iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 23 Νοεμβρίου 2017
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΚΟΖΟΡΩΝΗΣ ΤΖΑΝΑΚΑΚΗΣ

Το θρίλερ της ανόδου... βήμα προς βήμα


Απόλλων, Εργοτέλης και Καλλονή είναι οι ομάδες που εξασφάλισαν την απευθείας άνοδο στη Super League, ενώ Παναιτωλικός, Ηρακλής, Ολυμπιακός και Νίκη Βόλου θα διεκδικήσουν μέσω πλέι οφ το τέταρτο και τελευταίο εισιτήριο.

Ενδεικτική του πώς εξελίχτηκε το πρωτάθλημα είναι η διακύμανση της τριάδας ανόδου ανά αγωνιστική. Οπως θα διαπιστώσετε, η τριάδα άλλαξε πολλές φορές στη διάρκεια της σεζόν.

Πιο χαρακτηριστικό είναι το παράδειγμα της Καλλονής, που από την 5η έως και την 40ή αγωνιστική ήταν εκτός των τριών πρώτων θέσεων κι όμως τελικά κατάφερε να πάρει την απευθείας άνοδο.


1η αγωνιστική

Νίκη Βόλου 3

Φωκικός 3

Ολυμπιακός Βόλου 3


2η αγωνιστική

Φωκικός 6

Πανσερραϊκός 6

Νίκη Βόλου 4 (4-2)


3η αγωνιστική

Φωκικός 7

Πανσερραϊκός 7

Καλλονή 7


4η αγωνιστική

Πανσερραϊκός 10

Καλλονή 10

Εργοτέλης 9


5η αγωνιστική

Νίκη Βόλου 10

Πανσερραϊκός 10

Καλλονή 10


6η αγωνιστική

Γιαννιτσά 12

Λάρισα 12

Πανσερραϊκός 11


7η αγωνιστική

Γιαννιτσά 15

Λάρισα 13

Πανσερραϊκός 12


8η αγωνιστική

Γιαννιτσά 15

Λάρισα 14

Εργοτέλης 14


9η αγωνιστική

Γιαννιτσά 15

Λάρισα 15

Εθνικός Γαζώρου 15

Εργοτέλης 15

Απόλλων 15


10η αγωνιστική

Εθνικός Γαζώρου 18

Απόλλων 18

Εργοτέλης 16


11η αγωνιστική

Απόλλων 18

Εργοτέλης 19

Εθνικός Γαζώρου 19


12η αγωνιστική

Απόλλων 24

Εργοτέλης 22

Ηρακλής Ψαχνών 21


13η αγωνιστική

Απόλλων 24

Νίκη Βόλου 23

Εργοτέλης 22


14η αγωνιστική

Απόλλων 27

Εργοτέλης 25

Νίκη Βόλου 24


15η αγωνιστική

Εργοτέλης 28

Απόλλων 27

Νίκη Βόλου 27


16η αγωνιστική

Απόλλων 30

Εργοτέλης 28

Νίκη Βόλου 28


17η αγωνιστική

Νίκη Βόλου 31

Εργοτέλης 31

Απόλλων 31


18η αγωνιστική

Εργοτέλης 34

Απόλλων 31

Νίκη Βόλου 31

Ηρακλής Ψαχνών 31


19η αγωνιστική

Εργοτέλης 37

Ηρακλής Ψαχνών 34

Νίκη Βόλου 32


20ή αγωνιστική

Εργοτέλης 40

Ηρακλής Ψαχνών 35

Νίκη Βόλου 32


21η αγωνιστική

Εργοτέλης 41

Ηρακλής Ψαχνών 38

Απόλλων 34


22η αγωνιστική

Εργοτέλης 41

Ηρακλής Ψαχνών 39

Απόλλων 37


23η αγωνιστική

Εργοτέλης 41

Ηρακλής Ψαχνών 39

Απόλλων 38


24η αγωνιστική

Εργοτέλης 44

Ηρακλής Ψαχνών 39

Λάρισα 39


25η αγωνιστική

Εργοτέλης 44

Απόλλων 41

Ηρακλής Ψαχνών 40

Λάρισα 40


26η αγωνιστική

Εργοτέλης 47

Απόλλων 42

Ηρακλής Ψαχνών 41

Λάρισα 41

Πανσερραϊκός 41


27η αγωνιστική

Εργοτέλης 48

Απόλλων 45

Ολυμπιακός Βόλου 43


28η αγωνιστική

Εργοτέλης 49

Απόλλων 48

Ολυμπιακός Βόλου 46


29η αγωνιστική

Απόλλων 51

Εργοτέλης 50

Ολυμπιακός Βόλου 49


30ή αγωνιστική

Εργοτέλης 53

Ολυμπιακός Βόλου 52

Απόλλων 52


31η αγωνιστική

Απόλλων 55

Εργοτέλης 53

Ολυμπιακός Βόλου 52


32η αγωνιστική

Απόλλων 58

Ολυμπιακός Βόλου 55

Εργοτέλης 54


33η αγωνιστική

Απόλλων 61

Ολυμπιακός Βόλου 56

Εργοτέλης 54

Νίκη Βόλου 54


34η αγωνιστική

Απόλλων 64

Ολυμπιακός Βόλου 59

Παναιτωλικός 56


35η αγωνιστική

Απόλλων 64

Ολυμπιακός Βόλου 60

Παναιτωλικός 59


36η αγωνιστική

Απόλλων 64

Εργοτέλης 61

Ολυμπιακός Βόλου 60

Παναιτωλικός 60


37η αγωνιστική

Απόλλων 67

Εργοτέλης 64

Ηρακλής 62


38η αγωνιστική

Απόλλων 70

Ηρακλής 65

Εργοτέλης 64


39η αγωνιστική

Απόλλων 70

Ηρακλής 68

Εργοτέλης 67


40ή αγωνιστική

Απόλλων 71

Ηρακλής 71

Εργοτέλης 70


41η αγωνιστική

Εργοτέλης 73

Απόλλων 72

Καλλονή 72

Ολυμπιακός Βόλου 72


42η αγωνιστική

Απόλλων 75

Εργοτέλης 74

Καλλονή 73

.............................

Παναιτωλικός 73

Ολυμπιακός Βόλου 73

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση