iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 25 Σεπτεμβρίου 2017
ΣΤΙΒΟΣ

Η αποστολή του στίβου για τους Βαλκανικούς στο Βουκουρέστι


Στη Ρουμανία θα γίνει το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (26-27/7) το Βαλκανικό Πρωτάθλημα ανδρών- γυναικών. Η διοργάνωση θα φιλοξενηθεί στην πόλη Πιτέστι και θα αποτελέσει την τελευταία αγωνιστική ευκαιρία των αθλητών για να εξασφαλίσουν τη συμμετοχή τους στο ευρωπαϊκό ρωτάθλημα της Ζυρίχης.

Η ελληνική ομάδα, θα αναχωρήσει για τη γειτονική χώρα την Παρασκευή και θα επιστρέψει την Δευτέρα. Την αποστολή αποτελούν 18 άνδρες και 19 γυναίκες.


Αναλυτικά η ομάδα


Άνδρες

100μ.: Γιάννης Νυφαντόπουλος (Ελευθέριος Β.), Βασίλης Τσούσης (Μεσσηνιακός)

200 μ.: Μιχάλης Δαρδανελιώτης (Τρίτων)

400 μ.: Πέτρος Κυριακίδης (ΟΣΦΠ), Μιχάλης Δαρδανελιώτης (Τρίτων)

1.500 μ.: Ανδρέας Δημητράκης (Παναξιακός)

400 μ. εμπ.: Γιάννης Λουλάς (Πυγμή Ευόσμου), Κωνσταντίνος Κωνσταντής (ΑΟ Φιλοθέης)

110 μ. εμπ.: Νίκος Σαισανάς (Ελευθέριος Β.)

Μήκος: Μιχάλης Μερτζανίδης (ΟΣΦΠ), Γιώργος Τσάκωνας (ΓΑΣ Σκάλας)

Τριπλούν: Δημήτρης Μπαλταδούρος (Ηλιούπολης)

Επί κοντώ: Θοδωρής Χρυσανθόπουλος (Κόροιβος Αμ.)

Σφαιροβολία: Ηλίας Καταβάτης (ΓΣ Πρωτέας)

Δισκοβολία: Μανώλης Πεντίκης (ΑΣ Αλέξανδρος)

Σφυροβολία: Κώστας Κωστογλίδης (ΓΣ Ηρακλής)

Ακοντισμός: Γιώργος Ηλτσιος (ΟΣΦΠ), Παρασκευάς Μπατζάβαλης (Ζευς Τρικάλων)

4Χ100 μ.: Νυφαντόπουλος, Τσούσης, Σαισανάς, Μπαλταδούρος

4Χ400 μ.: Κυριακίδης, Δαρδανελιώτης, Λουλάς, Κωνσταντής


Γυναίκες

100 μ.: Γεωργία Κοκλώνη (ΑΕΚ), Μαρία Γάτου (Ηρακλής)

200 μ.: Ανδριάνα Φέρρα (ΟΣΦΠ)

400 μ.: Δέσποινα Μουρτά (Ολυμπιάδα Πατρών), Αργυρώ Πιντή (ΠΑΟΚ)

800 μ.: Ελενα Φιλάνδρα (ΠΓΣ)

1.500 μ.: Ελένη Θεοδωρακοπούλου (ΑΕΚ)

5.000 μ.: Αναστασία Καρακατσάνη (ΓΣ Τρικάλων)

100 μ. εμπ.: Μαρία Πιννή (Υγεία Ρόδου), Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς)

400 μ. εμπ.: Κατερίνα Δαλάκα (ΓΣ Ηρακλής)

3.000 μ. στιπλ: Μαρία Παρδαλού (ΑΟ Μυκόνου)

Μήκος: Χάιδω Αλεξούλη (Πελασγός)

Υψος: Τατιάνα Γκούσιν (ΓΣ Κηφισιάς)

Τριπλούν: Χριστίνα Αλβερτσιάν (ΑΓΕΜΣ Σπάρτακος)

Επί κοντώ: Λορέλα Μάνου (Κερκυραϊκός)

Δισκοβολία: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΑΕΚ)

Σφυροβολία: Κατερίνα Βαμβουκάκη (ΓΑΣ Τρικάλων)

7αθλο: Σοφία Υφαντίδου (Φίλιππος Β.)

4Χ100 μ.: Κοκλώνη, Γάτου, Φέρρα, Πεσιρίδου

4Χ400 μ.: Μουρτά, Πιντή, Δαλάκα, Θεοδωρακοπούλου

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση