iphone app
android app
iphone app android app
Παρασκευή 09 Δεκεμβρίου 2016
Θέατρο Λυσιστράτη από τη Θεατρική Ομάδα του Πανεπιστημίου

Η Θεατρική Ομάδα του Π.Κ. ταξιδεύει με τη "Λυσιστράτη" στην Αθήνα


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Στην Αθήνα ταξιδεύει η θεατρική ομάδα των Φοιτητών του Πανεπιστημίου Κρήτης, όπου προσκεκλημένη από φίλους και παλιά της μέλη θα παρουσιάσει την τελευταία επιτυχία της, "Λυσιστράτη" του Αριστοφάνη, σε σκηνοθεσία Γιώργου Αντωνάκη.

Η παράσταση θα δοθεί αύριο Σάββατο στις 9 το βράδυ στο Θέατρο "Βεάκη" (Στουρνάρη 32, Εξάρχεια) με ελεύθερη είσοδο για το κοινό.

Η μετάφραση είναι του Κώστα Τσιάνου, η μουσική του Χρήστου Λεοντή, οι χορογραφίες της Στεφανίας Σπυροπούλου, η σκηνογραφία-ενδυματολογία των FABROS ART και η τεχνική επιμέλεια του Βαγγέλη Πάντουλα.

Στην παράσταση συμμετέχουν οι φοιτητές:

Λυσιστράτη: Θεοδωράκη Μαρία (ΕΠΠ)

Κλεονίκη: Φραγγιαδούλη Ελευθερία (Βιολογικό)

Μυρρίνη: Τσαγλιώτη Εμμανουέλα (Ιατρική, μεταπτυχ.)

Λαμπιτώ: Μεϊμάρη Ελίζα (Μαθηματικό)

Πρόβουλος: Σαρτζετάκης Ευτύχης (δάσκαλος)

Τοξότης: Ντάσης Βασίλης (Βιολογικό)

Γέρος: Γεωργαντής Παναγιώτης (Βιολογικό μεταπτυχ.)

Γριά: Τσαγκαράκη Όλγα (Μαθηματικό)

Γυναίκα Α': Κόπακα Άννα (Βιολογικό)

Γυναίκα Β': Δημόκα Βασιλική (Μαθηματικό)

Γυναίκα Γ': Μίνη Έβελυν Ελένη (Ιατρική)

Κινησίας: Κουκλάκης Κωσταντίνος (CSD)

Μωρό: Πολυχρονόπουλος Βαγγέλης (ΕΠΠ)

Κήρυκας Σπαρτιάτης: Μαράκης Βαγγέλης (Φυσικό, μεταπτυχ.)

Πρύτανης Αθηναίος: Φραγγιαδούλης Αλέκος (ΕΠΠ)

Πρέσβης Σπαρτιατών-Μανής: Σουλτάτος Γιάννης (Ιστορικό-Αρχαιολογικό)

Συμφιλίωση 1: Τουλουπάκη Ειρήνη (ΤΕΜ)

Συμφιλίωση 2: Γκούρλια Κρυσταλλία (Βιολογικό)

Τραγουδιστής: Κουτεντάκης Άρης (μηχανολόγος μηχανικός).

Χορός Γερόντων-Κορυφαίοι: Γάτσος Βαγγέλης (Μαθηματικό), Γεωργαντής Παναγιώτης (Βιολογικό, μεταπτυχ.), Κουκλάκης Κωνσταντίνος (CSD), Κουτεντάκης Άρης (μηχανολόγος μηχανικός), Λοράνδος Φίλιππος (Βιολογικό), Μαράκης Βαγγέλης (Φυσικό, μεταπτυχ.), Ντάσης Βασίλης (Βιολογικό), Παπαδάκης Νίκος (Ιατρική), Πολυχρονόπουλος Βαγγέλης (ΕΠΠ), Σουλτάτος Γιάννης (Ιστορικό-Αρχαιολογικό), Φραγγιαδούλης Αλέκος (ΕΠΠ).

Χορός Γυναικών-Κορυφαίες: Βαξεβάνη Νικόλ (Χημικό), Βερνάδου Εμμανουέλα (Βιολογικό), Γκούρλια Κρυσταλλία (Βιολογικό), Δημόκα Βασιλική (Μαθηματικό), Ζιούβα Ροδούλα (ΤΕΤΥ), Καραπλή-Πετριτσοπούλου Αθηνά (Βιολογικό), Κόπακα Άννα (Βιολογικό), Μίνη Έβελυν-Ελένη (Ιατρική), Πάλλα Ανατολή-Γεωργία (Εκκλησιαστική και Ψαλτική Μουσική), Τουλουπάκη Ειρήνη (ΤΕΜ), Τριανταφυλλάκη Νικολέτα (Μαθηματικό), Τσαγκαράκη Όλγα (Μαθηματικό).

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση