iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 23 Νοεμβρίου 2017
Ergo

Και με ισοπαλία μόνος πρώτος!


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:


Όλα καλά μέχρι τώρα για τον Εργοτέλη στη 18η αγωνιστική της Football League. Ο Απόλλων Σμύρνης ηττήθηκε στο Πανθεσσαλικό με 3-0 από τον Ολυμπιακό Βόλου, ενώ η Νίκη Βόλου έχασε στην Φυλή από τον Θρασύβουλο με 1-0. Έτσι ακόμα και με ισοπαλία στις Σέρρες θα είναι μόνος πρώτος!

Προς το παρόν τα αποτελέσματα έχει εκμεταλλευτεί με τον καλύτερο τρόπο ο Ηρακλής Ψαχνών, ο οποίος νίκησε με 2-1 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο και έπιασε Απόλλωνα και Νίκη στην πρώτη θέση με 31 βαθμούς.

Με νίκες προχώρησαν ο Ηρακλής (2-0 την Αναγέννηση Επανομής) και η Δόξα Δράμας (1-0 τον Φωκικό).

Ο Πιερικός ξέσπασε κόντρα στην Αναγέννηση Γιαννιτσών την οποία συνέτριψε με 4-0, ενώ με 1-0 επικράτησαν η ΑΕΛ Καλλονής του Πανσερραϊκού και η Καβάλα της Καλλιθέας.

Στις 18.00 θα ξεκινήσει η αναμέτρηση των Σερρών μεταξύ του Εθνικού Γαζώρου και του Εργοτέλη, ενώ η Παναχαϊκή έχει το αγωνιστικό της ρεπό.

Η 18η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Δευτέρα (19.00) στα Μέγαρα με τον αγώνα του Βύζα Μεγάρων με την ΑΕΛ.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

Φωκικός-Δόξα Δράμας 0-1

(86' Ιντζόγλου)

Φωκικός: Γεωργίου, Μαρτίνος, Εσόνο, Παπαζούδης, Λίτσος, Κωστόπουλος, Αλμπέρτο, Ευσταθίου (69' Ταμπάκης), Λουκίνας, Νάστος, Γκόμες.

Δόξα Δράμας: Δαύκος, Καμινιώτης, Ιντζόγλου, Ρούσεφ, Σοϊλέδης, Κοντέων, Κάπελ, Πουλάκος, Στεργιανός (71' Στόικος), Ντος Σάντος, Μιλένκοβιτς.

Θρασύβουλος-Νίκη Βόλου 1-0

(13' Πάνος)

Θρασύβουλος: Σταυριανός, Βασιλείου, Σύρος, Αρκουμάνης, Μπακάλης, Σκόνδρας, Πλαβούκος, Σερέπας, Προβατίδης, Πάνος, Αγκόλι.

Νίκη Βόλου: Βούρας, Καρατζάς, Ψιάνος (61' Σκούφαλης), Παπαδόπουλος, Σαμαράς, Ριζογιάννης (46' Κοντοδήμος), Πουρτουλίδης, Λαλίν (72' Τζιώρας), Κυριάκος, Φλίγκος, Ουέλινγκτον.

Καβάλα-Καλλιθέα 1-0

(30' Πάτο)

Καβάλα: Αποστολίδης, Παγώνης, Καλαγκάνης, Τριποτσέρης, Κοτίτσας, Ν' Ντιαγέ, Ντόσης, Ντος Σάντος, Ντουτσαρίδης, Πάτο, Μαραγκός.

Καλλιθέα: Μιχελής, Μουσταφίδης, Χριστοφιλέας, Φαγιέ (46' Ματσούκας), Μαρουκάκης, Αρβανίτης, Ντακόλ, Πίκολο, Κατσικογιάννης, Σταύρου, Ατματζίδης.

Καλλονή-Πανσερραϊκός 1-0

(16' Μανούσος)

ΑΕΛ Καλλονής: Μάππας, Λαμπρόπουλος, Αναστασιάδης, Μαϊστόροβιτς, Χωριανόπουλος, Μανούσος, Σιλιγαρδάκης, Μαρσέλο (66' Γάλας), Λεοζίνιο, Ντιμπαλά (70' Γιόνδης), Κριπιντίρης.

Πανσερραϊκός: Κουτζαβασίλης, Μπριλάκης, Τοντόροφ, Παντελιάδης, Σιάκκας, Παρασκευαΐδης, Ανάκογλου, Τσούτσης (36' λ.τρ. Γκουγκουλιάς), Σίμιτς, Ντα Κόστα (64' Κόντος), Στεφανίδης.

Παναιτωλικός-Ηρακλής Ψαχνών 1-2

(57' Μπόγιοβιτς-39' Γέσιτς, 66' Ρούτσης)

Παναιτωλικός: Τακίδης, Γκόλιας, Κούσας, Ακουάρο, Αραμπατζής, Πασάς, Τζούνιορ, Σφακιανάκης (65' Γιάνεφ), Καμαρά, Φαβάλι, Μπόγιοβιτς (69' Μπακάκης).

Ηρακλής Ψαχνών: Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Μήτσης (17' λ.τρ. Λαμπρόπουλος), Ρούτσης, Πέδρο, Λιόσης, Γέσιτς (46' λ.τρ. Ογιαρμπίντε), Χαϊκάλης, Δήμου, Μπακομήτρος.

Ηρακλής-Αναγέννηση Επανομής 2-0

(9', 86' Κιρόφσκι)

Ηρακλής: Χουάντερσον, Παπαστεριανός (43' λ.τρ. Νταντίδης), Σουλίδης, Σαββίδης, Τσερκέζος, Φερνάντεζ, Νατσούρας, Παληγεώργος, Κιρόφσκι, Γεωργίου (67' Σιατραβάνης), Ισάακ.

Αναγέννηση Επανομής: Ταταρίδης, Παπαστεργίου, Ζόσουα Σίλβα, Γκλάμοσακ, Παπατζίκος, Κουκουλέκης, Αναστασίου (46' Λαμπερνάκης), Μπέκα, Τοπούζης, Μάθιου Σίλβα, Νομπρέγκα (58' Κουλίδης).

Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Σμύρνης 3-0

(33' Γιενγκά, 65' πεν. Ανιέτε, 68' Ογκουνσότο)

Ο Ολυμπιακός Βόλου είχε και δύο δοκάρια με τον Πινδώνη (14') και τον Ογκουνσότο (67')

Ολυμπιακός Βόλου: Γκίτκος, Πετκάκης, Κατσιαρός, Γόγολος, Κωστούλας, Πινδώνης, Μπολάτι (62' Tσιάτσιος), Γιενγκά (57' Ανιέτε), Μπρέσκα, Ογκουνσότο (80' Καπετάνος), Σολάκης.

Απόλλων Σμύρνης: Κοτταράς, Κιάσσος, Χιντζίδης, Ιασωνίδης, Δεληζήσης, Τσεμπερίδης, Καμαρά (56' Λεοντίου), Φαρινόλα (74' Τσιλιγκίρης), Διαμάντης (46' Μανιάς), Μπάρκογλου, Καραμαλίκης.

Πιερικός-Αναγέννηση Γιαννιτσών 4-0

(14' αυτ. Χατζόγλου, 17' Ντάνι, 53', 57' Μανίκας)

Η Αναγέννηση Γιαννιτσών είχε δοκάρι στο 33' με τον Σιδηρόπουλο

Πιερικός: Παπατολίκας, Γιαζιτζόγλου, Ντόικιτς, Αποστολίδης (75' λ.τρ. Νίκου), Ντάνι, Μπελόσεβιτς (37' λ.τρ. Λαζαρίδης), Ελευθεριάδης, Μανίκας (60' Κόιτς), Καραγκούνης, Φαμπίνιο, Ίτσιος.

Αναγέννηση Γιαννιτσών: Λαμπάκης, Χατζόγλου, Σκέμπης, Χαρμάνας (67' Κυριακίδης), Καρακάσογλου, Σπαθάρας, Τσιάμης, Καρπαθάκης, Γιόγιος, Σερέτης, Σιδηρόπουλος.

Εθνικός Γαζώρου-Εργοτέλης (18.00 OTE TV)

Δευτέρα (28/1)

Βύζας Μεγάρων-ΑΕΛ (19.00, OTE TV)

Ρεπό: Παναχαϊκή

Η βαθμολογία

1. Απόλλων Σμύρνης 31

2. Εργοτέλης 31

3. Νίκη Βόλου 31

-------------------------------------------------

4. Ηρακλής Ψαχνών 31

5. Ηρακλής 28

6. ΑΕΛ Καλλονής 26

7. Ολυμπιακός Βόλου 25

-------------------------------------------------

8. Δόξα Δράμας 25

9. Εθνικός Γαζώρου 24

10. ΑΕΛ 23

11. Πανσερραϊκός 22

12. Καβάλα 22

13. Καλλιθέα 21

14. Παναιτωλικός 21

15. Πιερικός 21

16. Αναγέννηση Γιαννιτσών 20

17. Φωκικός 18

18. Παναχαϊκή 17

-------------------------------------------------

19. Θρασύβουλος 17

20. Βύζας Μεγάρων 9

21. Αναγέννηση Επανομής 7

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση