iphone app
android app
iphone app android app
Παρασκευή 24 Νοεμβρίου 2017
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδος


 Εκτός της συνέχειας από το φετινό Κύπελλο Ελλάδος, μετά την ΑΕΚ έμεινε και ο Παναθηναϊκός.   Οι "πράσινοι" ηττήθηκαν με 1-0 στα Περβόλια  από τον Πλατανιά και παρότι στο πρώτο ματς είχαν επικρατήσει με 2-1 αποχαιρέτησαν την διοργάνωση.

Αντίθετα ο Αστέρας Τρίπολης ο οποίος είχε αναδειχθεί στο πρώτο ματς ισόπαλος με 1-1 με τον Ολυμπιακό Βόλου, την Τετάρτη (23/1) νίκησε με 2-0 στην Αρκαδία του Βολιώτες και προκρίθηκε στους "8" του θεσμού.

Σήμερα  το Κύπελλο Ελλάδος συνεχίζεται με δύο ακόμη επαναληπτικές αναμετρήσεις. Στην Καλλιθέα ο Φωστήρας θα υποδεχθεί τον ΠΑΣ Γιάννινα με την ομάδα της Ηπείρου στο πρώτο ματς να έχει νικήσει με 2-0.

Στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ θα παίξει με την Καλλιθέα και καλείται να κάνει την ανατροπή, καθώς στο πρώτο παιχνίδι οι "ασπρόμαυροι" είχαν ηττηθεί με 2-0.


Συνοπτικά το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδος1η φάσηΤετάρτη (24/10)

3. Οδυσσέας Κορδελιού-Δόξα Δράμας 1-0

4. Κασσιόπη-Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-2 (1-3 στα πέναλτι)

7. Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής Ψαχνών 4-1

8. Χανιά-Φωκικός 2-1

9. Καλαμάτα-Θρασύβουλος 1-1 (3-4 στα πέναλτι)

10. Επισκοπή-Βύζας Μεγάρων 0-1

13. Τηλυκράτης Λευκάδας-Καβάλα 0-0 (3-5 στα πέναλτι)

15. Βατανιακός-Νίκη Βόλου 0-0 (1-4 στα πέναλτι)

16. Αιγινιακός-Εργοτέλης 1-1 (6-5 στα πέναλτι)

17. Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αναγέννηση Επανομής 2-1

19. Δόξα Κρανούλας-Πιερικός 0-0 (1-3 στα πέναλτι)

20. Αστέρας Μαγούλας-Ολυμπιακός Βόλου 1-2

22. Φωστήρας-Ζάκυνθος 4-0

12. Εθνικός Αστέρας-ΑΕΛ Καλλονής 1-1 (1-4 στα πέναλτι)

5. Προοδευτική-Ηρακλής 1-0

11. Παναιγιάλειος-Παναιτωλικός 3-1

14. Πανηλειακός-Παναχαϊκή 0-0 (3-4 στα πέναλτι)


Πέμπτη (25/10)

1. Ρούβας-Εθνικός Γαζώρου 1-3

2. Αχαρναϊκός-ΑΕΛ 0-1

23. Τύρναβος-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0

18. ΑΟ Γλυφάδας-Πανσερραϊκός 1-2 παρ. (1-1 κανονικός αγώνας)

6. Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης 3-4 στα πέναλτι (1-1 στην παράταση, 0-0 κανονικός αγώνας)

21. Απόλλων Καλαμαριάς-Καλλιθέα 0-1 παρ. (0-0 κανονικός αγώνας)


2η φάσηΤρίτη (30/10)

25. Πανσερραϊκός-Οδυσσέας Κορδελιού 2-1

29. Αναγέννηση Γιαννιτσών-Νίκη Βόλου 0-1


Τετάρτη (31/10)

26. Εθνικός Σιδηροκάστρου-Τύρναβος 1-4

27. Θρασύβουλος-Βύζας Μεγάρων 1-0

24. Ολυμπιακός Βόλου-ΑΕΛ Καλλονής 1-1 (5-3 στα πέναλτι)


Πέμπτη (01/11)

30. Φωστήρας-Χανιά 0-0 (5-4 στα πέναλτι)

28. Καβάλα-Παναιγιάλειος 2-0


3η Φάση1ος αγώναςΤετάρτη (28/11)

34. Φωστήρας-Πανιώνιος 1-0

42. ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης 1-0

39. Λεβαδειακός-Πιερικός 2-0

38. Ολυμπιακός-Παναχαϊκή 2-0


Πέμπτη (29/11)

36. Τύρναβος-Κέρκυρα 0-2

31. Πανθρακικός-Νίκη Βόλου 2-0

46. Παναθηναϊκός-Προοδευτική 4-0

37. ΠΑΣ Γιάννινα-Πανσερραϊκός 1-0


Τετάρτη (12/12)

35. Βέροια-Θρασύβουλος 0-0

43. Καλλιθέα-Άρης 3-1

41. Ολυμπιακός Βόλου-Ατρόμητος 1-1

45. ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης 0-0


Πέμπτη (13/12)

44. Πλατανιάς-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-1

32. Καβάλα-ΑΕΚ 0-0

40. Αιγινιακός-ΠΑΟΚ 1-3

33. Εθνικός Γαζώρου-Skoda Ξάνθη 1-1


2ος αγώναςΤετάρτη (19/12)

46. Προοδευτική-Παναθηναϊκός 1-2

31. Νίκη Βόλου-Πανθρακικός 1-1

34. Πανιώνιος-Φωστήρας 2-1

38. Παναχαϊκή-Ολυμπιακός 0-3 (α.α.)


Πέμπτη (20/12)

35. Θρασύβουλος-Βέροια 0-2

36. Κέρκυρα-Τύρναβος 0-0

39. Πιερικός-Λεβαδειακός 0-5

32. ΑΕΚ-Καβάλα 0-1


Σάββατο (22/12)

42. Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ 2-0 παρ. (1-0 κανονικός αγώνας)

45. Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ 4-1

40. ΠΑΟΚ-Αιγινιακός 2-1

41. Ατρόμητος-Ολυμπιακός Βόλου 2-2


Κυριακή (23/12)

44. Αναγέννηση Καρδίτσας-Πλατανιάς 0-1

33. Skoda Ξάνθη-Εθνικός Γαζώρου 1-1 (5-4 στα πέναλτι)

37. Πανσερραϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 0-2

43. Άρης-Καλλιθέα 2-1


4η ΦάσηΤετάρτη (9/1)

54. Ολυμπιακός Βόλου-Αστέρας Τρίπολης 1-1

50. Παναθηναϊκός-Πλατανιάς 2-1


Πέμπτη (10/1)

53. ΠΑΣ Γιάννινα-Φωστήρας 2-0

47. Καλλιθέα-ΠΑΟΚ 2-0


Τετάρτη (16/1)

52. Απόλλων Σμύρνης-Πανθρακικός 1-1

49. Ολυμπιακός-Καβάλα 2-0


Πέμπτη (17/1)

48. Λεβαδειακός-Κέρκυρα 2-1

51. Βέροια-Skoda Ξάνθη 2-1


2ος αγώναςΤετάρτη (23/1)

50. Πλατανιάς-Παναθηναϊκός 1-0

54. Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός Βόλου 2-0


Πέμπτη (24/1)

53. Φωστήρας- ΠΑΣ Γιάννινα (17.00)

47. ΠΑΟΚ-Καλλιθέα (20.00)


Τετάρτη (30/1)

52. Πανθρακικός-Απόλλων Σμύρνης (17.00)

49. Καβάλα-Ολυμπιακός (20.00)


Πέμπτη (31/1)

48. Κέρκυρα-Λεβαδειακός (14.00)

51. Skoda Ξάνθη-Βέροια (20.00)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση