iphone app
android app
iphone app android app
Κυριακή 19 Νοεμβρίου 2017
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΖΑΧΟΡΑ

Με Εθνικό Γαζώρου στις 16:00 ο Εργοτέλης


Κάθε παιχνίδι και ένας τελικός είναι για τον Εργοτέλη οι τέσσερις  αναμετρήσεις που απομένουν για την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος της Football League.

Μετά την ήττα στο Αγρίνιο και τα αποτελέσματα της 38ης αγωνιστικής η ομάδα του Ηρακλείου υποχώρησε στην 3η θέση, νιώθοντας παράλληλα καυτή την ανάσα στο βαθμολογικό πίνακα Παναιτωλικού, Ολυμπιακού  Βόλου, Καλλονής αλλά και Νίκης Βόλου που ακολουθούν με ένα βαθμό λιγότερο.

Αυτό σημαίνει ότι η κατάσταση είναι εξαιρετικά ρευστή και πλην του Απόλλωνα Σμύρνης που έχει σαφές προβάδισμα στην υπόθεση άνοδο τα άλλα δύο εισιτήρια που οδηγούν απ΄ ευθείας στη Σούπερ Λίγκα, περιμένουν τους κατόχους τους κάτι που δεν αποκλείεται να κριθεί ακόμη και την τελευταία αγωνιστική.

Όπως γίνεται λοιπόν αντιληπτό η νίκη στο σημερινό παιχνίδι με τον Εθνικό Γαζώρου στις 16:00 στο Παγκρήτιο Στάδιο είναι επιβεβλημένη για να παραμείνει η ομάδα ζωντανή στο κυνήγι της ανόδου.   

Εκτός αποστολής έχει τεθεί ο τιμωρημένος Ρωμάνο.

Η πιθανή 11άδα, χωρίς να αποκλείεται να υπάρξουν αλλαγές για να ξεκουραστούν κάποιοι παίκτες ενόψει Παναχαϊκής, είναι: Αθανασίου κάτω από τα δοκάρια, Τζανακάκης δεξιά στην άμυνα, Πίτσος αριστερά και Σαρρής, Γιοβάνοβιτς στο κέντρο της. Γκαντιάγκα, Μπουχαλάκης στα αμυντικά χαφ, Χρυσοφάκης μπροστά τους ως αντι- Ρομάνο, στα άκρα Χαντί, Βερπακόφσκις που θα αλλάζουν θέσεις και στην κορυφή ο Ζάχορα.


Το πρόγραμμα

Η εμβόλιμη 39η (εμβόλιμη) αγωνιστική στη Football League διεξάγεται σήμερα, με το ενδιαφέρον να είναι μεγάλο σε ό,τι αφορά τις ομάδες που μάχονται για την άνοδο, αφού οι βαθμολογικές διαφορές είναι μικρές... Το ντέρμπι πάντως γίνεται στη Ριζούπολη στις 19:00, εκεί όπου ο πρωτοπόρος Απόλλων Σμύρνης υποδέχεται τον Ολυμπιακό Βόλου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της σημερινής αγωνιστικής:

16:00:


ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βαλιώτης (Λάρισας). ΒΟΗΘΟΙ: Τσακνάκης (Λάρισας), Κασσαβάτης (Δυτικής Αττικής). 4ος: Γιαννουλάκης (Χανίων).


ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ (OTE TV)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Πουλήμας (Κέρκυρας). ΒΟΗΘΟΙ: Χαρίτσης, Χούσκογλου (Θράκης).

17:00


ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ-ΦΩΚΙΚΟΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής). ΒΟΗΘΟΙ: Παπαδόπουλος, Τσαγγάρη (Μακεδονίας).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Φωτιάδης (Καστοριάς). ΒΟΗΘΟΙ: Πατσιάς, Περικλείδης (Μακεδονίας).


ΑΕΛ-ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σελεμίδης (Πέλλας).  ΒΟΗΘΟΙ: Σίπκας, Δόσκορης (Φθιώτιδας).


ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΚΑΒΑΛΑ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βουράνης (Λέσβου). ΒΟΗΘΟΙ: Λάμιας, Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας).


ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ-ΚΑΛΛΟΝΗ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παπαπέτρου (Αθηνών). ΒΟΗΘΟΙ: Νακόπουλος (Αθηνών), Θανασόπουλος (Αθηνών).


ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αγγελάκης (Μακεδονίας). ΒΟΗΘΟΙ: Λαφαντζής (Πιερίας), Μπετσόγλου (Κορινθίας).


ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σημαιάκης (Χαλκιδικής). ΒΟΗΘΟΙ: Δηλγεράκης, Χατζηνάκος (Δράμας).

19:00


ΑΠΟΛΛΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (OTE TV)

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας). ΒΟΗΘΟΙ: Νενεκούμης, Καραγεώργος (Αργολίδας). Ρεπό: Παναχαϊκή.

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση