγελος

3. Φραγκούλης Ιωάννης


Males Kumite, 6-7 ετών, +30 Κιλά:

1. Γκούφας Γεώργιος

2. Αστιρακάκης Ιωάννης

3. Ζαμπετάκης Λεωνίδας

3. Χουρδάκης Ιωάννης


Males Kumite, 8-9 ετών, -30 Κιλά

1. Καλόγηρος Γεώργιος

2. Δεγιομανωλάκης Εμμανουήλ

3. Φραγιαδάκης Ιωάννης

3. Σαβοϊδάκης Ηρακλής


Males Kumite, 8-9 ετών, -40 Κιλά:

1. Χατζηγεωργίου Στυλιανός

2. Μακρυπόδης Παναγιώτης

3. Πρωιμάκης Ιωσήφ


Males Kumite, 10-11 ετών, -35 Κιλά:

1. Καρακωνσταντής Κωνσταντίνος

2. Ρουβάκης Εμμανουήλ

3. Διαμαντάρας Απόστολος

3. Βαλοπιτας Ιωάννης


Males Kumite, 10-11 ετών, -45 Κιλά:

1. Μπελουχάκης Ιωάννης

2. Γιαννάκης Ματθαίος

3.  Ζαϊμάκης Μάριος

4.  Κρουσανιωτάκης Εμμανουήλ


Males Kumite, 10-11 τών, -45 Κιλά:

1. Λαντζουράκης Εμμανουήλ

2. Τραπιέρης Άγγελος

3. Βάσιλας Νικόλαος

3. Σκεπαστιανός Ραφαήλ


Males Kumite, 10-11 τών, +45 Κιλά:

1. Ψυχογιουδάκης

2. Παναγιωτάκης Χρήστος

3. Μαρκουράκης Κων/νος

3. Κανάκης Δημήτριος


Males Kumite, 12-13 ετών, -55 Κιλά:

1. Καλαϊτζής Δημήτριος

2. Σφυράκης Ιωάννης

3. Διαμαντάρας Ευάγγελος

3. Σαπουντζάκης Εμμανουήλ


Males Kumite, 12-13 ετών, +55 Κιλά:

1. Καρουζάκης Εμμανουήλ

2. Wong Marco

3. Ζαχαριουδάκης Ματθαίος

3. Pereira Tadeu


Males Kumite, 14-15 ετών, -55 Κιλά:

1. Χανιωτάκης Στυλιανός

2. Νταμοτσίδης Ιωάννης

3. Φράγκος Εμμανουήλ

3. Μπόκας Ευάγγελος


Males Kumite, 14-15 ετών, +55 κιλά:

1. Σηφάκης Εμμανουήλ

2. Οδυσσεάκης Άγγελος

3. Διγαλάκης Νικόλαος

3. Κελαντωνάκης Νικόλαος


Males Kumite 16-17 ετών, +65 Κιλά:

1. Σουλτάτος Στέφανος

2. Παπαδάκης Ιωάννης

3. Bento Rafael

3. Ρεμιδιανάκης Ηρακλής


Males Kumite, 18+ ετών, -70 Κιλά:

1. Βερερουδάκης Μιχαήλ

2. Thomson Joseph

3. Μαράκης Εμμανουήλ

3. Dinis Lucio


Males Kumite, 18+ ετών, -80 Κιλά:

1. Stephenson Paul

2. Bento Goncalo

3. Μάνος Αναστάσιος

4. Machado Daniel


Males Kumite, 18+ ετών, +80 Κιλά:

1. Καραϊσκάκης Αλέξανδρος

2. Carr John

3. Ferreira Diogo

3. Μαθιουδάκης Κων/νος


Males Kumite, 18+ ετών, Open:

1. Stephenson Paul

2. Thomson Joseph

3. Karaiskakis Alexandros

3. Pereira Luis


Males Shobu Ippon Kumite, 18+ ετών:

1. Carr John

2. Thomson Joseph

3. Bento Goncalo

3. Stephenson Paul


ΓΥΝΑΙΚΕΣ:


Females Kumite, 8-9 ετών, -35 Κιλά:

1. Μπόκα Άννα

2. Αποστολάκη Μαρία

3. Κυριακάκη Έλενα

3. Ρουβάκη Ελένη


Females Kumite, 10-11 ετών, -35 Κιλά:

1. Μουζουράκη Αφροδίτη

2. Τζορμπατζάκη Δέσποινα

3. Ρεμιδιανάκη Ελευθερία

3. Ριζάκη Βασιλική


Females Kumite, 10-11 ετών, -45 Κιλά:

1. Πανακάκη Κάλλια

2. Βαρδαλαχάκη Μαρκέλα

3. Πετράκη Ιωάννα

3. Χουμα Ευφραιμία


Females Kumite, 12-13 ετών, -55 Κιλά:

1. Κυδωνάκη

2. Αμαργιωτάκη Παναγιώτα

3. Μπιτζαράκη Χαρίκλεια

3. Σταματάκη Ιωάννα


Females Kumite, 12-13 ετών, +55 Κιλά:

1. Μανωλαράκη Χαρά

2. Κιοστεράκη Πελαγία

3. Σπανουδάκη Μαρία

3. Σαμονάκη Μαρία


Females Kumite, 14-15 ετών, -50 Κιλά:

1. Λούσα Μαργαρίτα

2. Συμεουδάκη Δέσποινα

3. Κλινάκη Ειρήνη

3. Μπιτζαράκη Αμαλία


Females Kumite, 14-15 ετών, +50 Κιλά:

1. Μούστου Αρετή

2. Χαιρετάκη Κορίνα

3. Τζωρμπατζάκη Ελένη

3. Ραπτάκη Ελένη


Females Kumite, 16-17 ετών, -60 Κιλά:

1. Lopes Ana

2. Silva Ana

3. Ασκιανάκη Ροδάνθη

3. Κερούλη Ιωάννα


Females Kumite, 18+ ετών, -65 Κιλά:

1. Hitchen Laura

2. Azer Merna

3. Dinis Ana

3. Μιχελουδάκη Αντωνία


Females Kumite, 18+ ετών, +65 Κιλά:

1. Smith Leanne

2. Gill Adele

3. Case Becky

3. Παπαβασιλείου Δέσποινα


Females Shobu Ippon Kumite, 18+ ετών:

1. Hitchen Laura

2. Gill Adele

3. Azer Merna

3. Case Becky


Females Kumite Open, 18+ ετών:

1. Hitchen Laura

2. Azer Merna

3. Gill Adele

3. Dinis Ana


KATA


ΑΝΔΡΕΣ:


Males Kata, 8-9 ετών:

1. Χαλκιαδάκης Εμμανουήλ

2. Μανδουράρης Ιωάννης

3. Στεφανάκης Ευάγγελος

3. Μακρυπόδης Μάριος


Males Kata, 10-11 ετών:

1. Ρουβάκης Εμμανουήλ

2. Παναγιωτάκης Χρήστος

3. Γιαννάκης Ματθαίος

3. Καρακωνσταντής Κων/νος


Males Kata, 12-13 ετών:

1. Pereira Tadeu

2. Wong Marko

3. Σφυράκης Ιωάννης

3. Βαρουχάκης Μύρος


Males Kata, 14-15 ετών:

1. Καραϊσκάκης Λέανδρος

2. Χανιωτάκης Στυλιανός

3. Μαρκάκης Γεώργιος

3. Αναγνωστάκης Αθανάσιος


Males Kata, 16-17 ετών:

1. Bento Rafael

2. Λεονταράκης Εμμανουήλ

3. Ρεμιδιανάκης Ηρακλής


Males Kata, 18+ ετών

1. Καραϊσκάκης Αλέξανδρος

2. Μαθιουδάκης Κωνσταντίνος

3. Πετράκης Δημήτριος

3. Carr John


Males Kata Veterans A, 36-45 ετών:

1. Plumb Andrew

2. Pereira Luis

3. Baptista Jorge

3. Silva Joaquim


Males Kata Veterans B, 46+ ετών:

1. Takigaura Yuken

2. Kazaferovic Emsud

3. Καραϊσκάκης Νικόλαος


ΓΥΝΑΙΚΕΣ:


Females Kata, 8-9 ετών:

1. Ρουβάκη Ελένη

2. Γιαννάκη Σοφία

3. Λούσα Μερίτα

3. Γιαννάκη Σοφία


Females Kata, 10-11 ετών:

1. Βασιλάκη Δανάη

2. Βεσέλη Βαλέρια

3. Τζορμπατζάκη Δέσποινα

3. Ρεμιδιανάκη Ελευθερία


Females Kata, 12-13 ετών:

1. Μπιτζαράκη Χαρίκλεια

2. Σταματάκη Ιωάννα

3. Μανωλαράκη Χαρά

3. Αμαργιωτάκη Παναγιώτα


Females Kata, 14-15 ετών:

1. Λούσα Μαργαρίτα

2. Μπιτζαράκη Αμαλία

3. Χαιρετάκη Κορίνα

3.  Χελιδώνη Αριστέα


Females Kata, 16-17 ετών:

1. Silva Ana

2. Πρωιμάκη Εύα

3. Κουμπανάκη Πόπη

3. Ana Lopes


Females Kata, 18+ ετών:

1. Καραϊσκάκη Ειρήνη

2. Azer Merna

3. Dinis Ana


ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ:


ΟΜΑΔΙΚΟ KUMITE ΑΝΔΡΩΝ:

1. ΕΛΛΑΔΑ

2. ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ

3. ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ


ΟΜΑΔΙΚΟ KATA ΑΝΔΡΩΝ:

1. ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ

2. ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

3. ΕΛΛΑΔΑ


ΟΜΑΔΙΚΟ KUMITE ΓΥΝΑΙΚΩΝ:

1. ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ

2. ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

3. ΕΛΛΑΔΑ


ΟΜΑΔΙΚΟ KATA ΓΥΝΑΙΚΩΝ:

1. Πορτογαλία

2. Ελλάδα

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση